Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

berlingo 2007 centralny zamek,pomoc w podłączeniu

proman73 10 Apr 2009 07:21 11963 6
    proman73
    Level 9  
    Witam.Kupiłem centralny zamek do samodzielnego montażu RTX Hammer cl8 do mojego Berlingo.Potrzebuję otwieranie z pilota wszystkich 3 berlingo 2007 centralny zamek,pomoc w podłączeniudrzwi bez alarmu.Migające awaryjne przy otwieraniu i zamykaniu.Nie bardzo wiem na schemacie gdzie podłączyć różowe i brązowy z białym (sterowanie).Macie jakieś sugestie? Z góry dziękuję.
    monteros
    Level 18  
    Witam nie bardzo rozumiem czy kolega kupił centralny zamek czy tylko sterowanie centralnym zamkiem bo jeśli w aucie jest już zamontowany centralny zamek to wystarczy zlokalizować przewody od siłownika i wpiąć się brązowym i białym tylko sprawdź który podaje masę na zamykanie a który na otwieranie co do różowego to musisz się wpiąć pod kierunkowskazy poprzez diody tak jak masz to na schemacie najprościej będzie odszukać przewody wychodzące z przełącznika kierunkowskazów ... Pozdrawiam 73!
    proman73
    Level 9  
    Kupiłem cały zestaw RTX Hammer cl 8. Dwa mastery,dwa slave'y centralka,schemat,wiązki przewodów itd. Berlingo nie ma centralnego zamka.Czy to utrudnia podłączenie?
    monteros
    Level 18  
    Nie wszytko masz na schemacie zasilanie podłączasz w aucie gdzie jest plus na stałe przeważnie gruby czerwony przewód w skrzynce z bezpiecznikami masę i oczywiście musisz rozebrać drzwi aby zamontować siłowniki do zamaka z rozwagą a na pewno dasz rade staraj się aby siłowniki pracowały jak z najmniejszym oporem i dobrze przykręć siłowniki żeby podczas użytkowania się nie odkręciły .
    proman73
    Level 9  
    Przeczytałem w poradniku serwisowym,że 12 v czerwony gruby-wiązka od stacyjki w stronę instalacji za niebieską kością,po stacyjce-żółty.Masa-próg,pod osłoną tunelu. Jeżeli chodzi o siłowniki to rozumiem,że master do drzwi kierowcy,master do drzwi pasażera a slave do tylnych drzwi paki.Kolory kabli jak na schemacie do siłowników.Różowe do kierunków(jakieś konkretne miejsce?)W lewym górnym rogu schematu jest sterowanie ,biały i brązowy.Co z tym?
    monteros
    Level 18  
    Witam ten biały i brązowy nie musisz podłączać to wygląda na dodatkowe sterowanie zamkiem centralnym po przez przełącznik w środku zamykanie otwieranie chyba że masz taki przełącznik którym chcesz jeszcze dodatkowo sterować od środka bo jak się domyślam masz piloty do tej centralki .
    proman73
    Level 9  
    Tak,piloty są w komplecie.Wielkie dzięki za pomoc.Pozdrawiam.