Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlacz LCD 2,4 cala pod VGA.

FosgeN_ 15 Kwi 2009 18:28 4519 7
    FosgeN_
    Poziom 10  
    Witam.

Poszukuję osoby, która potrafi zaprojektować układ na bramkach, bądź ma zaprojektowany już układ, który przerobi sygnał z VGA pod ekran LCD. Zna może ktoś taki sterownik? Ekran jest od aparatu samsung s760. Jeżeli to nie wypali, to planuję kupić mp4 "no name", rozebrać i podpiąć jakoś sygnał z VGA do środka. Czy ktokolwiek ma o tym pojęcie, może jakieś schematy serwisowe?
  • PCBway
    _greis_
    Poziom 14  
    Sprawa jest wykonalna choć nie należy do najłatwiejszych. Na początek proponuje znaleźć dokumentację do sterownika obsługującego ten wyświetlacz i sprawdzić jakie ma timingi, sterownie, obsługę itp. Potem można rozpatrzyć różne warianty rozwiązania.
    Jeśli lcd od samsunga nie jest konieczny, to proponuję sięgnięcie to wyświetlaczy z nokii lub siemensa. Ich obsługa i oprogramowanie zostało już dokładnie przestudiowane w wielu aplikacjach amatorskich.

Pozdrawiam
  • PCBway
    FosgeN_
    Poziom 10  
    chodzi mi dokładnie o 2,4 cala i co najmniej 320x240px lub większa rodzialka bardzo mi zależy ponieważ chce zrobić projektor i podłączyć go koniecznie do kompa... z góry dzięki za pomoc...z tych co mówiłeś od noki albo siemensa to sa z taka rozdziłka?? i da rade je pod vga? jako dodatkowy monitor?
    satgal
    Poziom 40  
    Pomysł kiepski tak jak by się udało to wykonać to i taki uzyska się obraz z wyświetlaną co drugą linją i do tego to ma być rzutnik. Za tą sumę kupisz fabryczny używany na aukcji lub giełdzie o parametrach dużo lepszych niż podstawowy tryb VGA który ma już dużo ograniczeń.
    rasz
    Poziom 21  
    LCD w aparatach maja rising 20 falling 30ms, razem daje to 50ms, sa po prostu bardzo wolne i będą smugi
    FosgeN_
    Poziom 10  
    wiec jeśli będą smugi to co sądzicie o mp4 albo tym ekranie od siemensa?? ile one maja ms?? czy można je podpiąć pod vga?? jakiś układ synchronizacji do tego??

Dodano po 38 [minuty]:

dobra no to jeszcze inaczej.... znalazłem matryce 3.0" w necie do kupienia za 90zł o rozdziałce 240x400 i jest opisane każde wejście...

czy można do tego zmontować prosty sterownik albo okład synchronizacji
    jak do tych siemens owych matryc?

matryca wyglada tak:

pozdrawiam
    _greis_
    Poziom 14  
    FosgeN_ napisał:
    z tych co mówiłeś od noki albo siemensa to sa z taka rozdziłka??

oto parametry popularnych wyświetlaczy graficznych z wbudowanymi sterownikami:
    nazwa sterownik rozdzialka kolor
    nokia 3510 epson S1D15G14 312x84 4096/256
    nokia 3310 nxp PCD8544 84x48 mono
    samsung S6B0724 128x64
    jm12232a new japan SED1520 122x32 mono

do powyższych najlepiej zastosować mikroprocesor dowolnego producenta i wydajności. Natomiast proponowane przez ciebie matryce nie maja drivera, wiec ich obsługa z uP jest utrudniona. Lepiej zastosować układ programowalny większy CPLD lub mniejszy FPGA :)

Co do smużenia to decyduje jakość LCD (dokładnie ciekłego kryształu). Natomiast szybkość odświerzania (przy magistrali równoleglej podanej przez ciebie) powinna wynieść najwyżej kilka ms. Tutaj decyduje szybkość zegara na magistrali danych.

ps. wrzuć/prześlij pdf'a lub namiary do dokumentacji to będą mógł coś więcej powiedzieć
    FosgeN_
    Poziom 10  
    proszę bardzo link do całego opisu tej matrycy jeśli byś mógł jakiś sterownik pod nią skombinować żeby było wejście do sterownika na vga i chin cza i na matrycy się wyświetlały te dane które podam przez kable to by było git...na pewno znasz się na tym bardziej ode mnie.

DOKUMENTACJIA MATRYCY 3.0 CALA

a mecze temat matrycy ponieważ chce zrobić projektor multimedialny
    mam matryce od aparatu ale na aparat nie wchodzą filmy wiec poszukuje innej i żeby przy okazji pograć se w cs'a albo obejrzeć filmy z kompa dlatego chce jak najmniejsza matryce z jak największa rozdziałka.

narazie mam taki obraz... tzn nie mam obrazu bo elektronika nie jest podłączona po prostu prześwietliłem matryce.. i pare fotek reszty.

Dodano po 13 [minuty]:

zdjęcia są moja własnością robione przeze mnie zabraniam kopiowania bez mojej zgody

Dodano po 37 [minuty]:

na tej fotce lepiej widać jak jest prześwietlona matryca.

Dodano po 49 [sekundy]:

ta linia jest na ścianie nie matrycy:]