Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 CC sterownik dachu i szyb, jaki to element

15 Kwi 2009 19:25 6054 4
  • Poziom 14  
    Witam.
    Temat troszkę pilny. Samochód jak w temacie. Otworzyłem szyberdach i juz nie zamknąłem :/ poprostu przestał reagować. W sterowniku szyberdachu znalazłem przedziurawiony element o symbolu PH17. Niewiem co to za element, czym można go zastąpić? Szukałem ale nigdzie nie mogę wiarygodnych informacji dostać na jego temat....
    Proszę o pomoc....
    Pozdrawiam

Peugeot 206 CC sterownik dachu i szyb, jaki to element
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Obyś miał rację, ze o zamiennik nie będzie ciężko.... przeszukałem juz wszystkie mi znane sklepy elektroniczne przez online i w żadnym nie znalazłem....:/:/:/

Co do wyprowadzeń- do lewej jest przylutowany opór 100k ale połączony jest on z masą!! (lub z zasilaniem-patrzyłem na ścieżki i te scieżki wyglądają jak masa-ekran-jest tego dużo i wypełnia każdy wolny skrawek przestrzeni na płytce)
    Mało tego, trzecie wyprowadzenie połączone jest tez do masy! Jednym słowem- trzecie wyprowadzenie jest połączone z masą bezpośrednio, a pierwsza noga poprzez rezystor 100k.
    Środkowa noga idzie bezpośrednio do gniazda z podpięcia całej płytki.....
    Stąd można wysnuć wniosek ze ten element (PH17) ne jest integralnie połączony z czymkolwiek na płytce....
    Może to jakiś stabilizator?? czujnik temperatury??
  • Poziom 35  
    johny-elektronik napisał:

Środkowa noga idzie bezpośrednio do gniazda z podpięcia całej płytki.....

To może tym tropem, gdzie to idzie ? coś mi się wydaje że na silniczek...
    A tamten niby nie podłączony pewnie w rzeczywistości jest podłączony tylko nie widać, np przelotka pod tranzystorem..
  • Poziom 14  
    Trochę wątpię żeby to szło na silniczek.... bo na tej płytce są 3 przekaźniki.... ( 2x szyby i 1x dach-tak wywnioskowałem)
    A pozatym to jak "przejrzeć" te wiązki kabli ( w sumie około 40 sztuk) który idzie do czego, nie mając jakiegokolwiek schematu....:/:/:/??:(:(