Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TomTom Go910 i twardy dysk

darotczew 19 Apr 2009 09:39 9961 25
    darotczew
    Level 14  
    Koledzy kupiłem na allegro TomTom Go 910 i okazało się że jest uszkodzony. A mianowicie po kupnie uruchomił się może ze dwa razy i teraz już nie chce wcale się uruchomić. Gdy go włączam to po ekranie powitalnym wyskakuje mi na ekranie czerwony krzyż i dalej za boga nie idzie. Szukałem na necie co to może być za przyczyna i wyczytałem że to może być uszkodzony dysk twardy, lecz chciał bym go kupić lecz nigdzie go nie mogę dostać.
    Koledzy jeżeli ktoś by posiadał namiary gdzie można kupić taki dysk to bardzo będę wdzięczny, bo już nie wiem gdzie mam go szukać.
    Bardzo proszę o pomoc.
    koala106
    Level 39  
    dyski pojawiają się na allegro - trzeba obserwować - sprawdź urządzenie - może da się jeszcze coś z niego zrobić bez konieczności kupna dysku, bo taki ekran pojawi się jak się wgra złe navcore. Tam jest dysk 1,8" 20GB
    darotczew
    Level 14  
    Ale ja sprawdzałem na różnych navcore i zawsze się wiesza, a teraz wcale nie widzi komp tego dysku. Jak podłączam go do komputera to mieli i mieli i za boga nie chce go otworzyć. Nie raz widzi go jako dysk D ale nie można go otwierać. Po podłączeniu wyskakuje dysk i jak klikam na niego to wyskakuje informacja że trzeba sformatować dysk, a jak zrobię formatuj to się zawiesza. I co myślicie że to będzie dysk, czy coś innego.
    koala106
    Level 39  
    Dysk, ew. elektronika, lecz stawiałbym na dysk. W tomtomie jest dysk 1,8" ZIF, jak nie trafisz dysku, możesz spróbować zamiast dysku kupić przejściówkę ZIF Compact Flash i podpiąć kartę CF np 8 GB
    darotczew
    Level 14  
    zy może być taka przejściówka http://wxxxxxxxxxxxxxxxx8_zif_na_cf.html

Czy lepiej zainstalować dysk odkupiony, tylko ja mam firmy Hitachi a znalazłem Toshiba ale pisze że jest to dysk od TT 910 Go. To możliwe że może być innej firmy w takim samym urządzeniu.

Bardzo proszę o pomoc co by lepiej zastosować.

Moderated By marek216:

Link do allegro skasowano - proszę zapoznać się z regulaminem.

koala106
    Level 39  
    czy Hitachi, czy Toshiba nie ma to znaczenia, co do dysków to popatrz jeszcze tutaj:
    http://www.allegro.pxxxxxxxxxxxxxxxaio_hp.html
    tutaj masz w dobrej cenie i chyba będzie pasować

Moderated By marek216:

Link do allegro skasowano - proszę zapoznać się z regulaminem. W j.polskim obowiązują wielkie litery - proszę poprawić WSZYSTKIE swoje posty.

marek216

Level 43  
    Nie sprawdzaj na tym co zasysasz z sieci tylko podepnij się pod TT home i zainstaluj navcore.

Na stronie TT masz dokładny opis co robić jak masz taki znaczek. Stawiam, że powodem takiego widoku jest wgrywanie map zassanych z sieci.
    koala106
    Level 39  
    Nawet jak wrzucisz mapę do tomtoma niesprawną, to wyświetli komunikat nie odnaleziono map, jak jest piracka, to pokaże komunikat, że jest nieprawidłowa, ale nigdy nie pokaże komunikatu z krzyżykiem. Ponadto jak autor pisze:
    Quote:
    Ale ja sprawdzałem na różnych navcore i zawsze się wiesza, a teraz wcale nie widzi komp tego dysku. Jak podłączam go do komputera to mieli i mieli i za boga nie chce go otworzyć. Nie raz widzi go jako dysk D ale nie można go otwierać. Po podłączeniu wyskakuje dysk i jak klikam na niego to wyskakuje informacja że trzeba sformatować dysk, a jak zrobię formatuj to się zawiesza. I co myślicie że to będzie dysk, czy coś innego.
    to nie jest objaw uszkodzonego navcore, ani problemów z mapami. Z tomtoma możesz wyrzucić wszystko, ale po podłączeniu do kompa będzie go i tak widzieć jako dysk.
    darotczew
    Level 14  
    Widzę że ludzie głupoty piszą. Bo jeżeli zainstalowałem navcore firmowe tt i wiesza mi się to napewno nie jest błąd navcore. Po zainstalowaniu orginalnego navcore tt jedzie kawałek dobrze a za chwilę się powiesi i trzeba go resetować. Ja myślę że to w 100% jest dysk.
    kali777
    Level 11  
    Niekoniecznie dysk. Ściągnij z neta programik do czyszczenia pamięci tomtoma. Wyczyść pamięć, podłącz go do komputera i jeszcze raz przypisz literę dysku. Potem uruchom tomtom home i ściągnij navcore. Miałem podobny problem i zabieg który opisałem pomógł.
    Freddy
    Level 43  
    koala106 wrote:
    czy Hitachi, czy Toshiba nie ma to znaczenia, co do dysków to popatrz jeszcze tutaj:
    http://www.allegro.pxxxxxxxxxxxxxxxaio_hp.html
    tutaj masz w dobrej cenie i chyba będzie pasować

I tu sie mylisz kolego, jeśli nie wiesz, nie dawaj złych rad. Dysk musi byc taki jak był. Dyski mają inne taśmy, więc nie będą działały zamiennie.
    koala106
    Level 39  
    koala106 wrote:
    chyba będzie pasować

Quote:
    I tu sie mylisz kolego, jeśli nie wiesz, nie dawaj złych rad. Dysk musi byc taki jak był. Dyski mają inne taśmy, więc nie będą działały zamiennie.
    Dlatego napisałem, że chyba będzie pasował, bo na zdjęciu z aukcji nie było widać złącza. Wymiary podobne. Właściciel uszkodzonego Tomtoma mógł napisać maila do sprzedającego z prośbą o lepsze fotki na których widać złącze. Ale widzę, że kolega wie o Tomtomach wszystko podobnie jak twierdził swojego czasu, że nie ma wersji XL bez gniazda na kartę SD...
    Freddy
    Level 43  
    Kolego tu nie potrzeba lepszych , czy gorszych fotek. Jest podany typ i to wystarczy.
    darotczew
    Level 14  
    Koledzy a jaki to jest program do czyszczenia dysku tt, co to za program o którym pisze KALI777. I w końcu jaki ma być do tego dysk, to nie chodzi o to żeby miał złącze zif i pasował do wtyczki w TT.
    Freddy
    Level 43  
    Typ ma być taki jak był.
    Programik o którym pisze kolega kali777 służy tylko do Tomtom Go510/710/910 i jest dostępny na stronie Tomtom.
    Używa się go, według producenta :
    Code:
    Jeśli występuje jeden z problemów opisanych poniżej, może to oznaczać, że w pamięci flash urządzenia znajduje się zbyt wiele plików:

- Nie można aktywować mapy w systemie GO 910/710/510, mimo posiadania prawidłowego kodu produktu.

- Należy wprowadzać hasło przy każdym łączeniu systemu GO 910/710/510 z telefonem komórkowym.

- Ustawienia nie są zapisywane po włączeniu i wyłączeniu systemu GO 910/710/510.

Dysk do Tomtom'a wygląda jak na zdjęciu poniżej.
    Jego koszt to około 150 - 200 zł w zależności od typu i od tego czy jest z tasiemką w komplecie, czy bez.

Quote:
    ...Ale widzę, że kolega wie o Tomtom'ach wszystko podobnie jak twierdził swojego czasu, że nie ma wersji XL bez gniazda na kartę SD...

Kolego koala106 proszę bez uszczypliwości, wyjaśniłem sprawę Tomtom XL w tamtym temacie i nie ma powodu znowu jej przypominać. Błądzić jest rzeczą ludzką, ale trzeba mieć odwagę się do tego przyznać, a niestety nie wszyscy mają.
    Nie wiem wszystkiego o Tomtomach, ale to co wiem, to podaję.
    koala106
    Level 39  
    Typ ma być taki jaki był - piszesz - to powiedz mi może dlaczego występują różne typy dysków? Oryginalny w Tomtomach to :

Hitachi Model # HTC426020G5CE00

A/A0a6 A/A

P/N: 08k1568

CYL16383 H16 S63

to jest w oryginalnym Tomtomie - według specyfikacji jest to: dysk 1,8" 50 pin ATA Microdrive - pasuje do ipodów, tomtomów itp.

Twój dysk na zdjęciu jest Toshiby, podobnie jak tamten
    dysk z aukcji który w opisie był zaznaczony, że jest do ipoda - a nie miałem pod ręką żeby porównać złącza, bo nie jest to element który często się wymienia.

Poza tym jak piszesz już o tym, że dysk musi być taki jaki był, to co z ludźmi np z pocketnavigation.de którzy z powodu trudnej dostępnosci dysku montowali np karty CF z adapterem ZIF?? Co powiesz na to, że ludzie zakładali dyski np. 30 GB??
    Freddy
    Level 43  
    koala106 wrote:
    Typ ma być taki jaki był - piszesz - to powiedz mi może dlaczego występują różne typy dysków? Oryginalny w Tomtomach to :

Hitachi Model # HTC426020G5CE00

A/A0a6 A/A

P/N: 08k1568

CYL16383 H16 S63
    to jest w oryginalnym Tomtomie -

Co Ty nie poowiesz, a zdjęcie powyżej zrobiłem z młynkomiksera. Ma być taki jak był, ponieważ tasiemki łączące są inne i nie wymienne.

Quote:

....Twój dysk na zdjęciu jest Toshiby, podobnie jak tamten
    dysk z aukcji który w opisie był zaznaczony, że jest do ipoda - a nie miałem pod ręką żeby porównać złącza, bo nie jest to element który często się wymienia.....

Ipod ma inne złącze.

Quote:

.....za tym jak piszesz już o tym, że dysk musi być taki jaki był, to co z ludźmi np z pocketnavigation.de którzy z powodu trudnej dostępnosci dysku montowali np karty CF z adapterem ZIF?? Co powiesz na to, że ludzie zakładali dyski np. 30 GB??.....

Właśnie piszesz ZIF, ściągnij sobie kartę katalogową dysku, a zobaczysz ile jest różnych typów złączy.

koala106
    Level 39  
    Jak robiłeś młynkomikserem, to gratuluję wynalazczości - opatentuj - ludzie miejsce w kuchni zaoszczędzą :) W tamtym tygodniu miałem TT910 i był tam dysk Hitachi. Co do typów złączy masz rację jest ich wiele.
    darotczew
    Level 14  
    Koledzy ale ja też mam dysk HITACHI i dlaczego wtedy piszecie że tam ma być dysk TOSHIBA
    koala106
    Level 39  
    Dlatego mówię, że dysk to dysk - jak widać są i Hitachi i Toshiby (ja spotkałem się z Hitachi) i można zapewne podłączyć inne - kwestia interfejsu - dysk to tylko część zamienna, jak widać ludzie radzą sobie nawet poprzez podłączenie karty CF z adapterem. Analogicznie do samochodu - jak masz opony np. Dunlopa i będziesz zmieniać - to tylko na takie jakie były? Czy masz możliwość wyboru innych producentów?? Jak dysk w komputerze padnie to wymieniasz na taki jaki był?? Czy możesz zastosować innego producenta?
    darotczew
    Level 14  
    No to teraz wiem że nie muszę na przykład dysku Hitashi mogę naprzykład kupić Tashibę. Tylko dalej nie wiem czy muszę przełożyć taśmę na przykład od mojego starego dysku,czy mogę zostawić taśmę co jest przy dysku.
    Freddy
    Level 43  
    Były dwa typy dysków. Toshiba i Hitachi. Można dać dowolny, jednak trzeba dać do niego oryginalna tasiemkę.
    Jeśli miałeś w TT Toshiba, to daj Toshiba. Możesz dać Hitachi, ale kup go z oryginalna taśmą wtedy.
    koala106 :arrow: nie potrafisz zrozumieć jednego, że dysk Toshiba ma inną tasiemkę, a dysk Hitachi inną ? Napisałem to wyraźnie, jeśli miałeś Toshiba, to trzeba dać dysk Topshiba, lub Hitachi ale z tasiemką.
    jarek.de
    Level 11  
    Jesli dysk jeszcze czesciowo "żyje " tj jest rozpoznawalny a ma tzw bat sectors to proponuje użyć programu hdd regenerator autorstwa rosyjskiego programisty pozwala on na naprawę bad'ów nie niszcząc danych na dysku bardzo często sie udaje odzyskać dysk i służy dalej jeśli glowice nie są uszkodzone program przemagnesowuje obszary z bad'ami

Moderated By marek216:

Porada wybitnie szkodliwa :!: Polecam dokształcanie w dziale odzysku danych https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum104.html. HDD regenerator szkodzi, a nie pomaga :!: Ostrzeżenie #1.

bartlomiejfisz2
    Level 10  
    Link
    Witam czy taka przejśćiówka może być ?
    Czy trzeba jakoś tę kartę przed używaniem w tomtomie przygotowywać ?
    marek216

Level 43  
    bartlomiejfisz2 wyciągnij taśmę z TT i przestań zadawać głupie pytania.