Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskanie danych z Samsung HD753LJ

M12 24 Kwi 2009 08:23 2124 8
  • #1 24 Kwi 2009 08:23
    M12
    Poziom 12  

Witam, chciałbym odzyskać dane z dysku Samsung HD753LJ , który przestał się komunikować po odłączeniu zasilania ( używany był w obudowie zewnętrznej Welland - niechcący zostało odłączone zasilanie od obudowy) od tamtej pory dysk tylko stuka i piszczy nie jest widoczny ani po podpięciu w obudowie przez USB ani po podłączeniu do portu SATA w komputerze, nie jest widoczny w BIOS'ie .
    Bardzo mi zależy na odzyskaniu danych ( sam dysk mniej już mnie interesuje).

• #3 25 Kwi 2009 00:19
    M12
    Poziom 12  

Na razie zdjęcie elektroniki:
    Odzyskanie danych z Samsung HD753LJ
    Przypominam iż zdjęcia dodajemy za pomocą opcji "Dodaj obrazek". Poprawiłem. (gsm_virus)
    Z kodami nie mogłem znaleźć jakiejkolwiek reguły (mam wpiętego razem z z dwoma innymi w komputerze - czekałem aż system wstanie i przestaną chodzić pozostałe) ale będę próbował i niezwłocznie napiszę.

• #4 25 Kwi 2009 01:23
    gsm_virus
    VIP Zasłużony dla elektroda

M12 napisał:
    dysk tylko stuka i piszczy
    A kolega zastanowił się choć chwilkę nad tym, skoro coś w środku dysku "stuka i piszczy" to zapewne nie jest to wina elektroniki, lub oprogramowania a musiało dojść do poważniejszego mechanicznego uszkodzenia.
    Tu masz kilka przykładów dzięków "uszkodzonych dysków" wybierz podobny => http://www.datacent.com/hard_drive_sounds.php
    Nie chcę być "złym prorokiem" ale dalsza praca (i męczenie) tego dysku - nie powinna mieć miejsca.
    M12 napisał:
    Bardzo mi zależy na odzyskaniu danych
    A czego oczekujesz (jakiej porady?), skoro nawet nie byłeś w stanie zrozumieć (lub doszukać potrzebnych informacji) co oznacza "kod podawany przez mrugnięcia diodą LED od dysku HDD".
    "O zgrozo" jeszcze piszesz że był podłączony razem z innymi dyskami.

• #5 25 Kwi 2009 09:41
    M12
    Poziom 12  

Kolego gsm_virus dziękuję za poprawienie załącznika.
    O zdjęcie elektroniki dysku poprosił kolega migol21.
    Dysk był podłączony do kompa razem z innymi ponieważ na tym wadliwym nie ma systemu tylko zdjęcia i filmy z kamery więc nie uznałem za słuszne podłączanie go samego, ale po twojej sugestii tak zrobiłem i niestety kontrolka HDD na obudowie kompa nie wskazuje żadnego kodu migowego - świeci się na stałe.
    Może przez terminal będą inne wskazania - ale takowy muszę najpierw zrobić.

Dźwięk zbliżony do tego , który wydaje mój dysk to :

"IBM 40GB desktop hard drive with degrading media/heads rattles and squeals on spin up."

• #6 25 Kwi 2009 10:50
    gsm_virus

M12 napisał:
    Dźwięk zbliżony do tego , który wydaje mój dysk to:
    "IBM 40GB desktop hard drive with degrading media/heads rattles and squeals on spin up."
    Już sama nazwa powinna dać tobie do myślenia - "IBM 40GB dysk "biurowy" z degradacją nośnika / głowic, brzęki i piszczenia przy rozpędzaniu"
    Kolego, przy takim dźwięku wydawanym przez dysk, nie ma co mówić o samodzielnym odzyskaniu danych, dysk ulega "fizycznym uszkodzeniom" - prawdopodobnie tworzy się "zapił" poprzez ciągłe uderzanie głowicy w uszkodzonym obszarze, co z każdym "bezsensownym" uruchomieniem tego dysku oddala Cię od odzyskania cennych dla Ciebie danych.

M12 napisał:
    Może przez terminal będą inne wskazania - ale takowy muszę najpierw zrobić.
    Skoro masz czas i taką możliwość "skonstruowania" terminala dyskowego, to proszę bardzo - będziesz miał więcej informacji na temat tego dysku.
    Ale czy sobie poradzisz, i co konkretnie to Tobie da? Oceń sam swoją wiedzę i umiejętności, ale powyższy przypadek nie kwalifikuje się raczej do zrobienia za pomocą forum.

• #7 25 Kwi 2009 12:24
    M12
    Poziom 12  

Kolego gsm_virus z twoich wypowiedzi wnioskuję ,że bez względu na samozaparcie i pomoc forumowiczów nie poradzę sobie z odzyskaniem danych z tego dysku samodzielnie- tak ?

Przepraszam za moją wypowiedź moderatorów- podyktowana była ona jedynie chęcią odzyskania danych z mojego dysku i nie miała na celu łamania regulaminu Elektrody- jeszcze raz przepraszam.

• #9 25 Kwi 2009 12:42
    gsm_virus

M12 napisał:
    bez względu na samozaparcie i pomoc forumowiczów nie poradzę sobie z odzyskaniem danych z tego dysku samodzielnie- tak ?
    Przecież napisałem
    gsm_virus napisał:
    Oceń sam swoją wiedzę i umiejętności

Poza tym uświadom sobie, ze piszesz o tym iż "dysk tylko stuka i piszczy" dodatkowo wskazałeś z kilkunastu przykładów - dźwięk z fizycznie uszkadzanego dysku (w którym głowica trze o plater dysku). Dalej komentować i domyślać się nie muszę - bo powyższe stwierdzenia są na podstawie Twojej percepcji i wskazań.
    Wskazać konkretnej firmy nie można (tu już działasz samodzielnie) - regulamin i dodatkowe wytyczne => https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1118407.html

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME