Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dźwięk klikania dobiega z wnętrza jednostki centralnej

mita 25 Apr 2009 11:43 2908 12
    mita
    Level 16  
    Witam ponownie.
    Od 3 dni komputer zawiesza się w rożnych etapach "życia" windowsa. Zdarz sie że przy starcie jak ładuje windka w trakcie pracy przy wylogowywaniu jak również przy starcie komputera przy wykrywaniu sprzętu. W momencie zwisu słychać klikniecie jakby stycznik sie rozłańczał. Nie jest to sygnał z brzęczka.
    Specyfikacja komputera to:

Komputer:
    System operacyjny Microsoft Windows XP Professional
    Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 2
    Płyta główna:
    Typ procesora Intel Celeron D, 3081 MHz (23 x 134)
    Nazwa płyty głównej Gigabite 81865gme
    Mikroukład płyty głównej Intel Springdale-G i865G
    Pamięć fizyczna 512 MB (DDR SDRAM)
    Typ BIOS'u Award Modular (12/26/06)
    Karta wideo NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X (Microsoft Corporation) (64 MB)

Dysk fizyczny Maxtor 6Y080P0 (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)
    Zasilacz 350watów megabajt model mgb-350s atx
    marakus
    Level 26  
    Obawiam się, że to umierający dysk. Zalecam szybki back up danych.
    Xylometazolin!
    VIP Meritorious for electroda.pl
    1. Sprawdź napięcia miernikiem.
    2. W miarę możliwości podmień zasilacz na inny.
    3. Dla pewności sprawdź stan kondensatorów elektrolitycznych na płycie głównej.
    4. Wklej zrzuty wszystkich zakładek z HD Tune.
    mita
    Level 16  
    Zasilaczem się pomieniałem z kumplem. Dysk wymieniłem na nowy. A problem pozostał. Czasami przy logowaniu, czy w trakcie pracy słychać kliknięcie i system się wiesza. Czy na płycie jest coś takiego co by mogło wydawać taki dźwięk.?
    WITEK1952
    Level 28  
    Witam . Miałeś sprawdzić dysk HDD Tune.
    Gogetek
    Level 11  
    Ale on już wymienił twardziela ... Ja mam śmieszniejszy problem, gdy uruchamiam crysis wars - w menu głównym coś mi piszczy ( w komputerze ) . Smart i hdd tune w porządku :D
    Arutim
    Level 20  
    Gogetek wrote:
    Ale on już wymienił twardziela ... Ja mam śmieszniejszy problem, gdy uruchamiam crysis wars - w menu głównym coś mi piszczy ( w komputerze ) . Smart i hdd tune w porządku :D

Pewnie ceweczki sobie popiskują [choć one bardziej syczą] ;-)

Ale nie oftopując, niech kolega sprawdzi kondensatory jak to ktoś już wcześniej doradził, zasilacz to do najlepszych nie należał więc ich kontrola jest nadzwyczaj wskazana. Problem pozostał bo kolega nie sprawdził KONDENSATORÓW, warto byłoby jeszcze skontrolować temperaturę procesora [CPU] i procka na karcie graficznej [GPU].
    SmysA
    Level 14  
    Kiedyś miałem podobny przypadek, okazało się że winna była myszka sprawdź też klawiaturę. Te urządzenia miewają zwarcia. podmień np z kolegą.

Powodzenia
    stroggo81717
    Level 31  
    mita wrote:
    Zasilacz 350watów megabajt model mgb-350s atx

Chciałbym się dowiedzieć, jaki miałeś zasilacz przed wymianą z kumplem ;).

Czarna lista zasilaczy

I najważniejsza rzecz: kondensatory! Są wypukłe (lub coś z nich wycieka), czy nie są wypukłe i nic z nich nie wycieka? To ważne pytanie!
    pipinet

Level 18  
    Podmień mysz i sprawdź czy słyszysz klikanie.
    Sprawdź czy to kilkanie nie dobiega z głośniczka systemowego.
    Nie spotkałem się z czymś takim, ale do głowy przychodzą mi jeszcze kondensatory.
    Johnny222
    Level 12  
    Zacznij od pozbawienia płyty z kurzu(jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś) zwłaszcza w tych niedostępnych miejscach - podstawka pod procesorem , sloty pamięci i grafiki to podstawa kurz naprawdę potrafi nabroić jeśli chodzi o elektronikę. Sprawdź czy nie grzeją się mostek północny i południowy na płycie. Jeżeli temperatura będzie w granicach tolerancji sprawdź czy za... jak to nazwałeś klikanie i chwilowe zawieszanie nie jest odpowiedzialny napęd cd / dvd nie wiem co masz. Po prostu odłącz go fizycznie wraz z taśmą ona też może powodować takie zachowanie. Sprawdź czy się poprawi, sprawdź pamięć MemTest'em. Pozdrawiam
    etezet
    Level 26  
    Zacznij od czyszczenia komputera tak jak kolega wyżej napisał.

Screenów z HD Tune dalej nie ma...
    pipinet

Level 18  
    etezet wrote:
    Zacznij od czyszczenia komputera tak jak kolega wyżej napisał.

Screenów z HD Tune dalej nie ma...

zacznij czytać posty...
    Autor wymienil dysk na nowy...