Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie mogę przywrócić systemu z nagranych Recovery CD

25 Kwi 2009 14:09 4119 8
  • Poziom 2  
    witam, mam problem: otóż, gdy kupiłam laptopa LENOVO IDEAPAD Y530 dysk był podzielony na dwie części ( C: prawie 190, D: 30 GB) za bardzo mi to nie pasowało i postanowiłam podzielić dyski. Przed zrobieniem tego utworzyłam Kopie Zapasowa partycji systemowej w pliku obrazu i zajęło mi to dwie płyty dvd. I teraz po podzieleniu dysków, gdy wkładam płyty z recoverami, wyskakuje mi, że nie ma miejsca na C na zainstalowanie informacji z tych płyt ,choć na C zostawiłam 50 GB.

no to zrobiłam jeszcze taki myk ze nie dzieliłam dysku w ogolę i na całym dysku chciałam zrobic przywracanie systemu z płyt recovery. noi ładnie pieknie wszystko idzie ale gdy juz przywróci sie 100% to nie da sie wcisnąć klawisza Gotowe i komp sie resetuje i niestety ale nie Chodzi Vista HE.

znowu na moim laptopie jest przycisk on key rescue system który podobno przywraca system Vista i powoduje ze komp jest taki sam jak otrzymałam go ze sklepu.

juz normalnie czytam fora i głupieje, bo nic nie pomaga... wiem ze na moim kompie jest ukryta partycja na której jest Vista , czy ktoś wie może jak ja odkryć?? lub jak przywrócić z niej system, albo ja ja zgrać na płytę??

mam jeszcze jedna prosbe jesli ktos jest posiadaczem Laptopa LENOVO Y530, Procesor Intel Pentium Dual CPU T3200 2.ooGHz, Ram 2.00GB, 32 bitowy system operacyjny mogłby mi przesłac płytki z recoverami?? albo wrzucic je na serwer ??

Prosze o pomoc

Proszę poprawić ten post (temat również) zgonie z normami poprawnej polszczyzny (ortografia, interpunkcja, styl). Regulamin pkt 15, obowiązuje wszystkich na tym forum. (gsm_virus)
  • Poziom 28  
    Czym byłą robiona kopia partycji systemowej ? i należy sprawdzić Dysk często w Lenovo dostawały badów ( doświadczenia z pracy w jednym z serwisów )
  • Poziom 2  
    kopia była robiona programem OneKey Recovery 6.0

Dotychczasowe niechlujstwo proszę poprawić.
    Zdania rozpoczynamy wielką literą i kończymy kropką.
    mat_ed
  • Poziom 29  
    Ale namieszałaś !

Po pierwsze, to najpierw wiadomo, po szkodzie, wykorzystać system do stworzenia płyty recovery samego systemu.

Programem do part. odznaczyć ukrytą partycją Recovery. Zrobić jej kopię na wszelki wypadek. Znowu ją ukryć albo wyrzucić.

I rada tak ode mnie, nie robimy obrazu partycji a tak dużej pojemności.

Po pierwsze to musiałaś naruszyć MBR i jak ma się teraz odezwać partycja Recovery mimo, że pewnie dane na niej są.

Marne szanse.

Wiesz, że serwis pobiera opłaty za takie usługi mimo, że sprzęt na gwarancji ?

Testowałem ten przypadek na HP Pavilon'ie

Pozostaje CI tak jak kombinujesz - załatwienie płytek Recovery.
    Albo system Vista HE oem i aktywacja go wraz z nalepką na lapku.
  • Poziom 2  
    Tak wiem, że niestety serwis pobiera opłaty za tego typu rzeczy.

A zna ktoś może jakiś dobry program do odkrywania tej ukrytej partycji?? najlepiej to w pełnej wersji i po polsku..

Używałam już programu PARTION MAGIC, ale niestety nie da rady.. gdyż jest on w wersji testowej i nie mam tam za wielu opcji ;/

Dodano po 1 [minuty]:

Czy ktoś ma płytki z RECOVERAMI do LENOVO Y530??
  • Poziom 28  
    Witam, tam gdzie pracowałem re covery kosztowało 155zł + VAT
    dla wszystkich notebooków LENOVO
  • Poziom 2  
    Windows Vista jest na tym laptopie zainstalowany bo już załatwiłam sobie płytkę instalacyjną. Chodzi mi o to żeby odzyskać oryginale ustawienia fabryczne. Wiec żeby to zrobić muszę dostać się na ukrytą partycję i zrobić jej obraz, bo jak już wyżej pisałam przycisk OnKey Rescue System nie działa. Chciałabym jakiś program, który umożliwi mi pokazanie ukrytej partycji i zrobienie jej obrazu.