Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór części do samochodu RC.

26 Kwi 2009 09:00 1517 1
  • Poziom 9  
    Wybór Części

Witam!

Zamierzam skonstruować autko RC. Podwozie chciałbym zespawać z rurek po czym wywiercić w tym miejsca na 4 osie. Napęd były dzięki łańcuchowi z rowera i małym kółkom ze ślimaka.
    Link:
    https://obrazki.elektroda.pl/79_1240728318.jpg

Mniej więcej tak by to wyglądało w teorii. Niestety nie mam zbytniego pojęcia na temat części tzn. czy mogę kupić dowolne regulatory? Czy wymontowanie odbiornika z auta rc jest dobrym rozwiązaniem? Jak potem wygląda sprawa ze montażem kabli z odbiornika tak, aby jeździł (tak jak czołgu, jedna przy skręcie + przód, tył), w oczekiwany sposób. Silniki pewnie 12 V by, chyba ze polecacie jakieś inne. Za każdą pomoc dziękuję.

Pozdrawiam, Adam
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 33  
    Kupujesz regulatory dwukierunkowe. Wymontowanie odbiornika z samochodzików za 40zł z hipermarketu nie zda egzaminu- tam możesz sterować tylko jednym silnikiem.
    Jeżeli chcesz sterować jak czołgiem- kupujesz aparaturę dwukanałową, odbiornik i dwa regle.
    Silniki modelarskie są zwyczajowo na 7,2V.

Aha, wywiercenie otworu na osie nie jest dobrym pomysłem, musisz tą oś jakoś łożyskować. Napędzanie łańcuchem przy silniku modelarskim może też być nieefektywne- łańcuch jest dość ciężki, więc sporo mocy silnika pójdzie na opory takiej przekładni.
    Chyba, że myślisz cały czas o jakichś mocniejszych silnikach...