logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

CURTIS 28M1VT po burzy , na ekranie napis brak sygnału.

Zdzichu 04 Maj 2004 22:15 3048 13
REKLAMA
  • #1 625889
    Zdzichu
    Poziom 32  
    Posty: 3331
    Pomógł: 14
    Ocena: 440
    TV po burzy , na ekranie napis brak sygnału , przez euro jest ok. Myślę że to głowica , napięcia są na niej ok. Mam rację ? A przy okazji może ktoś wie czy po tym co pisze na niej uda mi się ją kupić , a pisze tak : Tuner 3402PHC
  • REKLAMA
  • #2 625991
    Pawel S
    Poziom 11  
    Posty: 29
    Ocena: 1
    W tym TV kilka razy spotkałem się z podobnym uszkodzeniem. Jeśli po usunięćiu wygaszania pojawi się zaśnieżony obraz bez synchronizacji poziomej pomaga minimalna regulacja filtrem p.cz. O głowice można zapytać pod nr 22 7582182 - kiedyś tam kupowałem.
  • #3 630156
    Zdzichu
    Poziom 32  
    Posty: 3331
    Pomógł: 14
    Ocena: 440
    Wymieniłem głowicę i TDA5940-2 i dalej jest to samo ! Zamówiłem głowicę i dostałem KS-H-9210L jest podobna ale czy to na pewno to samo?
  • REKLAMA
  • #4 630222
    jaku
    Poziom 14  
    Posty: 153
    Pomógł: 4
    Ocena: 4
    Ja mam głowicę oryginalną, mogę odsprzedać. :)
  • #5 630263
    Zdzichu
    Poziom 32  
    Posty: 3331
    Pomógł: 14
    Ocena: 440
    Jak przysłali złą to muszę wymienić ale wpierw muszę wiedzieć że jest zła .
  • REKLAMA
  • #6 630414
    mch
    Poziom 23  
    Posty: 871
    Pomógł: 30
    Ocena: 43
    Zdzichu jeśli jest aktywna szyna sterowania głowicy i nap. var. a pewności nie mam co do jej "dobroci" to podstawiam fonię równoległą( bo prosto i szybko) i sprawdzam na oscyloskopie przebieg video lub fonii.Jeśli jest ok to idę dalej jesli nie to spr głowicę.W razie padnietej głowicy mozna podstawic na chwilę( na pająka) inną analogową i podac jej nap.Ja podaje 12V na zasilanie i var.,ok.8V arw. i szukam obrazu .
  • #7 630500
    Zdzichu
    Poziom 32  
    Posty: 3331
    Pomógł: 14
    Ocena: 440
    Na nóżce 18 TDA5940 mam sygnał zespolony , prawidłowy , natomiast na 17 nie ma nic. Scalak wymieniony.
  • #8 630538
    zorbek
    Poziom 31  
    Posty: 1563
    Pomógł: 149
    Ocena: 72
    głowica ma wolna noge spróbuj ja podłaczyc albo do +5 lub do masy.
  • #9 631682
    mch
    Poziom 23  
    Posty: 871
    Pomógł: 30
    Ocena: 43
    Moze Q101 zwarty?Zewrzyj kon.10mF 17 i 18n.Z 17 wychodzi sygnał identyfikacji dla procesora.I spr. nap. na 21 TDA to przełączanie AV.
  • #10 631688
    Stachserwis
    Poziom 28  
    Posty: 1581
    Pomógł: 73
    Ocena: 96
    Czy próbowałeś użyć funkcji autostrojenia, może tylko wyleciały zaprogramowane stacje z EEPROM- sprawdż w trybie serwisowym model głowicy, czy podziały pasm są prawidłowo ustawione.....
    pozdr..$$
  • #11 631939
    Zdzichu
    Poziom 32  
    Posty: 3331
    Pomógł: 14
    Ocena: 440
    Wolną nogę głowicy podłączałem i do masy i do 5V i nic to nie dało, strojenie AUTO oczywiście robiłem , nic nie znalazł, gdzie w trybie serwisowym jest coś do zmiany głowicy , bo nie znalazłem ?
  • #12 631976
    zorbek
    Poziom 31  
    Posty: 1563
    Pomógł: 149
    Ocena: 72
    spróbuj wstroic sie generatorem. Sprawdz czy na wyjsciu euro masz sygnał Video jeżeli jest to masz wywalony procesor. Jezeli nie ma to masz wywalony dyskryminator. Rozbierz filtr wytnij kondensator i zmierz go. Najlepiej stroic do mając podłaczony do uero inny TV bo przy braku sygnału nie jest snieg.
    TO NIE SIESTA I NIE USTAWIA SIE PASM PODZIAŁU DLA GŁOWICY
  • #13 632080
    Zdzichu
    Poziom 32  
    Posty: 3331
    Pomógł: 14
    Ocena: 440
    No i wszystko jasne na nóżce 21 TDA jest zawsze 5V , nie zależnie czy jest AV czy TV . Podniosłem n 21 i zwarłem do masy i ruszyło. Problem jest w procesorze bo na wyjściu AV/TV zawsze 5V. W telewizorze jest ZC82731B CURTIS 0003 a na schemacie MC68HC705 czy to jest to samo? Pytanie gdzie to kupić i za ile?
  • REKLAMA
  • #14 632106
    zorbek
    Poziom 31  
    Posty: 1563
    Pomógł: 149
    Ocena: 72
    nie drogie szukaj w wimelu a szukaj po symbolu z telewizora:))

Podsumowanie tematu

✨ Po burzy telewizor CURTIS 28M1VT wyświetlał komunikat "brak sygnału" na ekranie, natomiast sygnał przez euro był poprawny. Podejrzewano uszkodzenie głowicy, mimo że napięcia na niej były prawidłowe. Wymieniono głowicę i układ TDA5940-2, lecz problem pozostał. Nowa głowica KS-H-9210L okazała się podobna, ale niepewna co do kompatybilności. Sprawdzano sygnały na nóżkach układu TDA5940, gdzie na nóżce 18 był prawidłowy sygnał zespolony, a na 17 brak sygnału. Zalecano podłączenie wolnej nogi głowicy do +5V lub masy oraz kontrolę tranzystora Q101 i kondensatorów filtrów. Próbowano autostrojenia i sprawdzania ustawień w trybie serwisowym, jednak bez efektu. Ostatecznie wykryto, że na nóżce 21 TDA5940 stale występuje 5V, niezależnie od przełączania AV/TV, co wskazywało na uszkodzony procesor. W telewizorze zastosowano procesor ZC82731B CURTIS 0003, który na schemacie odpowiada MC68HC705. Sugerowano poszukiwanie zamiennika procesora pod oryginalnym symbolem z telewizora. Diagnostyka obejmowała pomiary sygnałów video i audio na oscyloskopie, testowanie zasilania głowicy oraz wymianę elementów odpowiedzialnych za synchronizację i przełączanie sygnału.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA