Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie 2 TV i dekodera...

13 Gru 2002 21:52 9445 24
  • Poziom 16  
    Pytanie z typu "jak zrobic"
    Na "początku" kabla antenowego(kablowka) jest dekoder kabloweczki ktory daje mi HBO chciałbym tez oglądać HBO na innym TV ale on jest dość daleko i zadnych kabli nie można ciągnać jest istniejący koncentryk.
    Jak zrobić aby było można oglądać HBO na 2 odległych od siebie TV połączonych koncentrykiem?
    mam nadzieje ze rozumiecie mnie?
    Moze da sie zrobić pętle
    rozgaleznik
    sygnal z kablowki------|=====dekoder--TV
    |---TV

Co sugerujecie?
  • Poziom 17  
    jezeli dekoder ma modulator to podłacz koncentryk do jego wyjscia ,a drugi tv ustaw na kanał modulatora i bedziesz odbierał na nim to co na dekoderze.
    jeżeli nie ma modulatora możesz wykorzystać np.magnetowid ,podać sygnał z dekodera na wejscie euro(AV)magnetowidu,,video na AV, koncentryk do wyjscia modulator w magnetowidzie,2 tv dostroic do kanału modulatora video.
  • Poziom 16  
    Dekoder ma jakies wyjscie IVP cz yjakos tak, podlaczylem tam TV ale nic nie ma - bede musial zaswiecic latarka :)
    A co do wyjsica AV to nie jest rowiazanie bo wszyscy musza ogladac to samo a przelacznie kanalow z odleglego TV bedzie meczace :(

Chyba jednak zostnaie opcja 1 TV. Bo bez dodatkowych kosztow sie pewnie nie obejdzie, zreszta nie moge wybierac kanalu w TV tylko musze z dekodera.
  • Poziom 27  
    ten decoder hbo to taka owalna beczuszka co? jesli masz koncetryk do drugigo tv to zaden problem dajesz rozgaleznik z 1 na dwa i po sprawie jesli czegos nie rozumiesz zobacz link pactema z tym ze oczywiscie dekoderek dajesz na wejsci tego rozgalznika tylko uwazaj zeby cie ci z kablowki nie dopadli :lol: z doswiadczenia wiem ze niejestesmy grozni :wink:
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Są jeszcze dekodery podobne do tych co były kiedyś do C+ analogowego. I one mją chyba modulator więc z takim to nie będzie problemu.
  • Poziom 17  
    to ze na obydwu tv bedzie ten sam program to chyba podstawowe założenie?!nie widziałem dekodera który sterowałby dwoma tv i umożliwiał odbiór dwóch róznych programów w danej chwili
  • Poziom 27  
    :arrow: mihalk a jednak sa takowe zapewniam cie :D
    Ja też widziałem. Np. filtry wkręcane w kabel. A za filtrem rogałęźnik i idzie np. na 3 telewizory.
  • Poziom 43  
    a może do magnetowidu podłaczyć kabel z HBO i rozdzielic na dwa antenowe... do dwóch telewizorków. Na kanale wideo puszczać kanał HBO i puszczać go na telewizorach
  • Poziom 27  
    :arrow: tremolo przekombinowales troche skoro jest koncentryk do drugiego tv to najprosciej jest tak jak napisalem wyzej prosciej i taniej sie nieda z postu autora domyslam sie chodzi wlasnie o taki filtr :)
  • Poziom 16  
    To jakis General Instrument.

Ale juz wykombinowałem, a wiec kabel od kablowki rozdzielam (rozgaleznikiem) na 2, 1 idzie do wejscia dekodera a ten z wyjscia lacze z 2 poprzez jakis zwykły łacznik ( za 2zł) i znowu do rozgałeżnika na inne TV.
    Oczywiście to działa na dekoderze ustawia sie tylko HBO w TV sie szuka i mamy wszędzie normalnie kanały i HBO.
    Tylko obraz jest nie zbyt dobry. Chyba będzie trzeba poszukać czegoś co potrafi połaczyć 2 zrodła sygnału.
  • Poziom 27  
    Qwe ales namieszal jak wyglada ten dekoder?wkrecany na kabel?
    General Instrument to już normalny dekoder a nie filtr wkręcany. Każdy abonent ma swoj nr i jest aktywowany ze stacji czołowej. Jak się nie płaci to wtedy jest usuługa deaktywowana. W przeciwieństwie do flitrów gdzie dalej możńa było oglądać Ot taki wynalazek :D
  • Poziom 27  
    :( nieznam niestety jestem ograniczony terytorialnie mamy inne :) :arrow: Qwe poradzisz juz sobie prawda? :ok:
  • Poziom 16  
    Poradze ( chyba ;) ) skocze tylko do telmoru może maja coś na łączenie 2 zrodel sygnału w jedno. Bo normalnie laczenie poprzez zwykly trojnik za "2zł" daje słabe efekty.

Dzięki za zainteresowanie.
  • Poziom 11  
    Witam,

nie znam się na rzeczy ale potrzebuję zrobić coś podobnego jak w tym temacie, więc postanowiłem nie zakładać nowego tylko poprosić o radę tutaj.

W skrócie:
    Mam telewizje kablową ASTER(pakiet basic + canal+ i HBO-przez dekoder).
    Dekoder i kabel antenowy są podpięty pod TV nr1 i tam można oglądać Canal+ i HBO lub inne programy z kablówki.
    Chciałbym rozdzielić kablówkę na TV2 i TV3, ale tak aby można było oglądać na TV2 lub TV3 to co jest aktualnie ustawione na dekoderze podpiętym do TV1, a pozostałe programy z kablówki oczywiście muszą być niezależnie ustawiane na każdym z TV.

Wyobrażam to osobie tak że np. na TV1 oglądam HBO, a na TV2 lub TV3 oglądam na którymś z kanałów to, co jest ustawione na dekoderze(czyli w tym momencie HBO) lub przełączam na jakiś inny program z kablówki. Oczywiście sytuacja odwrotna też musi być możliwa.

Domyślam się że oglądać niezależnie programów z dekodera się nie da.

Podobno mogę kupić modulator oraz wzmacniacz i będzie OK, ale nie wiem jaki model wybrać, aby obraz na TV2 i TV3 był dobrej jakości oraz aby za bardzo nie przepłacać. Nie mam też pojęcia jak to połączyć w całość.

Prośba o pomoc - ew. podajcie inne rozwiązania - jeśli są jakieś.

Z góry dziękuję za informacje.

Pozdrawiam,
    Lashe
  • Specjalista elektryk
    WItam

Napisz, jakie masz zainstalowane dekodery - model, firme czy jest tylko jeden czy osobno na hbo i c+.
  • Poziom 11  
    Dzięki za odzew,

dekoder jest jeden, firmy Motorola, a modelu nie znam bo tak naprawdę abonentem stanę się za 5dni - a w opisie sytuacji uogólniłem jedynie że mam już Aster, obecnie mam jeszcze UPC, ale ta instalacja za chwilę stanie się nie aktualna. Nie wiem czy informacja o samym producencie dekodera wystarczy, jeśli nie to za kilka dni napiszę też model. Ale chciałem wiedzieć co trzeba wcześniej, to bym poprosił montera o pomoc w podłączeniu.
  • Specjalista elektryk
    Witam

Niestety, nie wiele mi to mówi.
    Jeżeli miałbym pomóc - to proponuje zwrócić się bezpośrednio do montera (też nim jestem) wierzę, że wytłumaczy lub za jakąś odpłatnością zrobi to prawidłowo i "fachowo".
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    ISK , możesz to zrobić na telmoroskim RM-2Fi0 , jak sie zdecydujesz to daj znać, taki rozgałęźnik/sumator to koszt 12 złotych , pozdrawiam Marcin
  • Poziom 11  
    Oczywiście że jestem zainteresowany, jeśli to rozdzieli na trzy odbiorniki TV i jakość będzie OK to czemu nie, jak mogę to zdobyć? Może masz taki sprzęt do sprzedania ?
  • Poziom 11  
    Witam,

dzięki za użyteczne informacje, mam tylko nadzieje że jakość na TV2 i TV3 będzie OK, mam nadzieje że jeśli nie to można to załatwić wzmacniaczem czy też innym urządzeniem.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Dla zainteresowanych:

Za niewielką opłatą ASTER zapewnia wszystko co potrzebne do oglądania C+ i HBO na więcej niż jednym TV :)

Pozdrawiam