Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oscyloskop ST-315 II RADIOTECHNIKA-Wrocław. Ostry pisk

dakin11 19 May 2009 08:35 6094 9
Altium Designer Computer Controls
    dakin11
    Level 21  
    Witam jestem od niedawna w posiadaniu Oscyloskopu ST-315 II RADIOTECHNIKA-Wrocław. Oscyloskop ładnie chodzi i się uruchamia, jest tylko jedna rzecz która mnie intryguje, natomiast z transformatora, który zamontowany jest na tylniej płycie wychodzi piszczący dzwięk, który wpływa lekko z pracą z nim. Czy go to może być wina i czy da się to wyeliminować. Poszukuje też do niego instrukcji obsługi ze schematami, jeśli ktoś posiada to byłbym bardzo wdzięczny za udostępnienie dokumentów. Prosił bym, o pomoc z skalibrowaniem go. Pozdrawiam

• Altium Designer Computer Controls
    User removed account
    User removed account  
  • Altium Designer Computer Controls
    dakin11
    Level 21  
    Witam do -elektrit dzięki za podpowiedz czy mógłbyś mi podać w jakim obrębie ??? co sprawdzić ??, i które kondensatory sprawdzić ??
    User removed account
    User removed account  
    dakin11
    Level 21  
    Witam w oscyloskopie są zamontowane tranzystory 2N3055 a nie KD502 czy to może być tego wina ?? bo napisałeś w obrębie tych tranzystorów??

Dodano po 1 [godziny] 57 [minuty]:

Mam możliwość kupienia sparowanych tranzystorów KD502 czy te 2N3055 mogą być ??
    User removed account
    User removed account  
    dakin11
    Level 21  
    witam Czytałem wszystkie tematy poruszone z tym oscyloskopem na tym forum, nie było nic wspomniane o tym typie uszkodzenia, rozwiązania jego. pozdrawiam
    dakin11
    Level 21  
    Witam znalazłem temat z tym poruszone . Jednak nie ma tam żadnej jednoznacznej odpowiedzi. W schemacie poniżej zamieszczonym jest rezystor R435, ale w płytce drukowanej nie ma go, nie ma miejsca nawet na jego wlutowanie czy on musi być ?? Oscyloskop ST-315 II RADIOTECHNIKA-Wrocław. Ostry pisk po odłączeniu od nóżki 5 trafa przetwornicy, pisku już nie ma, czyli możę być uszkodzone coś w tej linii?? wymienię kondensator i rezystor, jak to nie pomoże to zostaje tranzystor T407, który w schemacie jest KD502 a ja mam 2N3055, jeśli się mylę to proszę o mnie poprawienie. Pozdrawiam
    dakin11
    Level 21  
    Witam wymieniłem wszystkie podzespoły w gałęzi od nóżki 5 transformatora to samego tyrystora 2N3055, niestety piski nie minęły :(. Prosił bym o jakiekolwiek sugestie :(