logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak zamontować regulator prądu prostownika w układzie?

golonka 24 Maj 2009 20:38 10517 5
REKLAMA
  • #1 6570236
    golonka
    Poziom 14  
    Posty: 123
    Pomógł: 3
    Ocena: 17
    Otrzymałem od kolegi regulator prądu prostownika ,i nie jestem pewny jak i gdzie w układzie mogę go zamontować. http://img35.imageshack.us/gal.php?g=obraz005esj.jpg
  • REKLAMA
  • #2 6570256
    polprzewodnikowy
    Poziom 26  
    Posty: 985
    Pomógł: 54
    Ocena: 225
    To zdjęcie za wiele nie pokazuje, daj foto od strony elementów.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #4 6570462
    jaga134
    Poziom 26  
    Posty: 655
    Pomógł: 88
    Ocena: 192
    W/g mnie jest to regulator fazowy oparty na TRIAKU/Bt136 to jest triak/i diaku,to ten element z napisem C140.Włącza sie ten układ w pierwotne uzwojenie transformatora prostownika.Jest to zmodyfikowany układ ściemniacza instalacyjnego,gdzie zamiast diaka były stosowane tranzystory BC 148 połączone emiter-kolektor jednego z kolektorem-emiterem drugiego.
  • REKLAMA
  • #5 6570535
    golonka
    Poziom 14  
    Posty: 123
    Pomógł: 3
    Ocena: 17
    Dziękuję za pomoc ,też tak uważałem ,że jest to układ włączany w uzwojenie pierwotne (patrząc na elementy),ale wolałem usłyszeć opinię fachowca za ,którą bardzo dziękuję.
  • #6 17028562
    SKM 1964
    Poziom 34  
    Posty: 2191
    Pomógł: 150
    Ocena: 660
    Jak chcesz go użyć do regulacji prądu prostownika , to tylko po stronie pierwotnej od strony zasilania . :| Niektóre transformatory nie znoszą takiej regulacji więc trzeba sprawdzić czy się nadmiernie nie grzeje trafo . :|

    Dodano po 2 [minuty]:

    Kurcze ! Nie spojrzałem na datę ostatniego postu ! :cry:
REKLAMA