Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie pilota za pomocą VAG

joe_m 16 Cze 2009 08:33 41853 6
  • #1 16 Cze 2009 08:33
    joe_m
    Poziom 9  

Witam Wszystkich. Problem już był poruszany wielokrotnie na forum ale niestety po wykonaniu czynności opisywanych na innych postach nic nie pomogło. Mam pilota do centralnego zamka 433MHZ 5FA 007 680 z dwoma przyciskami. Samochód Seat Toledo 1.9 TDI 2000 rok. I nie mogę zaprogramować pilota który wcześniej jak twierdzi poprzedni właściciel działał. Wymieniłem baterię na wszelki wypadek. Diody na pilocie świecą. Próbowałem zaprogramować za pomocą stacyjki i drugiego kluczyka i nic. Kupiłem więc interfejs ODB2 wraz z oprogramowaniem VAG COM. I za pomocą programu i instrukcji dodanej do niego próbowałem zakodować pilota ale też bez rezultatu. Czy może mi ktoś wytłumaczyć jakie są poszczególne etapy w programowaniu kluczyka. I mam jeszcze jedno pytanie odnośnie zamykania drzwi za pomocą centralnego zamka. Czasami zdarza mi się że od strony kierowcy nie zadziała centralny zamek. Czyżby sterownik był wadliwy ?

1 6
  • Pomocny post
    #2 16 Cze 2009 09:11
    kwansterp
    Poziom 22  

Żeby zaprogramować centralny z pilota potrzebujesz 2x klucze.
    Tu masz dobry opis
    http://www.vag-com.pl/programowanie-pilotow.htm
    Co do nie zawsze działającego zamka kierowcy, to prawdopodobnie siadają już mikrostyki w samym zamku. Naprawa nie zawsze przynosi efekty. Wersja optymistyczna zaśniedziałe styki na kostce. Co do samego sterownika, to na razie dajmy mu spokój, jeśli VAG się z nim łączy to będzie działał

Pozdro

0
  • #3 17 Cze 2009 07:04
    joe_m
    Poziom 9  

Witam.
    Wykonałem wszystkie czynności według instrukcji i nic, tzn najpierw próbowałem za pomocą opcji adaptacja komputer pokazuje że ma zaadoptowany jeden pilot i przy próbie konfiguracji kolejnego nic się nie dzieje. Może to mam złego VAG-a nie mam pojęcia. Jedyną rzeczą która się zmieniła to to że teraz zapalam samochód przejadę około 300 metrów i samochód sam zamyka drzwi. Wcześniej tego nie było. Próbowałem także metody programowania za pomocą stacyjki i nic. Może antena nie łączy od tego modułu i dlatego tak jest. Tylko za bardzo nie wiem gdzie szukać tego modułu. I nie wiem też jak sprawdzić tego pilota. Diody na nim się palą ale to o niczym nie świadczy.

0
  • #4 18 Cze 2009 07:35
    abaran
    Poziom 11  

Witam.
    Mam podobny problem. Okazuje się że nie wszystkie kable VAG są w stanie zaprogramować pilota to jedno a drugie że aby programować pilota potrzeba pełną wersje programu która dość sporo kosztuje. A te które kupujemy wraz z kablem np. na allegro to poniekąd tandeta i tani bajer. Kupiłem taki kabel w opisie aukcji było że można programować pilota między innymi oczywiście a tu okazuje się że to nie prawda. I żeby zaprogramować cokolwiek potrzebujesz wersje Full programu. Szukam kogoś kto na Podkarpaciu robi takie rzeczy.

3
  • #5 01 Kwi 2011 16:30
    pepe_lodz
    Poziom 14  

Mam taki problem. Podlaczylem sie vagiem do auta do modulu komfort i ok podlaczyl sie. nastepnie wszedlem w adaptacja (10) i kanał 000 i tam dałem zapis zapytał czy zapisać wartość 00 dałem tak. I pojawił sie błąd ze mam nie zarejestrowana wersje . Wyłączyłem zapłon i chciałem sie połączyc jeszcze raz. jednak juz nie mogę sie połączyć z modułem KOMFORT 46. Interfejs probuje chyba 4 razy i pojawia sie komunikat że Kontroler nie odpowiada. Autko to seat leon 1,9 moduł z komfort z końcówką 1C0 XXX 799 F. Tak samo zrobiło mi sie u znajomego w golfie 4 przy probie aktywacji okien z pilota otwieranych. Nie wiem co zrobic pomóżcie gdyż potrzebuje sprawdzić i zakodować nowy pilot bo kupiłem i chce zobaczyć czy zadziała... Prosze o pomoc.

3
  • #6 01 Kwi 2011 21:05
    wiesiek3d
    Poziom 29  

Kup pełną wersję, jest szansa że zablokowałeś moduł komfortu dziadowskim interfejsem.

0
  • #7 18 Lut 2014 09:18
    ozzzo
    Poziom 9  

Zbierz wszystkie piloty zdalnego sterowania jakie chcesz zaprogramować. Jeden z kluczyków pojazdu umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON. Korzystając z programu VAG-COM wykonaj następujące czynności:

[Wybór]

[46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]

[Adaptacja - 10]

Wybierz kanał "01" (w niektórych modelach AUDI może to być kanał "21")

[Odczytaj]

W polu "Wartość zapisana" powinna pojawić się liczba aktualnie zaprogramowanych pilotów.

W polu "Nowa wartość" wpisz łączną ilość pilotów (max. 4) jakie chcesz dopasować do sterownika (łącznie z działającymi już pilotami).

[Testuj]

Upewnij się, że sterownik akceptuje wprowadzoną wartość.

[Zapisz]

Teraz masz ok. 15 sekund na dopasowanie wszystkich pilotów zdalnego sterowania. Naciskaj i przytrzymuj (przez min. 1 sekundę) - po kolei w każdym pilocie przeznaczonym do zakodowania - przycisk UNLOCK (otwieranie).
    Jeżeli powyższa procedura nie działa - tzn. zarówno kanał "01" jak i "21" nie są dostępne - postępuj następująco:

Jeden z kluczyków pojazdu (stary - z zakodowanym i działającym pilotem) umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON (nie uruchamiaj pojazdu!). Korzystając z programu VAG-COM wykonaj następujące czynności:

[Wybór]

[Bloki pomiarowe - 08]

Wybierz grupę "003" (w niektórych modelach może to być grupa "007")

[Idź!]

Wartość wyświetlana w polu numer 2 pozwala odczytać ile pilotów jest aktualnie dopasowanych i jakie pozycje zajmują one w pamięci sterownika, np.: "0001" informuje o tym, że dopasowany jest jeden pilot i zajmuje on pierwszą pozycję w pamięci sterownika.

Teraz zamknij samochód od zewnątrz ("ręcznie" - nie pilotem!) używając do tego kluczyka zespolonego razem z niedopasowanym jeszcze pilotem (zamykaj drzwi kierowcy).

Teraz w ciągu 5 sekund od zamknięcia drzwi naciśnij przycisk UNLOCK (otwieranie) w niedopasowanym jeszcze pilocie. Ilość naciśnięć przycisku UNLOCK odpowiada za pozycję pilota w pamięci sterownika. Dwukrotne naciśnięcie przycisku otwierania spowoduje zapisanie pilota na drugiej pozycji pamięci, trzykrotne - na trzeciej itd.
    Przykład:

Jeżeli chcesz zaprogramować nowy pilot zdalnego sterowania, a przed rozpoczęciem procedury dopisania pilotów w polu nr 2 w grupie "003" (lub "007") bloków pomiarowych widniała wartość "0001", powinieneś nacisnąć przycisk UNLOCK dwa razy. Rezultatem tej czynności powinna być wartość "0011" w polu nr 2.

Po zakończeniu ustalania pozycji programowanego w danej chwili pilota, zaczekaj 5 sekund po czym naciśnij przycisk UNLOCK (na nowo zakodowanym pilocie).

Wyłącz zapłon i wyciągnij kluczyk ze stacyjki. Sprawdź działanie pilota: naciśnij przycisk LOCK aby zamknąć pojazd. Naciśnij UNLOCK - aby otworzyć.

Umieść w stacyjce pojazdu kluczyk z nowo zakodowanym pilotem. Włącz zapłon ale nie uruchamiaj pojzadu.

[Wybór]

[Bloki pomiarowe - 08]

Wybierz grupę "003" (w niektórych modelach może to być grupa "007")

[Idź!]

Nawiązując do podanego wyżej przykładu, pole nr 2 powinno wskazywać np. wartość "0011".

2