Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie pilota za pomocą VAG

joe_m 16 Cze 2009 08:33 44670 7
 • #1 16 Cze 2009 08:33
  joe_m
  Poziom 9  

  Witam Wszystkich. Problem już był poruszany wielokrotnie na forum ale niestety po wykonaniu czynności opisywanych na innych postach nic nie pomogło. Mam pilota do centralnego zamka 433MHZ 5FA 007 680 z dwoma przyciskami. Samochód Seat Toledo 1.9 TDI 2000 rok. I nie mogę zaprogramować pilota który wcześniej jak twierdzi poprzedni właściciel działał. Wymieniłem baterię na wszelki wypadek. Diody na pilocie świecą. Próbowałem zaprogramować za pomocą stacyjki i drugiego kluczyka i nic. Kupiłem więc interfejs ODB2 wraz z oprogramowaniem VAG COM. I za pomocą programu i instrukcji dodanej do niego próbowałem zakodować pilota ale też bez rezultatu. Czy może mi ktoś wytłumaczyć jakie są poszczególne etapy w programowaniu kluczyka. I mam jeszcze jedno pytanie odnośnie zamykania drzwi za pomocą centralnego zamka. Czasami zdarza mi się że od strony kierowcy nie zadziała centralny zamek. Czyżby sterownik był wadliwy ?

  1 7
 • Pomocny post
  #2 16 Cze 2009 09:11
  kwansterp
  Poziom 22  

  Żeby zaprogramować centralny z pilota potrzebujesz 2x klucze.
  Tu masz dobry opis
  http://www.vag-com.pl/programowanie-pilotow.htm
  Co do nie zawsze działającego zamka kierowcy, to prawdopodobnie siadają już mikrostyki w samym zamku. Naprawa nie zawsze przynosi efekty. Wersja optymistyczna zaśniedziałe styki na kostce. Co do samego sterownika, to na razie dajmy mu spokój, jeśli VAG się z nim łączy to będzie działał

  Pozdro

  1
 • #3 17 Cze 2009 07:04
  joe_m
  Poziom 9  

  Witam.
  Wykonałem wszystkie czynności według instrukcji i nic, tzn najpierw próbowałem za pomocą opcji adaptacja komputer pokazuje że ma zaadoptowany jeden pilot i przy próbie konfiguracji kolejnego nic się nie dzieje. Może to mam złego VAG-a nie mam pojęcia. Jedyną rzeczą która się zmieniła to to że teraz zapalam samochód przejadę około 300 metrów i samochód sam zamyka drzwi. Wcześniej tego nie było. Próbowałem także metody programowania za pomocą stacyjki i nic. Może antena nie łączy od tego modułu i dlatego tak jest. Tylko za bardzo nie wiem gdzie szukać tego modułu. I nie wiem też jak sprawdzić tego pilota. Diody na nim się palą ale to o niczym nie świadczy.

  0
 • #4 18 Cze 2009 07:35
  abaran
  Poziom 11  

  Witam.
  Mam podobny problem. Okazuje się że nie wszystkie kable VAG są w stanie zaprogramować pilota to jedno a drugie że aby programować pilota potrzeba pełną wersje programu która dość sporo kosztuje. A te które kupujemy wraz z kablem np. na allegro to poniekąd tandeta i tani bajer. Kupiłem taki kabel w opisie aukcji było że można programować pilota między innymi oczywiście a tu okazuje się że to nie prawda. I żeby zaprogramować cokolwiek potrzebujesz wersje Full programu. Szukam kogoś kto na Podkarpaciu robi takie rzeczy.

  3
 • #5 01 Kwi 2011 16:30
  pepe_lodz
  Poziom 14  

  Mam taki problem. Podlaczylem sie vagiem do auta do modulu komfort i ok podlaczyl sie. nastepnie wszedlem w adaptacja (10) i kanał 000 i tam dałem zapis zapytał czy zapisać wartość 00 dałem tak. I pojawił sie błąd ze mam nie zarejestrowana wersje . Wyłączyłem zapłon i chciałem sie połączyc jeszcze raz. jednak juz nie mogę sie połączyć z modułem KOMFORT 46. Interfejs probuje chyba 4 razy i pojawia sie komunikat że Kontroler nie odpowiada. Autko to seat leon 1,9 moduł z komfort z końcówką 1C0 XXX 799 F. Tak samo zrobiło mi sie u znajomego w golfie 4 przy probie aktywacji okien z pilota otwieranych. Nie wiem co zrobic pomóżcie gdyż potrzebuje sprawdzić i zakodować nowy pilot bo kupiłem i chce zobaczyć czy zadziała... Prosze o pomoc.

  3
 • #6 01 Kwi 2011 21:05
  wiesiek3d
  Poziom 29  

  Kup pełną wersję, jest szansa że zablokowałeś moduł komfortu dziadowskim interfejsem.

  0
 • #7 18 Lut 2014 09:18
  ozzzo
  Poziom 9  

  Zbierz wszystkie piloty zdalnego sterowania jakie chcesz zaprogramować. Jeden z kluczyków pojazdu umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON. Korzystając z programu VAG-COM wykonaj następujące czynności:

  [Wybór]

  [46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]

  [Adaptacja - 10]

  Wybierz kanał "01" (w niektórych modelach AUDI może to być kanał "21")

  [Odczytaj]

  W polu "Wartość zapisana" powinna pojawić się liczba aktualnie zaprogramowanych pilotów.

  W polu "Nowa wartość" wpisz łączną ilość pilotów (max. 4) jakie chcesz dopasować do sterownika (łącznie z działającymi już pilotami).

  [Testuj]

  Upewnij się, że sterownik akceptuje wprowadzoną wartość.

  [Zapisz]

  Teraz masz ok. 15 sekund na dopasowanie wszystkich pilotów zdalnego sterowania. Naciskaj i przytrzymuj (przez min. 1 sekundę) - po kolei w każdym pilocie przeznaczonym do zakodowania - przycisk UNLOCK (otwieranie).
  Jeżeli powyższa procedura nie działa - tzn. zarówno kanał "01" jak i "21" nie są dostępne - postępuj następująco:

  Jeden z kluczyków pojazdu (stary - z zakodowanym i działającym pilotem) umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON (nie uruchamiaj pojazdu!). Korzystając z programu VAG-COM wykonaj następujące czynności:

  [Wybór]

  [46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]

  [Bloki pomiarowe - 08]

  Wybierz grupę "003" (w niektórych modelach może to być grupa "007")

  [Idź!]

  Wartość wyświetlana w polu numer 2 pozwala odczytać ile pilotów jest aktualnie dopasowanych i jakie pozycje zajmują one w pamięci sterownika, np.: "0001" informuje o tym, że dopasowany jest jeden pilot i zajmuje on pierwszą pozycję w pamięci sterownika.

  Teraz zamknij samochód od zewnątrz ("ręcznie" - nie pilotem!) używając do tego kluczyka zespolonego razem z niedopasowanym jeszcze pilotem (zamykaj drzwi kierowcy).

  Teraz w ciągu 5 sekund od zamknięcia drzwi naciśnij przycisk UNLOCK (otwieranie) w niedopasowanym jeszcze pilocie. Ilość naciśnięć przycisku UNLOCK odpowiada za pozycję pilota w pamięci sterownika. Dwukrotne naciśnięcie przycisku otwierania spowoduje zapisanie pilota na drugiej pozycji pamięci, trzykrotne - na trzeciej itd.
  Przykład:

  Jeżeli chcesz zaprogramować nowy pilot zdalnego sterowania, a przed rozpoczęciem procedury dopisania pilotów w polu nr 2 w grupie "003" (lub "007") bloków pomiarowych widniała wartość "0001", powinieneś nacisnąć przycisk UNLOCK dwa razy. Rezultatem tej czynności powinna być wartość "0011" w polu nr 2.

  Po zakończeniu ustalania pozycji programowanego w danej chwili pilota, zaczekaj 5 sekund po czym naciśnij przycisk UNLOCK (na nowo zakodowanym pilocie).

  Wyłącz zapłon i wyciągnij kluczyk ze stacyjki. Sprawdź działanie pilota: naciśnij przycisk LOCK aby zamknąć pojazd. Naciśnij UNLOCK - aby otworzyć.

  Umieść w stacyjce pojazdu kluczyk z nowo zakodowanym pilotem. Włącz zapłon ale nie uruchamiaj pojzadu.

  [Wybór]

  [46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]

  [Bloki pomiarowe - 08]

  Wybierz grupę "003" (w niektórych modelach może to być grupa "007")

  [Idź!]

  Nawiązując do podanego wyżej przykładu, pole nr 2 powinno wskazywać np. wartość "0011".

  3
 • #8 19 Lis 2018 08:35
  16czarny16
  Poziom 13  

  Witam, powiedzcie mi czy jestem w stanie zakodować pilota , który przestał działać jeśli posiadam dwa kluczyki ale tylko jeden jest zdalnie sterowany ( czyli przyciski ) drugi to zwykły kluczyk którym manualnie mogę otworzyć drzwi i odpalić auto.

  Dodam, że pilot przestał działać, diody po naciśnięciu się świecą, baterie wymienione.

  0