#1 652944 21 Maj 2004 18:34 oloolo oloolo Poziom 24 Posty: 746 Pomógł: 53 Ocena: 57 Autor tematu Post #1 652944 21 Maj 2004 18:34 CZy samochodowy alternator posiada w sobie wbudowany regulator napiecia ???
#2 652953 21 Maj 2004 18:45 lukaszkaw lukaszkaw Poziom 12 Posty: 55 Ocena: 9 Pomocny post? (0) Post #2 652953 21 Maj 2004 18:45 Tak i nie zalezy w jakim aucie, zawsze nasz regulator albo wbudowany albo jako zewnęczne urządzenie. pozdrawiam Łukasz
#3 654746 22 Maj 2004 21:58 waldekel waldekel Poziom 28 Posty: 1160 Pomógł: 63 Ocena: 476 Pomocny post? (0) Post #3 654746 22 Maj 2004 21:58 W starszych typach samochodów regulator napięcia występował jako osobny podzespół. Obecnie najczęściej jest montowany na korpusie alternatora łącznie ze szczotkotrzymaczami.