Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sonda lambda w Oplu Vektrze z 2000r

aandula 19 Dec 2002 18:33 1674 2
    aandula
    Level 13  
    A problem jest nastepujący: założyłem do niej inst. gazową,oczywiście, ilość doprowadzanego gazu sterowana jest przez tzw. komputer,najważniejszą informacją dlaniego jest sygnał z sondy lambda.
    W tym autku sonda ta pracuje w zakresie od 0 do 5V, podczas pracy na benzynie jest wszystko ok.jednak po przejściu na gaz,sygnał z sondy pomiędzy sondą,a komp.gazowym (Autronic 700) wynosi ok.0,1-0,3V
    ,natomiast pomiedzy komputerem gaz. a komp.benzynowym sygnał jest emulowany,i jest ok.
    Czy ktoś się spotkał z tym problemem,( instal.gazowa a sondy 5Voltowe),moze ktoś zna rozwiazanie.Ze zwykłą sondo pracuje prawidłowo

PS.
    Oczywiscie kompa z niepracującą sondą niemozna zaprogramować,sonda wskazuje cały czas mieszankę ubogą ,to komp. otwiera na maksa silnik krokowy i tym samym podaje straszną dawkę gazu....
    krzys_ch69
    Level 11  
    jestes pewien, ze masz sonde 5voltowa?
    ja mam astre II 99 silnik X16XEL i u mnie tez caly czas na gazie pokazywal uboga mieszanke a jak mu analizator podlaczyli to byla przebogata... sam wyniuchalem ( zrobilem interfejsa) ze ustawili mi wlasnie w Autronicu sonde 5 V a ja mam 1V i dlatego na gazie ciagle pokazywal ubogo..
    ale jesli masz naprawde 5V, a na gazie pokazuje 0,3V, a moze autronic obciaza tak sonde, ale to raczej nie...hm...dziwne, jesli reduktor jest dobrze wyregulowany, a jestes pewien, ze mieszanka w rzeczywistosci jest bogata? podlaczales analizator w rure?
    dobrzann
    Level 11  
    Witam.

kolego sprawdz sobie pod jaki kabelek masz podlaczony komputer do sondy bo u mnie w astrze II 1.8 jakis jebniety mechanik podlaczyl komputer po mase sondy i mialem takie same problemy z tym napieciem i glupoty takie sie dzialy ze szok!!. Takze jak masz sonde 5V to powienies mies w srod 4 kabli jeden zółty bodajżę pod wejsciem B (napisy na wtyczce sony) bo w oplu nie ma sygnału na kablu czarnym tylko wlasnie na zółtym.