Kopiarka "nie widzi" że zaświeciła się lampa ekspozycyjna kiedy ta powinna świecić.
Możliwości:
- lampa ekspozycyjna nie świeci - spalona lub przegrzany bezpiecznik lampy,
- światło nie pada na czujnik AE lub problem z czujnikiem AE,
- problem z płytką regulatora lampy, jeśli dobrze pamiętam po prawej stronie w okolicy podawania ręcznego papieru jest taka płytyka PU1.
Ale najbardziej prawdopodobne uszkodzenie w obwodzie lampy. Sprawdź czy zapala się pod szybą kiedy próbujesz robić kopie.
Muszę jeszcze dodać, że błędy optyki i wygrzewacza trzeba kasować. Jak zdejmiesz tylną obudowę i patrzysz na płytę główną to po prawej stronie na dole powinien być przycisk opisany S1 albo TROUBLE. Włącz kopiarkę i przyciśnij to kasuje błędy.