Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

polonez caro plus 97 nawiew

sylwek40 18 Jul 2009 10:28 2664 2
 • #1
  sylwek40
  Level 14  
  Witam od dłuższego czasu mam problem z nawiewem w tym samochodzie, motyw jest taki ze powietrze tylko idzie na szybe i na nogi a na ciało ani troche i tak przy każdej zmianie funkcji, podejrzewam ze urwało tam się coś ale nie wiem jak się do tego zabrać. Proszę o pomoc
 • #2
  marko762
  Level 13  
  Regulacja zmiany kierunku nawiewu w caroplusach realizowana jest na bazie podciśnienia wykorzystywanego do popruszania siłownikami pneumatycznymi.
  Począwszy od układu wtrysku paliwa (pod obudową filtra powietrza) po prawej stronie patrząc na silnik, znajduje się wyjście przewodu gumowego z dodatkiem (na części prostej) cienkiej i bardzo kruchej rurki. Dochodzi ona (ta rurka) do zbiornika podciśnienia ( ta kula pod szybą), a z tąd przewodem gumowym do kabiny do rozdzielacza (pokrętło regulacji kierunku nawiewu).
  Częstą usterką w tych polonezach są właśnie pękające rurki lub wężyki gumowe w opisanych wyżej relacjach, warto je dokładnie obejrzeć. Zamiast sztywnej rurki można zastosować tylko przewód gumowy. Również warto sprawdzić jak tu będzie wszystko OK, połączenia przy regulatorze kierunku nawiewu.
  POWODZENIA!!!
 • #3
  sylwek40
  Level 14  
  Ok dzięki. Będe kombinował. Temat zamknięty.