witam ponownie .
No i wyjasnila sie sprawa lodowki ktora mrozi . Mialem taki sam problem
W obecnej chwili , parownik zostal oszroniony .Szron zwiazal sie tez z kapilara .
Lodowka sie sama wylacza .
Innymi slowy ,caly problem jest w doswiadczalnym ustawieniu kontaktu kapilary z parownikiem .
Termostat dziala na zasadzie kurczenia sie cieczy w kapilarze .W termostacie jest mieszek ,ktory polaczony jest ze stykami .
W moim przypadku ,kapilara jest dluga - ok 1 m ( sterownik rosyjski TAM 112 -1M).
Wydaje mi sie ,ze trzeba doswiadczalnie ustawic powierzchnuie styku kapilary z parownikiem .Po prostu parownik musi odebrac od kapilary dostateczna ilosc ciepla aby sie mieszek skurczyl i wylaczyl styki .
Oczywiscie ,systuacje trzeba monitorowac.
Innego logicznego wyjasnienia nie widze ,aczkolwiek moze ktos ma inne rozwiazanie tej zagadki .