logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Lodówka Amica - wymiana termostatu nie pomogła, co jeszcze sprawdzić?

pkolo 27 Maj 2004 13:30 9033 15
REKLAMA
  • #1 662663
    pkolo
    Poziom 11  
    Posty: 12
    Lodówka Amica mrozi.
    Wymieniłem już termostat i dalej mrozi.
    Kabelki też są dobrze podłączone.
    Nie wiem co jeszcze sprawdzać. :?:
  • REKLAMA
  • #2 662686
    zayzayer
    Specjalista AGD
    Posty: 4260
    Pomógł: 246
    Ocena: 755
    1 Nie taki termostat.
    2 Nowy, ale niesprawny bo np. zostal uszkodzony podczas montażu.
    3 No i rzecz najprzyjemniejsza - nieszczelny układ.
  • REKLAMA
  • #3 662695
    pkolo
    Poziom 11  
    Posty: 12
    Termostat jest właściwy.
    Zakładam że go nie uszkodziłem podczas montażu. :idea:
    Co z nieszczelnością jak to sprawdzić i czy napewno nie ma juz innych możliwości. :?:
  • REKLAMA
  • #4 662737
    zayzayer
    Specjalista AGD
    Posty: 4260
    Pomógł: 246
    Ocena: 755
    Czy ta lodowka pracuje na okrągło, czy się wyłącza?
  • #5 662741
    pkolo
    Poziom 11  
    Posty: 12
    Pracuje na okrągło nie wyłącza się.
  • #6 662744
    Adam Batko
    Poziom 11  
    Posty: 6
    Witam .
    Byc moze problem jest w tym ,ze kapilara nie dolega wlasciwie do parnika. Zobacz ,czy nie mozna by lepiej polaczyc kapilare .Jezeli jest ona oddalona od parnika to moze nigdy nie wylaczyc lodowki .
  • REKLAMA
  • #7 662750
    pkolo
    Poziom 11  
    Posty: 12
    Przepraszam gdzie sprawdzić połączenie kapilary do parnika.
    Może w tym jest problem bo ona została lużno wsunięta i nie jest przymocowana.
    Dzieki za odpowiedzi. :idea:
  • #8 662754
    zayzayer
    Specjalista AGD
    Posty: 4260
    Pomógł: 246
    Ocena: 755
    Kurcze to może być nieszczelność. Niech to sprawdzi chłodnik. Do tego czasu nie wylączaj jej żeby nie napiła się wody z tego pojemnika.
    Ewetualnie przed wylączeniem osusz ten pojemnik.
    Z tą kapilara to Adam nie wie o co chodzi bo ma zupełnie inną lod.
  • #9 662766
    pkolo
    Poziom 11  
    Posty: 12
    To co maożna teraz zrobić :?:
  • #10 663216
    Łukasz B
    Poziom 15  
    Posty: 105
    Pomógł: 13
    Ocena: 32
    Jedynie możesz sprawdzić czy tylna ściana równomiernie mrozi . Najlepiej to sprawdzić temperture ale bezpośrednio na ściance ale podejrzewam że to będzie dziura i ratuje cię serwis.
  • #11 663219
    Łukasz B
    Poziom 15  
    Posty: 105
    Pomógł: 13
    Ocena: 32
    Jedynie możesz sprawdzić czy tylna ściana równomiernie mrozi . Najlepiej to sprawdzić temperture ale bezpośrednio na ściance ale podejrzewam że to będzie dziura i ratuje cię serwis.
  • #13 666050
    stach19
    Poziom 16  
    Posty: 119
    Pomógł: 11
    Ocena: 40
    Witam.
    Z kompresorem trochę to przesada ale szczelność układu napewno trzeba sprawdzić ,tym bardziej jeżeli lodówa ma już kilka lat. Pozdrawiam
  • #14 673139
    pkolo
    Poziom 11  
    Posty: 12
    Tylna ścianka mrozi nierównomiernie
  • #15 673360
    Adam Batko
    Poziom 11  
    Posty: 6
    witam ponownie .
    No i wyjasnila sie sprawa lodowki ktora mrozi . Mialem taki sam problem
    W obecnej chwili , parownik zostal oszroniony .Szron zwiazal sie tez z kapilara .
    Lodowka sie sama wylacza .
    Innymi slowy ,caly problem jest w doswiadczalnym ustawieniu kontaktu kapilary z parownikiem .
    Termostat dziala na zasadzie kurczenia sie cieczy w kapilarze .W termostacie jest mieszek ,ktory polaczony jest ze stykami .
    W moim przypadku ,kapilara jest dluga - ok 1 m ( sterownik rosyjski TAM 112 -1M).
    Wydaje mi sie ,ze trzeba doswiadczalnie ustawic powierzchnuie styku kapilary z parownikiem .Po prostu parownik musi odebrac od kapilary dostateczna ilosc ciepla aby sie mieszek skurczyl i wylaczyl styki .
    Oczywiscie ,systuacje trzeba monitorowac.
    Innego logicznego wyjasnienia nie widze ,aczkolwiek moze ktos ma inne rozwiazanie tej zagadki .
  • #16 673914
    zayzayer
    Specjalista AGD
    Posty: 4260
    Pomógł: 246
    Ocena: 755
    :arrow: Adam Batko. To co piszesz nie ma zastosowania w Amice ani w żadnych innych lod. z wbudowanymi parownikami w ściankach.

Podsumowanie tematu

✨ Lodówka Amica mrozi ciągle mimo wymiany termostatu i prawidłowego podłączenia kabli. Możliwe przyczyny to uszkodzony lub niewłaściwie działający termostat, nieszczelność układu chłodniczego lub nieprawidłowe przyleganie kapilary do parownika. Lodówka pracuje bez przerwy, co może wskazywać na problem z czujnikiem temperatury lub kapilarą. Zaleca się sprawdzenie szczelności układu chłodniczego, równomierności mrożenia tylnej ścianki oraz dokładne przymocowanie kapilary do parownika, ponieważ termostat reaguje na temperaturę przekazywaną przez kapilarę. W przypadku nierównomiernego mrożenia i oszronienia parownika problem może leżeć w złym kontakcie kapilary z parownikiem, co uniemożliwia prawidłowe wyłączanie się lodówki. Wymiana kompresora jest uznawana za ostateczność. W modelach z wbudowanymi parownikami w ściankach (jak Amica) nie stosuje się kapilary w taki sam sposób jak w innych lodówkach.
REKLAMA