Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik Christ Elektronik - czy ktoś zna?

mkos1 23 Jul 2009 16:35 3929 3
    mkos1
    Level 29  
    Witam!
    Ostatnio poproszony zostałem przez kolegę aby się przyjrzeć pracy jego myjni samochodowej.
    Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to nieznany mi sterownik PLC z logiem "Christ Elektronik".
    Usterkę jakoś udało się usunąć (m.in. upalone wejście sterownika) ale i tak raz na jakiś czas zdarzają się tam różne problemy z pracą myjni.
    Swoja droga to tez "ciekawe" standardy tam są bo całe sterowanie wraz z czujnikami zbliżeniowymi pracuje przy napięciu 42VAC!
    Owszem - 24VDC czy 48VAC to jeszcze jakiś standard ale te wartości to juz nie wiem skąd Niemcy wzięli.

Teraz zasadnicze pytanie - czy ktoś z Was miał z takim "cudem" do czynienia?
    Czy ktoś posiada może jakiś software do niego?

A sprzęt ten wygląda tak:

Pozdrawiam!
    Marek
    mar33
    Level 11  
    Witam

Jest to sterowanie myjni oparte o CPU 100 z wyświetlaczem na górnej obudowie realzowane napisy przez CPU 110.pomiary docisku szczotek realizowane przez kartę LM100.Te sterowniki były stosowane do 2001r ale tylko w maszynach z seri C120 w wczesniejszych to w końcowych C100,C110 auto jet.Programy są pod konkretny model w zależności od wyposażenia myjni.Na CPU 100 znajduje się zewnętrzna płytka do sterowania pompami chemi.Napięcie 42v to był dotychczas standart w myjniach Christa,teraz został zmieniony na 24DC.Jak masz jakieś jeszcze ptyania to pisz.
    petrykcom
    Level 12  
    Witam ! Mam do naprawy padnięty zasilacz od tych sterowników (SNT 200) czy ktoś posiada jakąś datasheet'ke lub inne info żebym mógł wstawić jakiś zamiennik bo ten jest cały wodą zalany. Pozdrawiam.
    gamemaniak
    Level 11  
    Czy ktoś posiada (może udostępnić) oprogramowanie narzędziowe do CPU Christa?