Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wentylator stojący w domu nie działa...

24 Lip 2009 12:43 15883 7
  • Poziom 10  
    Witam, mam taki problem. Mam w domu wentylator stojący i pięknie działał aż tu nagle przestał się kręcić, więc go rozebrałem i jak włanczam na niskie obroty to brzęczy jak by chciał się kręcić i tak samo na średnich i wysokich obrotach. Więc co to może być ?? przy silniku jest takie coś Wentylator stojący w domu nie działa... i z tego wychodzą dwa kable i nie wiem co to jest, ale zanim przestał silnik pracować to jak go przenosiłem to poczułem taki zapach jak by się coś paliło. Pomóżcie. Za pomoc z góry dziękuję. Pozdro

Zapoznaj się z punktami: 11, 11.1 regulaminu- i popraw tytuł.
    [Akrzy]
  • Poziom 37  
    Witam, to kondensator, być może służył jako rozruchowy. Pokaż fotki całego silnika.
  • Poziom 14  
    Spróbuj pokręcić osią wirnika (bez śmigła) powinien się obracać bardzo lekko,jeżeli wyczujesz jakieś opory nasmaruj łożyska np. płynem WD-40.
    Jeżeli wirnik obraca się lekko to może być zwarcie w uzwojeniu lub przerwa w zasilaniu (lubi się przełamać któryś z przewodów.)
    Ten silnik ma dwa uzwojenia , jedno zasilane bezpośrednio z 230V , drugie przez kondensator, sprawdż czy któreś nie ma przerwy.
  • Poziom 10  
    wirnik chodzi lekko, ten wiatrak ma 3 stopnie obrotów: małe, średnie i duże, sprawdzałem uzwojenie i ma przejście. Jak mogę sprawdzić kondensator ?
  • Poziom 38  
    Kondensatora nie sprawdzisz bez miernika pojemności.
    Spalone uzwojenie też będzie miało przejście , więc się nie sugeruj.
    Jak na wszystkich 3 biegach nie chodzi to na 99% kondensator walnięty.
    Jak masz gdzieś blisko serwis AGD to tam dostaniesz taki kondensator, zapewne w innej obudowie, bo ten jest niestandardowy, to nic nie zmienia.
  • Poziom 32  
    Jak kondensator walniety to wyciagnij i podlacz bez. Jesli silnik sprawny to po nadaniu mu odpowiedniego kierunku obrotow powinien ruszyc.
  • Poziom 10  
    a przewody ktore idą do kondensatora to mam je razem złączyć ?
  • Poziom 38  
    W żadnym wypadku, po prostu go włącz i pchnij palcem na rozpęd.