Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wentylator stojący w domu nie działa...

24 Lip 2009 12:43 18601 7
 • Poziom 10  
  Witam, mam taki problem. Mam w domu wentylator stojący i pięknie działał aż tu nagle przestał się kręcić, więc go rozebrałem i jak włanczam na niskie obroty to brzęczy jak by chciał się kręcić i tak samo na średnich i wysokich obrotach. Więc co to może być ?? przy silniku jest takie coś Wentylator stojący w domu nie działa... i z tego wychodzą dwa kable i nie wiem co to jest, ale zanim przestał silnik pracować to jak go przenosiłem to poczułem taki zapach jak by się coś paliło. Pomóżcie. Za pomoc z góry dziękuję. Pozdro

  Zapoznaj się z punktami: 11, 11.1 regulaminu- i popraw tytuł.
  [Akrzy]
 • Poziom 36  
  Witam, to kondensator, być może służył jako rozruchowy. Pokaż fotki całego silnika.
 • Poziom 14  
  Spróbuj pokręcić osią wirnika (bez śmigła) powinien się obracać bardzo lekko,jeżeli wyczujesz jakieś opory nasmaruj łożyska np. płynem WD-40.
  Jeżeli wirnik obraca się lekko to może być zwarcie w uzwojeniu lub przerwa w zasilaniu (lubi się przełamać któryś z przewodów.)
  Ten silnik ma dwa uzwojenia , jedno zasilane bezpośrednio z 230V , drugie przez kondensator, sprawdż czy któreś nie ma przerwy.
 • Poziom 10  
  wirnik chodzi lekko, ten wiatrak ma 3 stopnie obrotów: małe, średnie i duże, sprawdzałem uzwojenie i ma przejście. Jak mogę sprawdzić kondensator ?
 • Poziom 38  
  Kondensatora nie sprawdzisz bez miernika pojemności.
  Spalone uzwojenie też będzie miało przejście , więc się nie sugeruj.
  Jak na wszystkich 3 biegach nie chodzi to na 99% kondensator walnięty.
  Jak masz gdzieś blisko serwis AGD to tam dostaniesz taki kondensator, zapewne w innej obudowie, bo ten jest niestandardowy, to nic nie zmienia.
 • Poziom 32  
  Jak kondensator walniety to wyciagnij i podlacz bez. Jesli silnik sprawny to po nadaniu mu odpowiedniego kierunku obrotow powinien ruszyc.
 • Poziom 10  
  a przewody ktore idą do kondensatora to mam je razem złączyć ?
 • Poziom 38  
  W żadnym wypadku, po prostu go włącz i pchnij palcem na rozpęd.