Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z kosiarka elektryczna

01 Sie 2009 15:16 5570 5
  • Poziom 9  
    Witam Panowie mam następujący problem z moją kosiarka elektryczną raz kreci sie silnik w prawo a raz w lewo tak sam od siebie,jest tam silnik jednofazowy i cewka(tak mi sie wydaje) Czym może to być spowodowane bardzo prosze o podpowiedż z góry dzięki
  • Poziom 38  
    To nie cewka tylko kondensator, i jest do wymiany. Musisz odczytać parametry.
  • Poziom 25  
    Wznawiam temat (inne albo zamknięte, albo innego problemu dotyczą).
    Objaw podobny jak u Sebastiana405, Wcześniej częściej nie startowała niż startowała.Wywaliłem kondensator 18uF, wstawiłem 30uF ( tylko taki miałem). Częstotliwość uruchomień wzrosła, lecz silnik próbuje też startować raz w lewo raz w prawo.Wizualnie stojan ma szczelinę wokół wirnika.Luzów na łożyskach nie widzę. hamulec strzela ale jakby też nie zawsze. Kilkanaście uruchomień, w tym połowa przy pomocy ręki na wiatraku (nóż zdjęty!) i wirnik dość gorący. Silnik wygląda tak:
    Problem z kosiarka elektryczna

Pierwszy podejrzany to podmieniony kondensator?
  • Poziom 22  
    Wstaw taki kondensator jaki powinien być.
  • Poziom 12  
    Możesz mieć przerwę na kondensatorze lub na uzwojeniu rozruchowym.
    Tak będzie startował raz w lewo , raz w prawo w zależności jak zatrzymał się wirnik.
    wartość kondensator na również znaczenie ponieważ to decyduje o przesunięciu fazowym uzwojeń powinno być to dokładnie 90 stopni miedzy uzwojeniami.
  • Poziom 25  
    Ok, dzięki, poszukam 18uF i dam znać:-)
    Znalazłem 18,5µF i kosiarka powróciła do świata żywych!
    Dzięki wszystkim za pomoc