Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Budowa pieca kaflowego od podstaw

08 Aug 2009 23:10 22394 6
  • Level 12  
    Chcę zbudować piec kaflowy do ogrzania warsztatu. Ma w nim być palone drewnem jak i trocinami, więc powinno być większe palenisko. Co o tym myślicie? Potrzebuję schematy, instrukcję budowy, każda pomocna sugestia itp. Z góry dzięki za pomoc.
    Pozdro!
  • Level 36  
    Jeśli nigdy tego nie robiłeś to może się taka zabawa skończyć tragicznie. Poszukaj w okolicy zduna - może się jeszcze jakiś "uchował".
  • Level 12  
    I tak robiłbym to z tatą:D Chciałbym zobaczyć jakieś schematy usłyszeć porady i potem na spokojnie przeanalizować no i pomyśleć czy dałoby rade. Wiem że pewne niebezpieczeństwo jest ale nie takie rzeczy się robiło. A zawsze pomóc może dziadek.

PS Dzisiaj b. trudno o zduna.
  • Level 15  
    moja rada taka... piec z wężownicą , potem grzejniki albo nagrzewnica. kaflowy w moim warsztacie nie zdał egzaminu,za wolno sie nagrzewał a oddawał w nocy jak juz nikogo nie bylo na warsztacie :/
    taki zestaw jak pisze odrazu grzeje...
  • Level 12  
    Tak też się nad tym zastanawialiśmy. Ale koszt tego jest znacznie większy. Ten kolegi piec musiał różnić się od tego tradycyjnego tak? Przecież te piece kaflowe szybko się nagrzewają. Kolega o której tak zaczynał palić w piecu? Od rana?
  • Level 32  
    kichawa7 wrote:
    Tak też się nad tym zastanawialiśmy. Ale koszt tego jest znacznie większy.

Kupcie w markecie za 500zł żeliwną "kozę". To chyba najlepszy ogrzewacz do warsztatu / garażu.