Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co powoduje brum w głośnikach? Soundcraft GB8, Crowna XTi200

24 Sie 2009 13:29 3079 16
  • Poziom 20  
    Witam mam taki problem po włączeniu stołu (Soundcraft GB8) + końcówka (Crowna XTi2000) w głośnikach pojawia się brum. Jeszcze bardziej zaczyna go potęgować wypuszczenie światełek na procent. Wszystko mam spięte na jednej fazie i nic poza stołem i końcówką nie jest podłączone. Crown nie posiada odcięcia "uziomu" więc próbowałem z zasiłką bez ale większych rezultatów nie przyniosło. A najlepsze w tym jest to że przed remontem w czerwcu wszystko było identycznie spięte i grało jak ta lala.
  • Poziom 26  
    Sprawdź lub zleć sprawdzenie uziomów w gniazdkach. Niewykluczone, że coś schrzanili podczas remontu. Nie odcinaj uziomów w zasilaczach, bo może się to źle skończyć. Spróbuj użyć separatora 1:1 powinno pomóc.
  • Poziom 20  
    markus znasz jakiegoś elektroakustyka na śląsku który mógłby się tego podjąć???
  • Poziom 28  
    Skoro brumi to masz najpewniej pętle masy (ze wzg. na model końcówki nie podejmuję tematu filtru w zasilaczu). Brak uziemienia nie ma nic do tego, bez niego nie będzie nic brumiało (o ile nie będzie pętli masy, albo ślepego uziemienia! Przyczyną jest właśnie to a nie brak PE) najwyżej będzie kopało. A ze światłami to jest to normalny objaw. Winę za to ponosi dimmer, wykonany na triakach, który w niemiłosierny sposób szatkuje sinusoidę zasilania wprowadzając ogromne zakłócenia. Dlatego oświetlenie powinno się podłączać pod inną fazę niż dźwięk
  • Poziom 20  
    prezes_3lo no właśnie najgorsze to to że kiedyś jeden mądry wpiął mnie i elektryka pod jedną szafę..a najlepsze twierdzi że z jego strony jest wszystko bardzo dobrze. Dodam jeszcze że do brumu dodaje się np włączona szlifierka która jest całkowicie na innym zasilaniu i na końcu budynku. Tylko teraz gdzie szukać takiej pętli próbowałem już wszystkiego stół z uziemieniem końcówka również=brum , stół bez uziemienia końcówka z=brum, wszystko bez uziemienia=brum.
    Dostaje ciężkiej cholery tym bardziej że na koniec sezonu grało wszystko tak jak trzeba.
    Jedyną alternatywą jaka mi zostaje to końcówkę ASA 2700 która ma w sobie wyłącznik uziomu i to pomogło nie brumi ale końcówka jest już leciwa i nie mam do niej zaufania. MASAKRA
  • Poziom 26  
    Jeszcze raz powtórzę. Nie kombinuj z masami w zasilaniach, tylko w kablach sygnałowych mikser-końcówka, jeśli już. Pożycz od kogoś dwa separatory 1:1, wepnij w kable L-R i zobacz czy będzie OK.
  • Poziom 20  
    marakus a powiedz mi bo z wypożyczeniem może być problem ale z kupnem nie było by go. Znasz może jakieś namiary na sklep lub linka gdzie można było by coś takiego dostać??Czy np coś takiego spełni swoją rolę Neutrik NA2M-D0B-TX?
  • Poziom 26  
    Dokładnie o to chodzi. Potrzebujesz oczywiście dwa, po sztuce na każdą linię nagłośnienia, chyba, że masz więcej linii, np. tyły lub odsłuchy.
  • Poziom 20  
    nie nie o dziwo tylko przody brumią? a czy to przypadkiem nie jest najzwyklejszy di-box?i czy proponowany neutrik nie będzie obcinał pasm lub ciszej grał cały system bo di-boxy mają to do siebie? dostanę coś takiego tylko w wersji xlr - xlr??
  • Poziom 35  
    Cytat:
    Jedyną alternatywą jaka mi zostaje to końcówkę ASA 2700 która ma w sobie wyłącznik uziomu

Jeżeli użycie przełącznika Ground Lift pomaga, a nie w Crownie takiego nie ma, proponuję zrobić sobie kabelek XLR-XLR bez masy (konkretnie - z masą podłączoną po jednej stronie)

--
    pozdrawiam
    Hefi
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    dj-MatyAS no właśnie tylko takie trafo trzeba mieć :) a jakieś inne metody np te transformatorki od Neutrika http://www.neutrik.com/us/en/audio/210_602284489/NA2F-J-TX_detail.aspx (tylko tu nie ma wejścia wyjścia XLR - XLR a XLR - JACK) albo coś takiego http://muzyczny.pl/szczegoly.pl?id=105286 nic innego jak di-box?tylko tak jak już wcześniej wspominałem czy nie okroi to sygnału.
  • Poziom 24  
    Rozbierz tego crowna (no chyba ze zaplombowany i na gw) i znajdź połączenie masy sygnałowej z obudową. Rozłącz to albo wstaw przełącznik w to miejsce. Bo podłączenie do gniazdka bez uziemienia to nie do końca to...
  • Poziom 41  
    Hmm, a czy nie łatwiej jest odciąć ekran w kablu sygnałowym, po stronie wzmacniacza? Zamiast takich kombinacji? Powinno pomóc :)
  • Poziom 24  
    Jak kto woli... Ale taki kabel może potem gdzieś indziej "powędrować" i może sprawać problemy... no chyba ze to całkowicie stała instalacja...
  • Poziom 41  
    Marcin Grabarz, jakie problemy?
    A jaki problem jest przykleić karteczkę że ten jest ground lift?
  • Poziom 26  
    Panowie, po co te wykopki, autor pewnie dawno już problem rozwiązał.