logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak bezpiecznie naładować akumulator 6V 11Ah do WSK 175?

karambek 06 Wrz 2009 11:01 5438 4
  • #1 6985893
    karambek
    Poziom 10  
    Posty: 12
    Witam wszystkich forumowiczów.

    A więc posiadam akumulatorek do motocykla WSK 175. Aku po małym jeżdżeniu po polnych drogach uległ rozładowaniu.
    Pożyczyłem prostownik 6v, tyle, że na wyjściu ma 10Ah ładowania.

    No i właśnie, co w takiej sytuacji? Czytałem na innych forach, że ładowanie akumulatorach powinno odbywac się w granicach 1/10 pojemności Ah.
    Dziękuję wszystkim za pomoc
  • #2 6985932
    fuutro
    Poziom 43  
    Posty: 9921
    Pomógł: 1450
    Ocena: 836
    Pisze 10A czy cały czas płynie 10A ?

    To co czytałeś jest dobrą poradą, ładowanie prądem 0,1C jest bezpieczne chyba dla każdego rodzaju akumulatora.
  • #4 6987089
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #5 7215764
    slawek87
    Poziom 19  
    Posty: 335
    Pomógł: 19
    Ocena: 103
    akumulator powinno się ładować 1/10 tzn jak twój akumulator ma 11Ah to powinieneś ładować prądem 1.1 ampera a te 10 amper na prostowniku oznacza jego prąd znamionowy
REKLAMA