Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawiązywanie łączności bluetooth Telefon - SONY MEX-BT3600U

27 Wrz 2009 19:53 27807 12
  • Poziom 10  
    Witam forumowiczów...
    Niedawno zakupiłem radio SONY MEX-BT3600U, po czym dowiedziałem się, że mogę połaczyć się z telefonem (np N95) poprzez BT. Jednak jak tego dokonać ? Instrukcja do końca tego nie wyjaśnia (jest po angielsku i w zasadzie robię krok po kroku jak jest tam napisane)... Czy ktoś może podpowiedzieć mi jak nawiązać łącznąć radia z telefonem... krok po kroku. Próbowałem robić to już metodą prób i błedów ale przytrzymanie klawisza na radiu BT (telefon w trybie wyszukiwania sygnału BT) na pare sekund nie pomaga, a niestety sprzedawca nie potrafił mi tego sam robić, bo jak stwierdził niestety na tym się nie zna. :( HELP!!

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    witam!
    Mam podobne radio tylko bt3700. Telefon podłączyłem włączają wyszukiwanie urządzeń w telefonie i w tym momencie włączyłem BT w radiu. Telefon powinien znaleźć xplod i wtedy go łączysz podając kod 0000. wszystko powinno działać, u mnie tak jest. Jeśli nadal Ci się nie uda poczytam w instrukcji i spróbuje pomóc. pzdr

Czytałem instrukcje a więc mała poprawka.
    Musisz włączyć BT w radiu. BT musi mrugać. W telefonie włączasz parowanie urządzeń bluetooth i wyszukujesz swoje radyjko - XPLOD. Następnie klikasz połącz i wpisujesz kod 0000 i potwierdzasz automatyczne łączenie po wykryciu urządzenia BT. Ikonka BT na wyświetlaczu radia powinna przestać mrugać i powinny się pojawić dodatkowe dwie ikony informujące po podłączeniu zestawu głośnomówiącego oraz BT audio. Mam nadzieję, że to pomoże.

Pzdr
  • Poziom 10  
    Dzięki za pomoc :) tylko, że mam póki co delikatny problem :( Jak sprawić, żeby BT zaczęło mrugać ? Przytrzymując przycisk BT, powoduje się, że na wyświetlaczu pojawia się BT ale nie mruga... :/ Doczytałem się też w instrukcji, że powinno mrugać, ale tylko pojawia się.
  • Poziom 15  
    Spróbuj włączyć najpierw parowanie urządzeń w telefonie i wyszukuj radio a następnie włącz bluetooth w odtwarzaczu, być może zadziała. Wiem że miałem podobny problem jak piszesz ale nie pamiętam jak to dokładnie zrobiłem, gdyż było to robione na szybko, jeżeli będę miał chwilkę to zejdę do auto i zobaczę jeszcze raz, jeśli nadal nie rozwiążesz problemu.
    pzdr
  • Poziom 10  
    zrobiłem tak właśnie: wyszukiwanie urządzeń w telefonie... i kombinowałem z radiem, ale za Chiny nie potrafię sprawić żeby w radiu symbol bluetootha przeszedł w tryb mrugania... :(:(
  • Poziom 15  
    Witam!
    Sprawdzałem na swoim radiu , a więc tak:
    Musisz włączyć BT w radiu następnie włącz BT i parowanie urządzeń w telefonie. W momencie gdy telefon wyszukuje urządzeń przyciśnij na Radiu najpierw przycisk SELECT(ten którym odbierasz rozmowę - poktętło od dźwięku) a następnie przycisk BT, powinna wyskoczyć ikonka telefonu na wyświetlaczu radia a po chwili powinien wyskoczyć komunikat na telefonie, potwierdzasz na tel. i wpisujesz kod 0000, po całym zabiegu wchodzisz opcje XPLOD w tel i zaznaczasz autoryzację urządzenia. Następnym razem tel i radio połączą się automatycznie.
    pzdr
  • Pomocny post
    Poziom 1  
    witam
    INSTRUKCJA JAK POłĄCZYĆ SONY ERICSSONA W850I Z RADIEM MEX-BT3600U.
    Mój problem polegał na ty ze telefon nie wyszukiwał radia.A wystarczyło tylko to:
    1.Włączyć bluetooth w telefonie zaznaczyc MOJE URZĄDZENIA i opcja dodaj w tym momencie telefon wyszukuje radia .
    2.Kiedy telefon wyszukuje radia na radiu przyciskamy i trzymamy BT do tego momentu kiedy na telefonie pojawia się komunikat, potwierdzasz wpisujesz kod 0000.
    3.Wchodzisz w telefonie MOJE URZĄDZENIA WYBIERASZ OPCJE XPLOD w podmenu wybierasz ZAWSZE ZEZWALAJ.
  • Poziom 10  
    Doszedłem do miejsca, gdzie naciskam BT pojawia się BT na wyświetlaczu, następnie naciskam Select i na wyświetlaczu pojawia się BT INIT, potem daję wyszukiwanie urządzeń przez BT w telefonie... i ponownie BT w radiu, ale chyba nic dalej się nie dzieje, ... radio i telefon mam na 100% sprawne :(
  • Poziom 15  
    co masz na mysli.ze chyba nic sie.nie dzieje? to dzieje sie czy.nie. Czy wszystko robisz jak napisalem? Oczywiscie nalezy wybrac bt phone w "source". Napewno dziala. jesli nadal bedzie problem skontaktuj sie ze sprzedawca i podmien na inny moze jest jednak uszkodzony. Przepraszam za brak polskich znakow ale mojm telefonie ich nie ma.
  • Poziom 10  
    tzn nie wyświetla się symbol telefonu na wyświetlaczu radiowym... powinien się pojawić gdy urządzenia się wyszukają... tak się doczytałem... powalczę jeszcze. :)
  • Pomocny post
    Poziom 1  
    Jeśli chodzi o sparowanie telefonu z radiem przez BT to ja mogę wam powiedzieć jak jest w moim Sony MEX BT2700 a powinno być tak samo jak w 2600. W radiu po jego włączeniu trzeba trzymać przycisk BT, ale nie 5 sek aż się zapali znaczek tylko około 8s(do skutku) aż zacznie on mrygać. Wtedy włączamy w telefonie BT i wyszukujemy XPLOD i przy pierwszym łączeniu wpisujemy hasło 0000. Powinno działać zarówno w trybie głośnomówiącym jak i odtwarzanie muzyki z kompa. Wybrać trzeba w radiu odpowiednio BT PHONE lub BT AUDIO. Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Przyciśnij BT Bardzo krutko.Będzie OK - zacznie migać ponad 3s nie miga tylko włącza się ikona na stałe.