Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z amplitunerem Aiwa AV-D97 brak dźwięku

28 Wrz 2009 19:46 1855 12
  • Poziom 10  
    Witam!

Jak w temacie. Sprzęt miał problemy z włączaniem... w kilku miejscach znalazłem zimne luty, po przelutowaniu amplituner zaczął się włączać lecz przestał grać! Wygląda to tak jakby nie dochodził sygnał na końcówki. Zawsze po podaniu sygnału na np aux czy po włączeniu tunera na wyświetlaczu pokazywał się poziom sygnału teraz brak jakiejkolwiek reakcji. Co mogło się uszkodzić, gdzie szukać awarii? Proszę o pomoc gdyż nigdy nie miałem do czynienia z amplitunerami
  • Poziom 18  
    Sprawdź czy nigdzie nie ma zwarcia.Możliwe że padł układ zasilania przedwzmacniacza. Sprawdź czy masz tam napięcie i daj znać. Pozdarwiam
  • Poziom 10  
    Czy mógłbyś mi kolego pomóc poszukać ten układ? ponieważ mam z tym problem, jak już pisałem nigdy nie miałem do czynienia z amplitunerami :| Dysponuje schematem mogę podesłać na @
  • Poziom 24  
    Głupie pytanie a czy autor tematu dysponuje jakimś przyrządem pomiarowym? Może trzeba więcej inicjatywy żeby się czegoś nauczyć?
  • Poziom 10  
    Właśnie próbuje się czegoś nauczyć...

Chyba od tego jest forum żeby zadawać pytania. Poprosiłem o pomoc ponieważ sam sobie z tym nie radze, nigdy nie naprawiałem żadnego amplitunera czy wzmacniacza. Przyrząd pomiarowy, stacja lutownicza wszystko co potrzebne raczej mam tylko wiedzy brak:)

Moderowany przez Krzysztof L.:

Od czego jest forum, to może podpowie odpowiednia interpretacja regulaminu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php

• Poziom 24  
    A szkołę z w/w dziedziny, elementy, pojęcia kolega coś kuma?
  • Poziom 10  
    Gdybym nie miał żadnego pojęcia o elektronice to nigdy bym nie założył tego tematu a sprzęt oddałbym do jakiegoś warsztatu/serwisu w celu naprawy
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Rogergno napisał:
    Gdybym nie miał żadnego pojęcia o elektronice to nigdy bym nie założył tego tematu a sprzęt oddałbym do jakiegoś warsztatu/serwisu w celu naprawy

Przepraszam, że uraziłem kolegę, kolega ma chęci to pomogę:
    1. Sprawdzamy zasilacz czy są wszystkie napięcia.
    2. Sprawdzamy końcówkę mocy podając sygnał.
    3. Sprawdzamy przedwzmacniacz.
    Po otrzymaniu schematu, bo takowego nie posiadam zagłębimy się w usterkę dokładniej.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Napięcia w zasilaczu pomierzone wydaje się że wszystko jest ok. Sprawdziłem także przejścia kanał L, R problem jest taki że sygnał wchodzi złączem CN505 w płytę ac3/prologic ale już z niej nie wychodzi :( Po zmostkowaniu na złączu CN505 kanału L z wyjściem (pin 16 z 11) amplituner działa lecz gra ciszej niż normalnie... Posprawdzam przejścia, napięcia na wyżej wymienionej płycie i dam znać czy udało się coś zrobić

Edit

Amplituner działa! Przelutowałem układ AK4527VQ na płycie ac3/prologic i dźwięk powrócił
  • Poziom 24  
    No i widzisz jak się człowiek zaweźmie to nawet mu się uda bez pomocy innych.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Reset wykonany, jeszcze tylko muszę wymienić elektrolity na zasilaniu straciły trochę pojemność jeden z nich jest już lekko wypukły lecz nie mogę takich dostać w moim mieście :| Pozwolę sobie napisać coś dla tych którzy mają problem z włączeniem amplitunera wymiana elektrolitów, poprawa zimnych lutów na zasilaniu + sprawdzenie RY101, RY102, Q110, Q111, S101.

Pozostałym dziękuje za porady jak i słowa krytyki;)