Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zawór 4drożny z siłownikiem i regulatorem pokojowym.

09 Paź 2009 23:56 7085 8
  • Poziom 9  
    Witam!Proszę o poradę jaki zawór 4drożny z siłownikiem i regulatorem pokojowym zastosować do pieca SAS Gro-eco 23kv.A mianowicie chodzi mi o jakieś konkretne firmy (żeby były dobre i sprawdzone )a żeby to dobrze działało.Dzwoniłem do SASa z takim samym pytaniem i mi odpowiedzieli bardzo zwięźle "Nasze piece współpracują ze wszystkimi dostępnymi na rynku zaworami ,siłownikami,i sterownikami pokojowymi." Gdybyście to wy mieli sobie kupić to jakie byście wybrali???Znalazłem w necie jakieś ESBE z wyglądu ładne tyle ja mogę powiedzieć na temat zaworów ale chyba to nie o to w tym chodzi.
    http://www.esbe.pl/
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedz,obecnie teraz niema mnie w domu ale ile dobrze pamiętam to symbol TECH ST-37, na 99% to ten.Wiem ze twoje porady są fachowe więc jak byś mógł odpowiedzieć mi na jeszcze jedno pytanie to będę wdzięczny.A mianowicie,w moim przypadku jest to instalacja w układzie otwartym grawitacyjnym(z pompą w obejściu) w chwili obecnej nie ma zaworu 4d i praca pieca w trybie letnim(przygotowanie CWU) wiąże się z tym ze piec grzeje mi też kaloryfery co latem nie jest mi potrzebne.Czy zastosowanie zaworu 4d pomoże również w tym że w trybie letnim zamknie mi zasilanie CO(zawór 4d i tak będzie założony)Czy mogę (lub muszę) zainstalować np zawór kulowy obok obejścia z pompom żeby go zamykać na czas letni(żeby pompa sterowała obiegiem a nie grawitacja)Dla lepszego rozeznania dołączam zdjęcie.Ps przepraszam za kłopot ,ale gdyby mój wykonawca był solidny to dziś nie musiał bym zawracać głowy ludziom na forum(na dodatek twierdzi ze zastosowanie zaworu 4d lub 3d w układzie grawitacyjnym jest niekonieczne bądź niemożliwe nie pamiętam jego odpowiedzi)Dziękuję.

Jaki zawór 4drożny z siłownikiem i regulatorem pokojowym.
  • Poziom 9  
    Przykra ta wiadomość ale za nią dziękuje.Teraz nasuwa mi się kolejne pytanie która opcja lepsza wymiana sterownika (na lepszy) czy z "odcinającymi zaworami C.O. na lato"
    i "zaworem nadmiarowo-upustowym" Chciałbym ażeby to było zautomatyzowane jeśli to nie jest jakiś drakoński koszt.Czy ten piec może pracować bez zaworu 3d bądź 4d i nic mu się nie stanie(a może te zawory które wymieniłeś zastępują 4d) Aha w meni tego sterownika jest opcja regulator pokojowy więc do czego ona służy.Dzięki.
  • Poziom 9  
    Sorki ze jestem taki upierdliwy ,ale chyba zdecyduję się na wymianę sterownika i może wiesz jaki sterownik zawór regulator czy co tam jeszcze żeby to dobrze działało i żebym był z tego zadowolony.Dzięki za wszystkie informacje które dla mnie są bardzo cenne.Opcja regulator pokojowy w ST-37 służy do załączania lub wyłączania pompy CO w trakcie aktywnej funkcji regulator pokojowy,tzn. że pompa co ma się wyłączyć po dogrzaniu pomieszczenia do żądanej temperatury,więc to chyba jakieś dziwne rozwiązanie.bardzo mi się podoba twoja nazwa(ocena) mojej instalacji "nie masz już instalacji grawitacyjnej , tylko układ otwarty z obiegiem pompowym z możliwością pracy grawitacyjnej w przypadku zaniku zasilania." Tego wyrażenia mi brakowało i na pewno bardzo ułatwi mi to życie.Chyba założę nowy temat o treści "Poszukuję hydraulika do poprawnego montażu pieca sas gro-eco 23kw wraz z automatyką.Świętokrzyskie" Bo nie wiem gdzie takiego człowieka znaleść,a ja na pewno tego nie będę robił.
  • Poziom 9  
    Dzięki za pomoc.