Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DSC 1616 4.2 i czujka dymu Longhorn LH 95L.

bloop 13 Paź 2009 18:33 1644 2
  • #1 13 Paź 2009 18:33
    bloop
    Poziom 2  

Podłączam czujkę dymu j,w jednak mam z nią problemy.Centrala ustawiona na DEOL i tak pracują pir-y, czujka ma wyjścia com,alarm, +,-.Próbowałem podłączyć tak:
    com przez rezystor do com,
    alarm do Z6,
    rezystor między alarm i com,
    + do aux,
    - do PGM2; po aktywacji czujki zapala się 5 na centrali,
    doczytałem z instrukcji że linia pożarowa pracuje w EOL-podłączyłem
    -1 rezystor do alarm i połączyłem z Z6 reszta bez zmian(oczywiście bez 5.6).Jest to samo centarala nie wykrywa błędu jednak przy aktywacji 5na Z6.PGM2 jest zaprogramowane na 3 reset czujki,linia Z6 29 pożarowa z weryfikacją. Niech ktoś napisze jak to podłączyć.

0 2
  • Pomocny post
    #2 14 Paź 2009 14:13
    Gutek1512
    Poziom 20  

Typowa linia pożarowa w dsc pracuje jako NO więc, linia normalna 5,6kilo, zwarcie to alarm. Nie znam tej czujki wole ADRy, ale jak masz styk NO, to rezystor zapinasz pomiędzy styki w czujce alarm i com, i tylko jeden rezystor, w instrukcji masz nawet cudny rysunek odnośnie połączenia czujek pożarowych do centrali.

0
  • #3 15 Paź 2009 18:15
    bloop
    Poziom 2  

Udało się, dzięki za podpowiedź.Oczywiście za pierwszym razem miałem alarm ale z powodu NC na czujce. Fabrycznie ta czujka jest w trybie NC, aby przełączyć zworkę trzeba 1. odkręcić budowę 2. odkręcić płytkę i po jej obróceniu dopiero tam jest zworka. Piszę o tym bo dopiero za drugim razem ją dostrzegłem.

0