Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel vectra diesel 2.0 kombi 1997 rok nie chce odpalać

krzysiek005.pl 13 Oct 2009 18:44 6537 10
    krzysiek005.pl
    Level 1  
    Koledzy. Mam problem z samochodem marki opel vectra 2.0 diesel kombi rok 1997, pali tylko na lince gdy nadchodzi zimno, jak ciepły to pali od kopa, co może byc przyczyną każdy komentarz napewno mi się przyda z góry dzięki.
    Rolandos
    Level 19  
    podstawa to świece Żarowe
    pawelxxx25
    Level 12  
    Jak świece dobre to nieszczelne przewody przelewowe lub uszczelnienia nad wtryskami.
    niuniu36

Level 27  
    Sprawdz szczelność przewodów paliwowych,obudowy filtra paliwa,przelewy,jak nie pomoże to uszczelniacz wałka pompy wtryskowej do wymian a i nie ciąg tego tyle bo bedzie cała pompa do regeneracji na słucho to one obracac się nie chcą
    amm212
    Level 17  
    spraedz czy nie masz zabrOdzonego paliwa olejem silnikowym[odkręć góre filtra i wez troche do strzykawki ] jezeli tak to uszczelnienie wtrysków do wymiany jak nie to nawet lepiej ale szukaj innych nieszczelnosci np: na przelewach swiece sam prosto sprawdzisz zdejmij wtyczje i przez kabelek podłżcz do plusa akum. ak iskrzy to jest ok
    Rolandos
    Level 19  
    pawelxxx25 wrote:
    Jak świece dobre to nieszczelne przewody przelewowe lub uszczelnienia nad wtryskami.

Skoro autko pali na ciepło to wykluczam historie z nieszczelnościami wszelkiej maści

amm212 wrote:
    spraedz czy nie masz zabrOdzonego paliwa olejem silnikowym[odkręć góre filtra i wez troche do strzykawki ] jezeli tak to uszczelnienie wtrysków do wymiany jak nie to nawet lepiej ale szukaj innych nieszczelnosci np: na przelewach swiece sam prosto sprawdzisz zdejmij wtyczje i przez kabelek podłżcz do plusa akum. jak iskrzy to jest ok

nie zapominajmy o tym, że jak świeczka nie ma przerwy a ma pełne zwarcie to też jest iskra także ostrożnie z metodą akumulatorową
    wprawne oko zauważy różnice w iskrze dobrej i zwartej świecy...
    marar
    Level 11  
    miałem podobnie rano nie palił. Jak zapalił nie było już problemów.
    sprawdź:
    1. szczelność przewodów przelewowych(kup przewód dobrej jakości).
    2.Jeżeli w paliwie jest olej na 100% uszczelnienia wtrysków.
    3. Sterownik pompy(nie daj się naciagnąć na wymianę pompy czy steronika). Bardzo często pierwsza diagnoza naszych mechaników wskazuje na tą usterkę(kosztowną).
    Świece żarowe włączają się przy ujemmej temperaturze(nie zaszkodzi sprawdzić). Koszt uszczelek to ok 40 zł na wtrysk + robocizna.

Dodano po 7 [minuty]:

Rolandos n ie ma racji. W moim przypadku jak
    był ciepły to palił. Nie chodzi tu o temperature silnika tylko o szczelność układu. Jak zaciągnie to musi trochę potrwać zanim spadnie ciśnienie w układzie pal.
    Rolandos
    Level 19  
    krzysiek005.pl wrote:
    Koledzy. Mam problem z samochodem marki opel vectra 2.0 diesel kombi rok 1997, pali tylko na lince gdy nadchodzi zimno, jak ciepły to pali od kopa, co może byc przyczyną każdy komentarz napewno mi się przyda z góry dzięki.

Przecież w temacie wyraźnie jest napiane że jak jest zimny. Gdyby to była nieszczelność to w ciepłe dni też by kiepsko palił. oczywiście nie wykluczam i takiego rozwiązania , ale czytajcie uważnie posty:)

Aha i ciekaw jestem od kiedy świece włączają się w ujemnej temp.??

I jeszcze jedno jest różnica pomiędzy ciepłym silnikiem a ciepłym dniem. Tutaj pali kiepsko w zimne dni. nie ważne ile autko stoi bez palenia a w ciepłe dni pali ok.
    Teraz widać różnicę"?
    Jezdzacy Vectrami
    Level 2  
    Typuje na nieszczelne przewody przelewowe,jak autko postoi pare godzin to paliwko splywa sobie spowrotem do baku i przy okazji zapowietrza caly uklad (sprobuj zaparkowac auto tylem pod gorke jak po po nocy zapali to na 100%przelewy)
    Rolandos
    Level 19  
    Witam i jak wiadomo już coś w temacie|?
    bartez844
    Level 20  
    kolego zobacz rano czy masz paliwo w filtrze paliwa po nocy odkrec dekielek filtra chyba torx 25 lub 30 i bedziesz wiedział czy to brak paliwa czy cos innego

Dodano po 28 [sekundy]:

kolego zobacz rano czy masz paliwo w filtrze paliwa po nocy odkrec dekielek filtra chyba torx 25 lub 30 i bedziesz wiedział czy to brak paliwa czy cos innego