Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Digital delay z efektem pingpong

bobo 15 Paź 2009 00:00 4948 11
  • Digital delay z efektem pingpong

Urządzenie które chcę przedstawić to kolejne echo z pogłosem jakie publikuję na elektrodzie ( więcej już nie będzie, wyczerpałem zapas posiadanych częsci do budowy tego typu układów ). Założeniem przy budowie było, aby koszt całości nie przekroczył 50zł ( co udało się bez problemu ), jak najmniejsze i jak najprostsze. Zapewne wielu z kolegów zaskoczy to, że układ zawiera tylko cztery układy scalone w tym 2 nielubiane HT8970. Niemal wszystkie elementy RC są typu SMD z kilkoma wyjątkami. Układy scalone w obudowach DIP, tranzystory TO92. Urządzenie jest zasilane z 9V zasilacza, co nie zmienia faktu że można do istniejącej obudowy włożyć baterie. Całość ma wymiary 11x6x4cm, upakowane jest w metalowym pudełku kupionym za 2zł ! i swobodnie mieści się na dłoni. Jako że, nie mam aktualnie instrumentu a próby robiłem ""grzecznościowo"" w terenie bez możliwości sensownego nagrania, zamieszczam linki z demo tego efektu.
    Jak działa można się przekonać przeglądając te filmiki:
    http://www.youtube.com/watch?v=oOzocTjGQYE
    http://www.youtube.com/watch?v=8oObSpSbY2I&feature=related
    Zapewniam że efekt na "żywo" jest o wiele lepszy.
    Pozdrówka

Fajne!
  • #2 15 Paź 2009 17:31
    hiv_sick
    Poziom 22  

Czyżbyś używał wtyków chinch do gitary?. Czym malowałeś obudowę? za dwa złote też taką bym chciał ;p

• #3 15 Paź 2009 17:49
    zwierzak2003
    Poziom 10  

hiv_sick przyjrzyj się, że to zdjęcie co jest w postcie to inne urządzenie niż na filmiku. Na filmiku jest ono niepomalowane oraz ma inaczej rozstawione pokrętła.

• #4 15 Paź 2009 18:10
    bobo
    Poziom 28  

Jako że otrzymałem, masę korespondencji na pocztę prywatna, chcę odpowiedzieć jeden raz i "zbiorczo" dla wszystkich. Obudowe kupiłem w sklepie z podzespołami elektronicznymi w Krakowie ( sa dwa takie sklepy na ul. Mitery i Wrocławskiej ). Ta wyjatkowo niska cena była ogromnym zaskoczeniem ale jednym z powodów był brak wieczka(spodu) tej obudowy i to że na pierwszy rzut oka nie nadawała sie do niczego, tym samym nie wzbudzała wiekszego zainteresowania. Dla zobrazowania przedstawiam dwa zdjęcia tej obudowy:
    Digital delay z efektem pingpong Digital delay z efektem pingpong
    Dlaczego gniazda chinch, bo, gniazda jack nie zmieszczą się w obudowie ( trzeba bylo by zrezygnować z baterii ), urządzenie ma łączyć się z innymi przystawkami w zestaw, co zupełnie nie przeszkadza w funkcjonalności.
    Obudowa została wyszpachlowana i polakierowana lakierem w spray'u.
    I ciekawostka, jako przycisk wykorzystałem stary rosyjski tranzystor MP40.
    Pozdrówka

• #5 15 Paź 2009 20:07
    Woytek130
    Poziom 16  

a co masz pod Tym mp40 ? izostat ?
    przy deptaniu nogą bezpośrednio,bez zadnej sprężynki szybko się rozpadnie .. btw mają więcej tych obudów ? :D

• #6 17 Paź 2009 20:05
    mycodename47
    Poziom 12  

czy można to wykorzystać do mikrofonu?

• #7 18 Paź 2009 19:30
    schizwania
    Poziom 10  

...Dobre brzmienie... można gdzieś znaleźć projekt tego układu w lepszej jakości ?

• #9 19 Paź 2009 15:37
    Woytek130
    Poziom 16  

Odpowiedz, co masz pod tym ruskim tranzystorkiem ?

• #10 19 Paź 2009 17:33
    bobo
    Poziom 28  

Tranzystor ( jego obudowa ) pełni wyłącznie rolę przycisku. Naciska na mikrowyłącznik. Na marginesie mówiąc, dokumentacja wyraźnie pokazuje jakiego rodzaju jest układ przełączający sygnały. Załączam mały rysunek, który z grubsza obrazuje rozwiązanie tej kwestii.
    Pozdrówka

• #12 21 Paź 2009 17:19
    bobo
    Poziom 28  

Nie. Ale pod nogę mam inny "patent", który być może niebawem zaprezentuje.
    Pozdrówka

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME