Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Samsung WF7522S8V - podczas pracy głośno buczy

16 Paź 2009 23:03 13033 7
 • Poziom 10  
  Witam,

  Od tygodnia jestem posiadaczem pralki Samsung WF7522S8V. Pralka normalnie pracuje tj. pobiera wodę, pierze, wiruje i odpompowywuje wodę. Problemem jest bardzo głośna praca silnika (tak mi się wydaje) napędzającego bęben na wolnych lub też szybkich obrotach. Objawia się to buczeniem/brzęczeniem coś jak wzbudzony rdzeń w transformatorze (najbardziej przypomina mi to odgłos spawarki transformatorowej podczas spawania lub dźwięki ze stacji transformatorowej). Efektu tego nie ma gdy bęben zwalnia lub się nie obraca (a pralka wykonuje program prania).
  Spotkałem się z opiniami że:
  1. to normalne że pralka hałasuje;
  2. jest tam silnik komutatorowy i to szczotki tak hałasują, jak się ułożą to będzie dobrze.

  Nie znalazłem podobnej sytuacji do mojej gdyż we wszystkich tematach dotyczących buczących pralek bęben się nie obracał lub tylko nie wirował. W moim przypadku wszystko jest OK za wyjątkiem tego głośnego buczenia/brzęczenia które strasznie uciążliwe (słychac to w drugim pomieszczeniu pomimo zamkniętych drzwi w łazience i pokoju i włączonego telewizora). Proszę o informację czy są w pralce takie częsci które mogą "od nowości" tak hałasować i czy to normalne czy też coś szwankuje i czas wzywać serwis na odsiecz.
  Pozdrawiam.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 10  
  Tak to normalne. Ja też jak kupiłem nową pralkę to byłem zawiedziony, gdyż w starej słyszałem tylko plusk wody podczas prania, a w nowej ciągle buczy. Niestety to domena silników komutatorowych . W starych były klatkowe, które pracowały dużo ciszej. Za to były znacznie większe i bardziej energochłonne. Jednak producentom zależało chyba nie tyle na obniżeniu energochłonności , ile na obniżeniu kosztów własnych ( silniczek bardzo mały i prawie cały odsłonięty- bez obudowy)
 • TermopastyTermopasty
 • Specjalista AGD
  Nie nie jest to normalne żeby pralkę nawet z silnikiem komutatorowym słychać było w drugim pokoju z odgłosem działającej spawarki.Jeśli pralka na gwarancji zgłoś na serwis na wymianę silnika,jeśli walka z serwisem wykończy Cię psychicznie i zniechęci to po gwarancji wyklej wnętrze obudowy cienką sprasowaną wełną głuszącą.Efekt znakomity.Pozdrawiam.
 • Poziom 9  
  Też mam tą pralkę i również buczy tak jak opisuje Bearcat, a tak nawiasem mówiąc Bearcat wzywałeś serwis?
 • Poziom 12  
  tak na marginesie tylko zapytam - (pewnie mnie wyśmiejecie) a śruby transportowe z tyłu pralki wykręcone ?
 • Poziom 11  
  Witam
  Ja bym wzywał serwis i nie patrzył na nic.
 • Poziom 1  
  Witam.
  Mam podobną historię do Bearcat'a. Z tym z tego co się orientuję pralka na początku o wiele ciszej pracowała, a teraz zaczęła buczeć w sytuacji gry zaczyna się kręcić bęben. Model mojej pralki to Samsung WF8502NGV. Ktoś już próbował wzywać serwis do tego typu przypadku?