logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Pralka Amica PA4580A510 - awaria programatora po gwarancji, koszty naprawy?

mswilk 21 Cze 2004 13:34 23224 8
REKLAMA
  • #1 703317
    mswilk
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Ocena: 1
    Moja pralka typ PA4580A510 zbuntowała się i zniszczyła odzież którą prałam…
    Zamiast prać w temp. 40 oC (program 2) coś się jej pomieszało i ugotowała moje ubrania, potem co chwilę włączała i wyłączała pobór wody i tak samo uruchamiała pompę, zaczęły naprzemian mrugać wszystkie kontrolki, aż pralka się wyłączyła - nie wypuszczając wody.
    Wezwany mechanik stwierdził, że : „nawalił programator i nic się nie da z tym zrobić, trza wymienić”.
    I nic by w tym nie było takiego sensacyjnego oprócz tego, że gwarancja tej pralki skończyła się dosłownie kilka dni przed usterką… - koniec gwarancji upłyną z dniem 21.05.2004r, a awaria miała miejsce 18.06.2004r. Od daty produkcji nie minęły 42 miesiące, a po upływie zaledwie 28 dni po okresie gwarancyjnym nastąpiła awaria.
    O naprawie serwisowej nie ma więc mowy (odmówili - co za firma !)
    Czy ktgoś z Was juz przez to przechodził - jakie są to koszty ?[/b]
  • REKLAMA
  • #2 704348
    stach19
    Poziom 16  
    Posty: 119
    Pomógł: 11
    Ocena: 40
    Witam.
    Małe pytanko- czy w czasie trwania gwarancji były dokonywane naprawy, jeżeli tak mozna spróbować z przedłużenia gwarancji. Gdyby nie było takich opisz trochę więcej szczegułów( czy były próby dalszych prań i jak się zachowywała pralka -ile mrugnięć zielonej lampki, czy po ustawieniu np. wirowanie program jest realizowany, czy sprawdziłeś stan elektryczny grzałki-zwarcie do masy).Gdy będę miał takie informacje może da się coś z tym problemem zrobić.
  • REKLAMA
  • #3 704751
    mswilk
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Ocena: 1
    W czasie gwarancji pralka nie była naprawiana.
    Zaczęło sie od tego, że przy włączeniu obojętnie którego programu (oprócz wirowania i odpompowywania - działały normalnie) pralka nie mogła się zdecydować czy włączać pobór wody czy pompę, w między czasie zaczynały mrugać kontrolki (wszystkie na przemian - gotowa, praca, koniec), a pralka i tak prała "po swojemu", trwało to jakieś do 10 minut, aż w końcu wyłączała się zupełnie bez odpompowywania wody.
    W Amice powiedzieli mi, że z gwarancji już nie skorzystam bo juz jest po i nie ważne czy 1 dzień, czy 28 dni, czy 2 lata (co za firma, dba o klienta - aż strach pomyśleć bo kuchenkę też mam Amicy, ale lodówki ( i nic innego) tej firmy to juz na pewno nie kupię!)
    Wezwałem fachowca, który próbował naprawić usterkę. Faktycznie siedział przy pralce ponad godzinę, jednak jak stwierdził nie udało mu się naprawić elektroniki bo łączenie między elektroniką a mechaniką jest już popsute (coś z rezystancją) tak, że nadaje się do wymiany cała płytka (za bagatela 400 zł).
    Ja jednak postanowiłem sprawdzić czy faktycznie jest aż tak źle i ... włączyłem pralkę na program 2 - 40 st.C.
    O dziwo pralka zaczęła prawidłowo pracować ! Śledziłem jej poczynania przez jakąś godzinę, aż coś mnie tknęło i dotknąłem drzwiczek - no i dramat - pralka ugotowała wsad... Szybko wyłączyłem pranie by nie było większych szkód. Myślałem że pralka pomieszała programy (że program 2 to np. 4 itd.), jednak nie bo nigdzie nie znalazłem wirowania i odpompowania (które wcześniej działało).
    Czujnik przechyłu jednak działa bo po przechyleniu pralki włączyła się pompa.
    Przez internet zakupiłem ową elektronikę za 179 zł (z kosztami przesyłki), a nie 400 zł jak oferował fachowiec.
    Jeśli okaże się że wymiana tego elementu nie będzie trudna (przepięcie kabli) to sam to zrobię bo skoro panowie od pralek tyle sobie liczą to przesada...

    (W załączeniu dodaję plik ze zdjęciem elektroniki do pralek Amicy PA)
    Załączniki:
    • Dscn0001.jpg (41.42 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #4 705036
    zayzayer
    Specjalista AGD
    Posty: 4260
    Pomógł: 246
    Ocena: 755
    Mam dziwne przeczucie, że ta naprawa wyjdzie Ci 579,- :D
  • REKLAMA
  • #5 705180
    mswilk
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Ocena: 1
    No tak - "fachowiec" za robotę weźmie 400zł + mój materiał 179zł i mamy 579 zł jak nic !
    ------------------------------------------------------------------------------
    No i stało się. Otrzymałem ten programator i sam wziąłem się za "przekładanie" elektroniki. Dostęp do tego elementu jest koszmarnie niewygodny, ale udało się. Po zmaine programatora wszystko jest OK.
    Jeśli ktoś byłby zainteresowany elektroniką którą zdemontowałem (pewno jeszcze komuś się przyda, nawet na części) to proszę o kontakt
    Posty połączone.Nie pisz jeden za drugim.Masz do tego przycisk zmień.
    POLO2
  • #6 864171
    Paweł Es.
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6981
    Pomógł: 1236
    Ocena: 692
    Mswilku czy ta twoja oferta na zużytą elektronikę A510 jest jeszcze aktualna i skąd jesteś ?
  • #7 868333
    mswilk
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Ocena: 1
    Tak moja oferta jest nadal aktualna.
    Jestem ze Szczecinka.
  • REKLAMA
  • #8 2928716
    wieczor23
    Poziom 11  
    Posty: 9
    Ocena: 1
    Mam bardzo ważne pytanie :) Wczoraj mi padła ta pralecka - fachowiec powiedział to samo. Miałem 15 mrugniec po wcisnieciu Start. To samo = 400 PLN. Gdzie to cos kupic ?!
  • #9 2928934
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  

Podsumowanie tematu

✨ Pralka Amica PA4580A510 po zakończeniu gwarancji (28 dni po upływie) uległa awarii programatora, co skutkowało nieprawidłowym działaniem: pranie w zbyt wysokiej temperaturze, nieregularnym załączaniem poboru wody i pompy, miganiem wszystkich kontrolek oraz brakiem odpompowania wody. Serwis odmówił naprawy gwarancyjnej ze względu na przekroczenie terminu gwarancji. Fachowiec potwierdził uszkodzenie programatora i konieczność wymiany całej płytki elektronicznej, wyceniając koszt naprawy na około 579 zł (400 zł robocizna + 179 zł części). Po wymianie programatora pralka działa poprawnie. Użytkownik oferował uszkodzoną elektronikę na części. Inni użytkownicy zgłaszali podobne problemy i potwierdzali koszt naprawy oraz wskazywali na możliwość zakupu części w serwisie Amica lub kontaktu z infolinią producenta.
REKLAMA