Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Amica PA4580A510 - padł programator ?!

mswilk 21 Jun 2004 13:34 22726 8
 • #1
  mswilk
  Level 2  
  Moja pralka typ PA4580A510 zbuntowała się i zniszczyła odzież którą prałam…
  Zamiast prać w temp. 40 oC (program 2) coś się jej pomieszało i ugotowała moje ubrania, potem co chwilę włączała i wyłączała pobór wody i tak samo uruchamiała pompę, zaczęły naprzemian mrugać wszystkie kontrolki, aż pralka się wyłączyła - nie wypuszczając wody.
  Wezwany mechanik stwierdził, że : „nawalił programator i nic się nie da z tym zrobić, trza wymienić”.
  I nic by w tym nie było takiego sensacyjnego oprócz tego, że gwarancja tej pralki skończyła się dosłownie kilka dni przed usterką… - koniec gwarancji upłyną z dniem 21.05.2004r, a awaria miała miejsce 18.06.2004r. Od daty produkcji nie minęły 42 miesiące, a po upływie zaledwie 28 dni po okresie gwarancyjnym nastąpiła awaria.
  O naprawie serwisowej nie ma więc mowy (odmówili - co za firma !)
  Czy ktgoś z Was juz przez to przechodził - jakie są to koszty ?[/b]
 • #2
  stach19
  Level 16  
  Witam.
  Małe pytanko- czy w czasie trwania gwarancji były dokonywane naprawy, jeżeli tak mozna spróbować z przedłużenia gwarancji. Gdyby nie było takich opisz trochę więcej szczegułów( czy były próby dalszych prań i jak się zachowywała pralka -ile mrugnięć zielonej lampki, czy po ustawieniu np. wirowanie program jest realizowany, czy sprawdziłeś stan elektryczny grzałki-zwarcie do masy).Gdy będę miał takie informacje może da się coś z tym problemem zrobić.
 • #3
  mswilk
  Level 2  
  W czasie gwarancji pralka nie była naprawiana.
  Zaczęło sie od tego, że przy włączeniu obojętnie którego programu (oprócz wirowania i odpompowywania - działały normalnie) pralka nie mogła się zdecydować czy włączać pobór wody czy pompę, w między czasie zaczynały mrugać kontrolki (wszystkie na przemian - gotowa, praca, koniec), a pralka i tak prała "po swojemu", trwało to jakieś do 10 minut, aż w końcu wyłączała się zupełnie bez odpompowywania wody.
  W Amice powiedzieli mi, że z gwarancji już nie skorzystam bo juz jest po i nie ważne czy 1 dzień, czy 28 dni, czy 2 lata (co za firma, dba o klienta - aż strach pomyśleć bo kuchenkę też mam Amicy, ale lodówki ( i nic innego) tej firmy to juz na pewno nie kupię!)
  Wezwałem fachowca, który próbował naprawić usterkę. Faktycznie siedział przy pralce ponad godzinę, jednak jak stwierdził nie udało mu się naprawić elektroniki bo łączenie między elektroniką a mechaniką jest już popsute (coś z rezystancją) tak, że nadaje się do wymiany cała płytka (za bagatela 400 zł).
  Ja jednak postanowiłem sprawdzić czy faktycznie jest aż tak źle i ... włączyłem pralkę na program 2 - 40 st.C.
  O dziwo pralka zaczęła prawidłowo pracować ! Śledziłem jej poczynania przez jakąś godzinę, aż coś mnie tknęło i dotknąłem drzwiczek - no i dramat - pralka ugotowała wsad... Szybko wyłączyłem pranie by nie było większych szkód. Myślałem że pralka pomieszała programy (że program 2 to np. 4 itd.), jednak nie bo nigdzie nie znalazłem wirowania i odpompowania (które wcześniej działało).
  Czujnik przechyłu jednak działa bo po przechyleniu pralki włączyła się pompa.
  Przez internet zakupiłem ową elektronikę za 179 zł (z kosztami przesyłki), a nie 400 zł jak oferował fachowiec.
  Jeśli okaże się że wymiana tego elementu nie będzie trudna (przepięcie kabli) to sam to zrobię bo skoro panowie od pralek tyle sobie liczą to przesada...

  (W załączeniu dodaję plik ze zdjęciem elektroniki do pralek Amicy PA)
 • #4
  zayzayer
  Home appliances specialist
  Mam dziwne przeczucie, że ta naprawa wyjdzie Ci 579,- :D
 • #5
  mswilk
  Level 2  
  No tak - "fachowiec" za robotę weźmie 400zł + mój materiał 179zł i mamy 579 zł jak nic !
  ------------------------------------------------------------------------------
  No i stało się. Otrzymałem ten programator i sam wziąłem się za "przekładanie" elektroniki. Dostęp do tego elementu jest koszmarnie niewygodny, ale udało się. Po zmaine programatora wszystko jest OK.
  Jeśli ktoś byłby zainteresowany elektroniką którą zdemontowałem (pewno jeszcze komuś się przyda, nawet na części) to proszę o kontakt
  Posty połączone.Nie pisz jeden za drugim.Masz do tego przycisk zmień.
  POLO2
 • #6
  Paweł Es.
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Mswilku czy ta twoja oferta na zużytą elektronikę A510 jest jeszcze aktualna i skąd jesteś ?
 • #7
  mswilk
  Level 2  
  Tak moja oferta jest nadal aktualna.
  Jestem ze Szczecinka.
 • #8
  wieczor23
  Level 11  
  Mam bardzo ważne pytanie :) Wczoraj mi padła ta pralecka - fachowiec powiedział to samo. Miałem 15 mrugniec po wcisnieciu Start. To samo = 400 PLN. Gdzie to cos kupic ?!
 • #9
  User removed account
  Level 1