Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PA4580A510 - padł programator ?!

mswilk 21 Cze 2004 13:34 21955 8
  • #1 21 Cze 2004 13:34
    mswilk
    Poziom 2  

Moja pralka typ PA4580A510 zbuntowała się i zniszczyła odzież którą prałam…
    Zamiast prać w temp. 40 oC (program 2) coś się jej pomieszało i ugotowała moje ubrania, potem co chwilę włączała i wyłączała pobór wody i tak samo uruchamiała pompę, zaczęły naprzemian mrugać wszystkie kontrolki, aż pralka się wyłączyła - nie wypuszczając wody.
    Wezwany mechanik stwierdził, że : „nawalił programator i nic się nie da z tym zrobić, trza wymienić”.
    I nic by w tym nie było takiego sensacyjnego oprócz tego, że gwarancja tej pralki skończyła się dosłownie kilka dni przed usterką… - koniec gwarancji upłyną z dniem 21.05.2004r, a awaria miała miejsce 18.06.2004r. Od daty produkcji nie minęły 42 miesiące, a po upływie zaledwie 28 dni po okresie gwarancyjnym nastąpiła awaria.
    O naprawie serwisowej nie ma więc mowy (odmówili - co za firma !)
    Czy ktgoś z Was juz przez to przechodził - jakie są to koszty ?[/b]

1 8
  • #2 21 Cze 2004 23:09
    stach19
    Poziom 15  

Witam.
    Małe pytanko- czy w czasie trwania gwarancji były dokonywane naprawy, jeżeli tak mozna spróbować z przedłużenia gwarancji. Gdyby nie było takich opisz trochę więcej szczegułów( czy były próby dalszych prań i jak się zachowywała pralka -ile mrugnięć zielonej lampki, czy po ustawieniu np. wirowanie program jest realizowany, czy sprawdziłeś stan elektryczny grzałki-zwarcie do masy).Gdy będę miał takie informacje może da się coś z tym problemem zrobić.

0
  • #3 22 Cze 2004 08:39
    mswilk
    Poziom 2  

W czasie gwarancji pralka nie była naprawiana.
    Zaczęło sie od tego, że przy włączeniu obojętnie którego programu (oprócz wirowania i odpompowywania - działały normalnie) pralka nie mogła się zdecydować czy włączać pobór wody czy pompę, w między czasie zaczynały mrugać kontrolki (wszystkie na przemian - gotowa, praca, koniec), a pralka i tak prała "po swojemu", trwało to jakieś do 10 minut, aż w końcu wyłączała się zupełnie bez odpompowywania wody.
    W Amice powiedzieli mi, że z gwarancji już nie skorzystam bo juz jest po i nie ważne czy 1 dzień, czy 28 dni, czy 2 lata (co za firma, dba o klienta - aż strach pomyśleć bo kuchenkę też mam Amicy, ale lodówki ( i nic innego) tej firmy to juz na pewno nie kupię!)
    Wezwałem fachowca, który próbował naprawić usterkę. Faktycznie siedział przy pralce ponad godzinę, jednak jak stwierdził nie udało mu się naprawić elektroniki bo łączenie między elektroniką a mechaniką jest już popsute (coś z rezystancją) tak, że nadaje się do wymiany cała płytka (za bagatela 400 zł).
    Ja jednak postanowiłem sprawdzić czy faktycznie jest aż tak źle i ... włączyłem pralkę na program 2 - 40 st.C.
    O dziwo pralka zaczęła prawidłowo pracować ! Śledziłem jej poczynania przez jakąś godzinę, aż coś mnie tknęło i dotknąłem drzwiczek - no i dramat - pralka ugotowała wsad... Szybko wyłączyłem pranie by nie było większych szkód. Myślałem że pralka pomieszała programy (że program 2 to np. 4 itd.), jednak nie bo nigdzie nie znalazłem wirowania i odpompowania (które wcześniej działało).
    Czujnik przechyłu jednak działa bo po przechyleniu pralki włączyła się pompa.
    Przez internet zakupiłem ową elektronikę za 179 zł (z kosztami przesyłki), a nie 400 zł jak oferował fachowiec.
    Jeśli okaże się że wymiana tego elementu nie będzie trudna (przepięcie kabli) to sam to zrobię bo skoro panowie od pralek tyle sobie liczą to przesada...

(W załączeniu dodaję plik ze zdjęciem elektroniki do pralek Amicy PA)

0
  • #4 22 Cze 2004 11:51
    zayzayer
    Specjalista AGD

Mam dziwne przeczucie, że ta naprawa wyjdzie Ci 579,- :D

0
  • #5 22 Cze 2004 13:22
    mswilk
    Poziom 2  

No tak - "fachowiec" za robotę weźmie 400zł + mój materiał 179zł i mamy 579 zł jak nic !
    ------------------------------------------------------------------------------
    No i stało się. Otrzymałem ten programator i sam wziąłem się za "przekładanie" elektroniki. Dostęp do tego elementu jest koszmarnie niewygodny, ale udało się. Po zmaine programatora wszystko jest OK.
    Jeśli ktoś byłby zainteresowany elektroniką którą zdemontowałem (pewno jeszcze komuś się przyda, nawet na części) to proszę o kontakt
    Posty połączone.Nie pisz jeden za drugim.Masz do tego przycisk zmień.
    POLO2

0
  • #6 20 Wrz 2004 16:12
    Paweł Es.
    Pomocny dla użytkowników

Mswilku czy ta twoja oferta na zużytą elektronikę A510 jest jeszcze aktualna i skąd jesteś ?

0
  • #7 22 Wrz 2004 19:13
    mswilk
    Poziom 2  

Tak moja oferta jest nadal aktualna.
    Jestem ze Szczecinka.

0
  • #8 18 Sie 2006 19:52
    wieczor23
    Poziom 10  

Mam bardzo ważne pytanie :) Wczoraj mi padła ta pralecka - fachowiec powiedział to samo. Miałem 15 mrugniec po wcisnieciu Start. To samo = 400 PLN. Gdzie to cos kupic ?!

0
  • #9 18 Sie 2006 20:56
    skryn
    Admin grupy AGD

W serwisie AMICA. Zobacz w informacji w dodatku karty gwarancyjnej, gdzie masz serwis (adres).
    Ewentualnie, dzwoń na infolinię 0801-801-800.
    http://www.amica.com.pl/strony/?pageID=73

0