Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak kontrolek passat b3 kręci nie pali

19 Paź 2009 23:44 2730 4
  • Poziom 2  
    Więc tak zacznę że zginął mi ABS nie świeci kontrolka, po sprawdzeniu bezpieczników okazało się że padł 16 bezpiecznik(lampka techniczna), a posiadam auto passat 1.9 td GL. Hamulce są ok tylko bez abs-u, pompka hamulcowa działa po założeniu bezpiecznika lampka na chwilę zapala po czym przepala się bezpiecznik i owa lampka gaśnie i brak jest abs-u. Wypiołem wszystkie czujniki ABS i nawet tą lampkę a bezpiecznik dalej paliło, póżniej podłaczyłem znów czujniki ABS ale odłaczyłem czujnik na chlodnicy i na zbiorniczku wyrównawczym płynu chlodzącego.Założyłem bezpiecznik. Było ok. do momentu aż wpiołem kostke do lampki ABS i wtedy poszedł dym(włączony zapłon). Być może zaczeło już sie dymić chwilę przed podłaczeniem kostki do lampki absu. Nadtopił mi sie kabelek na kostce na złączce było SLD4 koloru żółto -czarnego- od czego to jest? .Po tym zabiegu brak jakich kolwiek kontrolek tablica jest czarna ,kręci ale nie pali zaznaczam że wczesniej ze spalonym bezpiecznikiem palił była kontrolka ładowania ,ręcznego , oleju, były kierunki aterz tego niema. czekam na podpowiedzi co z tym zrobić
  • IGE-XAO
  • Poziom 9  
    Jak juz Ci sie przepalal bezpiecznik to oznaczalo, ze miales zwarcie, najlepiej jak bys dal go na komputer to powinno wyjasnic sprawe...
  • IGE-XAO
  • Poziom 12  
    Na początek sprawdż czy na czarnym ze stacyjki wychodzi plus.
  • Poziom 28  
    Do B3 nie trzeba komputera wystarczy miernik i probówka,żeby dojść co jest grane . zrób jak radzi Tomserwis1.
  • Poziom 2  
    Dzięki tomserwis1 podziałało nie przepala już 16 bezpiecznika, pali normalnie no jest ok. tylko dlaczego popaliło mi kabelek żółto-czarny obecnie jest rozłończony na złaczce, jest w wiązce razem z drugim o takim samym kolorze który dochodzi do wejścia m5 i fioletowo- czarnym który jest podłączony do wejscia m3 na rozdzielni za przekażnikiem nr 72. co do ABS-u to wcześniej kontrolka gasła jak już odpaliłem auto a teraz kilka sekund po włączeniu zapłonu - dzieje się to o wiele szybciej.przepalony kabelek to prawdopodobnie Q4 ale mogę sie mylić i co oznaczają symbole przy żarówkach na schemacie W6 i l66

Dodano po 3 [minuty]:

gdzie mogę znaleść schemat elektryczny do passata 1992rok 1.9TD z ABS bo z tego na rosyjskiej stronie(http://volkswagen.msk.ru/index.php?p=el_zr) nie wszystko rozumiem- brak tak dobrej znajomości rosyjskiego