Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 w czasie jazdy zapala sie kontrolka ABS i ESP

Arrkadius 05 Gru 2010 12:40 35566 11
  • #1 05 Gru 2010 12:40
    Arrkadius
    Poziom 8  

Pytanie do Nokia12312 Pisałeś
    "trzeba wymienić bateryjkę taką pod kierownicą która kosztuje ok. 40zł
    czy samochód już gasł?? czy tylko to pikanie?? było może tak że zaraz po odpaleniu gasł??
    wymień bateryjkę i wszystko wróci do normy zapewniam!!!"

Mam Passata B5 1.9TDI 115KM 2000r czasami tez zapala mi się kontrolka od ABS i ESP i świeci (Wcześniej jak mi sie zapalało w czasie jazdy to czułem takie szarpnięcie) Też jak go zapalam jak jest zimny to mi złapie i zgaśnie I musze chełtać i dopiero zapali Myślałem że paliwa nie dostaje Ciepły pali mechanik nie doszedl co jest Czy to jest coś powiązane to palenie z kontrolkami? Pisałes ze trzeba jakąs bateryjke wymienić Jak to wygląda w ktorym miejscu jest pod kierownicą? gdzies na wierzchu?

2 11
  • #2 05 Gru 2010 13:08
    ptaszek1975
    Poziom 30  

Kolego zmień mechanika niech go zdiagnozuję komputerem,a potem podaj błędy w tedy można Ci coś pomóc,kontrolki abs i esp nic nie mają do gaśnięcia auta,eps to kontrola trakcji jak auto traci przyczepnośc to świeci lub mruga a abs to hamulce,żeby kół nie blokowało,a co do bateryjki to Ci nie powiem,ale chyba znajduję się w sterowniku silnika.

0
  • #3 05 Gru 2010 14:43
    danek23
    Poziom 17  

Diagnostyka tylko może pomódz w tym przypadku winę moze ponosic czujnik któregoś koła, sterownik ABS-u instalacja kablologia, czujnik przyspieszeń poprzecznych itd i itp. Podaj usterki z diagnostyki a mozna będzie coś dalej pomyśłeć.

2
  • #4 05 Gru 2010 15:09
    polonez15
    Poziom 32  

ptaszek1975 napisał:
    Kolego zmień mechanika niech go zdiagnozuję komputerem,a potem podaj błędy w tedy można Ci coś pomóc,kontrolki abs i esp nic nie mają do gaśnięcia auta,eps to kontrola trakcji jak auto traci przyczepnośc to świeci lub mruga a abs to hamulce,żeby kół nie blokowało,a co do bateryjki to Ci nie powiem,ale chyba znajduję się w sterowniku silnika.

Powiadasz? A przy niesprawności systemu zarządzania mocą (choćby padnięty pompowtrysk) włącza się na stałe kontrolka ESP/ASR, więc???

CO do porady to podstawą jest diagnostyka, więc póki tego nie zrobisz nikt CI nie pomoże...

0
  • #5 10 Sty 2011 15:40
    jurgen35
    Poziom 2  

gdzie jest ta bateryjka pod kierownica

2
  • #6 10 Sty 2011 19:30
    mariuszek1978
    Poziom 14  

nie upieraj się przy tej"bateryjce", najpierw diagnostyka, potem gdybanie... jak dla mnie któryś czujnik abs...

3
  • #8 11 Sty 2011 21:28
    jurgen35
    Poziom 2  

mam pytanie passat b5 1.9 skrzynia automat. zapala ładnie ale z rana jak pochodzi chwilkę to spadaja obroty i gaśnie. potem z małymi problemami zapali i znowu gasnie. po trzecim razie odpali i już równo chodzi cały dzień

2
  • #9 11 Sty 2011 22:29
    polonez15
    Poziom 32  

Czytając te posty krew mnie zalewa... Jurgen35 a jakie błędy wywala? Jeśli napiszesz, że nie podłączałeś pod komputer to nie pisz tu nic lepiej...

1
  • #10 12 Sty 2011 09:39
    jurgen35
    Poziom 2  

OCZYWIŚCIE że był podłączony do komputera i nie pokazuje żadnych błędów. Mechanik walczy już 2 miesiące i nie możemy dojśc do tego co to za przyczyna. POMOCY!!

1
  • #11 12 Sty 2011 10:00
    mariuszek1978
    Poziom 14  

czym sprawdza Ci te auto? - jeżeli zapalają się te kontrolki o których piszesz, powinny wyskoczyć błędy... jak z mocą i pracą silnika?

1
  • #12 13 Sty 2011 11:16
    jurgen35
    Poziom 2  

jak zapalę to silnik pracuje równo ale po zgaśnięciu, gdy zapale drugi raz to strasznie nim szarpie. i tak mi gasnie z trzy razy i potem jak zapali to cały dzień chodzi dobrze. nie wiem czym on to badał ale coś tam podłączał. kontrolki abs i esp mi akurat to może zapaliły się ze dwa razy ale zgaszę auto i jak zapale to wszystko działa. największy problem jest z tym silnikiem z rana.

2
  Szukaj w 5mln produktów