Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmieniarka samochodowa Philips CDC3 (Opel) - błąd CDC Error

columbus_29 03 Lis 2009 17:51 6080 7
  • #1 03 Lis 2009 17:51
    columbus_29
    Poziom 11  

Witam
    Kupiłem z Anglika zmieniarkę fabryczną Opla do mojej Vectry B. Po podłaczeniu w samochodzie, zminia płyty i na koniec wyświetla informację CDC Error. Znajomy elektryk, po podłączeniu się interfejsem odczytał takie błędy:
    00062 - Wymienic Electronic Control Unit (ECU)
    00063 - Usterka magazynka zmieniacza plyt CD
    Z tego co się dowiedział, to wg TIS jest to problem natury mechanicznej.
    Czy ktoś ma doświadczenie w naprawach tych zmieniarek? Może to jest jakaś standardowa usterka i da się to jakoś naprawić?
    Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

0 7
  • #2 03 Lis 2009 23:08
    mister_j
    Poziom 22  

Jeżeli żongluje płytami i wypluwa magazynek, to raczej problem jest z laserem lub taśmą łączącą ramię lasera z płytą główną. W takim wypadku naprawa nie jest możliwa ze względu na brak tych elementów w handlu. A może tylko wystarczy porządnie wyczyścić laser !

0
  • #3 04 Lis 2009 06:17
    columbus_29
    Poziom 11  

Po włączeniu odrazu wyświetla CDC Error oraz sprawdza wszystkie płyty. Nie wyrzuca magazynka. Na koniec wyświetla CDC no disk (czy coś wtym stylu). O laserze odrazu pomyslałem i zapobiegawczo przeczyściłem. Sprawdzałem mechanizm "na sucho" i funkcjonalnie wydaje się być wszystko OK. Wystawia ramię, blokuje, kręci silnik, itd.

0
  • #4 06 Lis 2009 00:02
    mister_j
    Poziom 22  

Spróbuj magazynek wyciągnąć ręcznie. Tzn. przy wyłączonym zasilaniu kręć kółkiem po prawej stronie mechanizmu. Jeżeli nie wyjdzie sam to odkręć górną blachę mechanizmu (z tego co pamiętam 5 śrubek), wtedy powinien wyjść do góry. Rób to w miarę delikatnie, ewentualnie pokręcając wspomnianym kółkiem zębatym. Czasami w tych magazynkach robi się tak, że nie składa się idealnie do końca i blokuje. To może być przyczyną komunikatu o błędzie. Jak już go będziesz miał na wierzchu to na pewno zorientujesz się o czym piszę. Jeżeli nie masz w tym większej wprawy to myślę jednak że powinieneś oddać zmieniacz do serwisu.

0
  • #5 06 Lis 2009 00:36
    columbus_29
    Poziom 11  

mister_j napisał:
    Spróbuj magazynek wyciągnąć ręcznie. Tzn. przy wyłączonym zasilaniu kręć kółkiem po prawej stronie mechanizmu. Jeżeli nie wyjdzie sam to odkręć górną blachę mechanizmu (z tego co pamiętam 5 śrubek), wtedy powinien wyjść do góry. Rób to w miarę delikatnie, ewentualnie pokręcając wspomnianym kółkiem zębatym. Czasami w tych magazynkach robi się tak, że nie składa się idealnie do końca i blokuje. To może być przyczyną komunikatu o błędzie. Jak już go będziesz miał na wierzchu to na pewno zorientujesz się o czym piszę. Jeżeli nie masz w tym większej wprawy to myślę jednak że powinieneś oddać zmieniacz do serwisu.

Dzięki za odpowiedź. Doprecyzuję moją ostanią wypowiedź. Po załączeniu zmieniarka sprawdza standardowo obecność płyt. Magazynek pozostaje w zmieniarce. Jeśli jednak przycisnę wyrzut magazynka, to bez problemu wychodzi. Co ciekawe, jak wyjmę później magazynek i włoże go z powrotem już nie sprawdza. Czy dysponujesz może jakąś serwisówką do tego urządzenia?

0
  • #6 08 Lis 2009 19:50
    mister_j
    Poziom 22  

Te zmieniarki są standardowo z kodem. Może po prostu po podłączeniu, nie wpisałeś go i dlatego się tak zachowuje. Z jakim radiem pracuje zmieniarka ?

0
  • #7 10 Lis 2009 00:05
    columbus_29
    Poziom 11  

Kod do zmieniarki posiadam. W aucie jest CCRT 700, a zmieniarka jest napewno dedykowana do tego modelu (sprawdzone Techem)

0
  • #8 23 Kwi 2016 21:27
    osk97
    Poziom 2  

Witam, odkopuje temat, jestem ciekaw czy komuś udało już się naprawić w/w zmieniarkę. posiadam radio ccrt 2008 (ccrt 700 + cdc3).
    W moim przypadku najpierw ładował po kolei płyty i wykazywał cd error, czasem udało się odtworzyć płytę, później czyszczenie lasera i wtedy dostałem już serię komunikatów cdc error, cd error, no disc i jeszcze kila innych których nazw już nie pamiętam ;p. Magazynek normalnie wypluwa :)

2
  Szukaj w 5mln produktów