Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka ELECTROLUX ESL 68040 nie grzeje wody

kozik3 03 Lis 2009 23:26 12397 0
    kozik3
    Poziom 16  
    Witam. Mam dwa tematy odnośnie usterki zmywarki ELECTROLUX ESL 68040. Sprawa pierwsza: Nie grzeje wody oraz sprawa druga: Zmywarka działa pomimo otwarcia drzwi. Jeżeli chodzi o grzałkę przepływową to sprawdziłem napięcie 220 V dochodzi do grzałki, oporu na grzałce brak, czyli jakby sprawa jasna - grzałka jest uszkodzona. Mam pytanie w jaki prosty sposób sprawdzić lub upewnić się czy ciśnienie wody jest odpowiednie, aby nie uszkodzić nowej grzałki ? Pytanie drugie - co może być powodem, że zmywarka nie wyłącza się pomimo otwarcia drzwi ? Czy mikrostyk od światła wewnątrz powinien także dawać info do sterownika o otwartych drzwiach i zatrzymaniu programu zmywania ? Jak rozwiązać ten problemik ? Nigdzie na forum nie spotkałem się z takim zagadnieniem. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

:arrow:

Witam. Być może się przydadzą te informację. Grzałkę w końcu otrzymałem. Jedyny czujnik jaki jest w tej zmywarce odpowiadający za grzałkę to hydrostat - przy braku ciśnienia jeżeli jest sprawny powinien wyłączyć grzałkę. Jeżeli chodzi o pracę przy otwartych drzwiach to jest mikrostyk w samym zamku - wytarty był delikatnie plastik, który naciska wyłącznik - ot cała filozofia. Zmywarka działa bez zarzutu.