Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BENINCA MS4 brama przesuwna

mitus 08 Nov 2009 17:57 12616 12
Relpol
 • #1
  mitus
  Level 2  
  Witam
  mam problem z ustawieniem bramy przesuwnej brama po zamknięciu samoczynnie otwiera się .
  proszę o informację pod które styki podpiąć zasilanie na foto + resztę przewodów
  do fotokomórki
  dziękuję
  BENINCA MS4 brama przesuwna BENINCA MS4 brama przesuwna BENINCA MS4 brama przesuwna
 • Relpol
 • #2
  pmirkowicz
  Level 18  
  Należy zmienić kierunek silnika, przewód z AP zamienić z przewodem z CH i tak samo krańcówki, wtedy brama będzie się automatycznie zamykała a nie otwierała.
 • #3
  mitus
  Level 2  
  mam nadal problem z napędem beninca ms 4 , zamieniałem już przewody biegu 25<>27 oraz krańcówek z 19<>20 Silnik nie chce jechać w przeciwną stronę, buczy i grzeje się
  może ktoś wie jak ustawić funkcję DIP-SWITCH, czy to ma wpływ na poprawne funkcjonowanie?
 • #5
  lora
  Level 17  
  Witam serdecznie.
  Na wstępie chciałbym się odnieść do postu kolegi "grzechotnik" - co to jest !?
  To nie jest post wnoszacy coś do tematu. Rozumiem późna porę i "może szewski" poniedziałek, ale czy o to chodzi ? Z całym szacunkiem, ale nie wystarczy otworzyć Elektrodę i stuknąć parę razy w klawiaturę:D....
  Kolego "mitus", mam prośbę na przyszłośc, prosze bardziej dokładnie precyzować pytania i wątpliwości, będzie to duży ułatwianiem dla ludzi mogących rozwiązać pańskie problemy.
  Proszę o konkretne pytania:D
  Na pewno pomogę.
  Prosze tylko o lepszą jakość zdjęć.
 • #6
  mitus
  Level 2  
  Witam
  podziękowania dla pmirkowicz pomogła zamiana przewodów z silnika bez zamiany krancówek ,brama działa prawidłowo foto podpiąłem pod styk 15 i 16 24v. fotki swiecą cały czas nawet jak brama jest zamknięta czy tak ma byc?
  jezeli chodzi o regulację momentu silnika PW krecąc potencjometrem nie widzę żadnych zmian prędkosci otwierania czy zamykania bramy
  dzięki wszystkim
 • #8
  edwaku
  Automation specialist
  Potwierdzam poprzedni post.
  Żeby rozpocząć programowanie napędów BENINCA należy zapoznać się z instrukcją obsługi i programowania.
 • #9
  Iro184
  Level 11  
  Witam Szanownych kolegów, właśnie dzisiaj podłączałem MS4 i wystąpił ten sam problem co opisany wyżej, brama po ok 30 s otwiera się. Zamiana przewodów pin 25 i 27 i wyłączników krańcowych nie powoduje zmiany kierunku posuwu bramy.Centralka sygnalizuje prawidłowe działanie ( 1mignięcie na 3s ). Wykonane są mostki zacisków 14-13, 12-10, 9-6 , a czujki foto podłączone 16-15 zasilanie, i zacisk 3 czujki RX - do com, a zacisk 5 do foto. Zastanawia mnie fakt,że w czasie wykonywania manewru otwierania czy zamykania zadziałanie czujki powoduje zatrzymanie manewru, rozumiem w czasie zamykania ale przy otwieraniu :?:. Przełącznik DIP-Switch wszyskie off.Podłączałem nie jedną centralkę ale takie rzeczy:cry:
 • #10
  lora
  Level 17  
  Witam
  Spróbuj tak.
  Otwórz bramę ręcznie do połowy. Zablokuj napęd. Wyłącz zasilanie centralki. Załącz zasilanie centralki. Podaj krótki impuls na zacisk PP (7) z zacisku COM (6). Brama powinna się otwierać. Jeśli tak nie jest, zmień miejscami przewody na zaciskach 25 i 27 (silnik).Powinno pomóc.
  Wyłącznik krańcowy na otwarciu powinien być podłączony do zacisku 19, na zamknięciu do zacisku 20
  Sprawdź położenia wszystkich DIP-Switch i ustaw w zależności od swoich wymagań.
  W przypadku mostka 13-14 jumper J2 (DAS) powinien być rozwarty.
  W razie pytań - służę pomocą.
  Nie mam niestety w tej chwili dostępu do manuala tej centralki (delegacja), więc nie mogę napisać pozycji wszystkich DIP-Switch.
  Powodzenia
 • #11
  Iro184
  Level 11  
  Dzięki kolego @lora, próbowałem tak robić i kierunek obrotów nie zmienia się (zamiana pin 25 i 27 oraz zamiana pin wył. krańcowych ) słychać jak przekaźniki załączają ale brama nie wykonuje manewru dip switch wszystkie off, DAS otwarty. Na razie posiłkuję się wyłączeniem funkcji czasowego zamykania i jest ok. Dzisiaj montowałem kolejny taki automat ale akurat pracuje po przeciwnej stronie i wszystko działa jak należy, a cha jeszcze jedno wg instrukcji podłączenie sieci jest wg kolejności N L 0 a wg płyty L N 0 , łączyłem wg płyty, ale czy to ma aż takie znaczenie? Pozdrawiam.
 • #12
  jacenty1971
  Level 10  
  Witam Sznowne Forum! Pozwole sie wlaczyc do dyskusji, gdyz tez mam podobny problem z napedem Bennica MS 4P, otóż w trakcie otwierania po zaslonieciu fotokomorki brama zatrzymuje sie i po chwili zamyka się - robi krotki posuw okolo 30-40 cm w kierunku zamkniecie ( doszlo do uszkodzenia samochodu, ktory w momencie otwierania przecial linie fotokorek i zatrzmal sie na linii bramy), nastepnie zatrzyma sie.
  Dzwonilem juz do kilku serwisow ale nikt nie potrafi wskazac przyczyny.
  Napewno zlym objawem jest to, ze na otwieraniu po przecieciu linii fotokomoroek, brama zatrzymuje sie.
  Pytania:
  1. w jaki sposob zmienic to, aby nie reagowaly fotokomorki na otwieraniu?
  2. jak wyeliminiowac ten krotki posuw w kierunku "przeszkody" na otwieraniu?
  Dodam, ze nie ja montowalem ten naped, kolega prosi mnie o pomoc, gdyz firma, ktora to robila, niestety go olala.
  Dziekuje za pomoc!
  Oto foto centrlali: BENINCA MS4 brama przesuwna
 • #13
  Marteen_G
  Level 21  
  Jeżeli przy zamykaniu przecięcie linii foto nie powoduje reakcji siłownika należy zamienić miejscami przewody silnika (jak to pisali wyżej - pin 25 z pinem 27) oraz krańcówki (pin 19 z 20).