Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta Kompakt Confort 24esi turbo zmiana parametru nr 20

Dekalog 09 Lis 2009 14:46 1836 3
  • #1 09 Lis 2009 14:46
    Dekalog
    Poziom 10  

witam serdecznie!
    Posiadam kocioł Beretta jak w tytule postu i chce podłączyć do niego sterownik bezprzewodowy Auraton 2005 TX plus. Jeśli chodzi o podłączenie elektryczne to nie ma problemu, jest to sprawa prosta. Jednak w instrukcji kotła w opisie programowania widnieje parametr nr 20 - tryb centralnego ogrzewania. Parametr posiada trzy stany 1, 2, i 3. 1 - wyłączony, 2 - włączony, 3 - strefa zaworów + programator pokojowy. Fabrycznie piec ma ustawiona wartość "2" (włączony). Moje pytanie - czy należy zmienić wartość parametru na "3" (strefa zaworów + programator pokojowy)?

0 3
  • #2 09 Lis 2009 15:29
    systemgaz
    Poziom 23  

Witam, polecam stronę producenta popularnych regulatorów www.euroster.pl Na stronie internetowej można pobrać dokumentację pdf. Ostatnio firma Euroster przeszła do mocnego wejścia na rynek (spopularyzowania własnej oferty), komponując wraz z dużymi hurtowniami instalacyjnymi zestawy promocyjne kotłów wraz z regulatorami Euroster.
    Jednak zanim wybierzemy jakiś "zestaw" skontaktujmy się z producentem, czy nie ma zastrzeżeń gwarancyjnych do stosowania "obcych" regulatorów. Producenci kotłów mają swoje regulatory pokojowe i pogodowe w bogatej ofercie i zakresie zastosowania. Moim zdaniem skoro hurtownia coś sprzedaje powinna wręczać zdezorientowanym klientom pisemne instrukcje podłączania regulatorów.

PS. Firma Euroster i Lars modele Auraton, to ta sama konstrukcja i produkcja, różne loga.

0
  • #3 09 Lis 2009 15:53
    Dekalog
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedź. Instrukcje do pieca i sterownika przestudiowałem bardzo dokładnie zanim założyłem temat na forum. Nigdzie nie jest napisane, że trzeba zmienić parametr w programie. Moje wątpliwości wzbudziła analiza parametrów programowania w instrukcji kotła i stąd moje pytanie.:) W tej chwili sterownik jest podłączony i testuje jego działanie. Jednak czasami producent wprowadza pewne opcje w programach sterujących w celu zwiększenia efektywności działania urządzeń więc tak może być i w przypadku tego kotła.

0
  • #4 18 Sty 2014 20:26
    Dekalog
    Poziom 10  

Po kilku latach eksploatacji stwierdzam, że sterownik sprawuje się idealnie i bez problemów współpracuje z kotłem. Parametru 20 nie zmieniałem i zostawiłem tak jak było fabrycznie na włączony. Dużym plusem sterownika jest jego bezprzewodowe połączenie z kotłem dzięki czemu można zmieniać jego miejsce usytuowania i nie potrzeba układać przewodu do miejsca, które w czasie użytkowania może okazać się źle wybrane i znowu trzeba układać przewód w inne miejsce.

0
  Szukaj w 5mln produktów