Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta Kompakt Confort 24esi turbo zmiana parametru nr 20

09 Lis 2009 14:46 1899 3
  • Poziom 11  
    witam serdecznie!
    Posiadam kocioł Beretta jak w tytule postu i chce podłączyć do niego sterownik bezprzewodowy Auraton 2005 TX plus. Jeśli chodzi o podłączenie elektryczne to nie ma problemu, jest to sprawa prosta. Jednak w instrukcji kotła w opisie programowania widnieje parametr nr 20 - tryb centralnego ogrzewania. Parametr posiada trzy stany 1, 2, i 3. 1 - wyłączony, 2 - włączony, 3 - strefa zaworów + programator pokojowy. Fabrycznie piec ma ustawiona wartość "2" (włączony). Moje pytanie - czy należy zmienić wartość parametru na "3" (strefa zaworów + programator pokojowy)?
  • Poziom 23  
    Witam, polecam stronę producenta popularnych regulatorów www.euroster.pl Na stronie internetowej można pobrać dokumentację pdf. Ostatnio firma Euroster przeszła do mocnego wejścia na rynek (spopularyzowania własnej oferty), komponując wraz z dużymi hurtowniami instalacyjnymi zestawy promocyjne kotłów wraz z regulatorami Euroster.
    Jednak zanim wybierzemy jakiś "zestaw" skontaktujmy się z producentem, czy nie ma zastrzeżeń gwarancyjnych do stosowania "obcych" regulatorów. Producenci kotłów mają swoje regulatory pokojowe i pogodowe w bogatej ofercie i zakresie zastosowania. Moim zdaniem skoro hurtownia coś sprzedaje powinna wręczać zdezorientowanym klientom pisemne instrukcje podłączania regulatorów.

PS. Firma Euroster i Lars modele Auraton, to ta sama konstrukcja i produkcja, różne loga.
  • Poziom 11  
    Dzięki za odpowiedź. Instrukcje do pieca i sterownika przestudiowałem bardzo dokładnie zanim założyłem temat na forum. Nigdzie nie jest napisane, że trzeba zmienić parametr w programie. Moje wątpliwości wzbudziła analiza parametrów programowania w instrukcji kotła i stąd moje pytanie.:) W tej chwili sterownik jest podłączony i testuje jego działanie. Jednak czasami producent wprowadza pewne opcje w programach sterujących w celu zwiększenia efektywności działania urządzeń więc tak może być i w przypadku tego kotła.
  • Poziom 11  
    Po kilku latach eksploatacji stwierdzam, że sterownik sprawuje się idealnie i bez problemów współpracuje z kotłem. Parametru 20 nie zmieniałem i zostawiłem tak jak było fabrycznie na włączony. Dużym plusem sterownika jest jego bezprzewodowe połączenie z kotłem dzięki czemu można zmieniać jego miejsce usytuowania i nie potrzeba układać przewodu do miejsca, które w czasie użytkowania może okazać się źle wybrane i znowu trzeba układać przewód w inne miejsce.