Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasady panujące w dziale Instalacje i sieci oraz w każdym subforum elektrycznym.

Akrzy74 22 Nov 2009 13:02 101916 0
Automation24
 • #1
  Akrzy74
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Do porażenia prądem elektrycznym może dojść w wielu codziennych sytuacjach, np. przez niewłaściwe eksploatowanie urządzeń elektrycznych czy przeceniania swoich umiejętności. Prąd elektryczny jest niewątpliwie doskonałym wynalazkiem ludzkości, ale stykając się z nim, trzeba zachować szczególną ostrożność.

  Kilka ważnych zasad w celu utrzymania porządku na forum:

  1. Od zakładających temat wymagamy choćby minimum wiedzy z zakresu zadanego pytania, oraz ochrony przeciwporażeniowej i BHP podczas wykonywania prac. Nie udzielamy też porad dotyczących projektowania instalacji.

  2. Tematy oraz wypowiedzi dotyczące: omijania zabezpieczeń, stwarzające zagrożenie porażeniem prądem lub nielegalnego poboru energii elektrycznej będą usuwane. Po to są zabezpieczenia, aby chroniły zdrowie i życie ludzkie.

  3. Pisz wiadomości zrozumiale i w zgodzie z zasadami języka polskiego- będziesz poważniej traktowany, a inni użytkownicy chętniej Ci pomogą.

  4. Bezpieczniki topikowe oraz wyłączniki instalacyjne nadmiarowo-prądowe nigdy nie wywalały, wybijały i wybijać nie będą.

  5. Dbamy o odpowiedni poziom dyskusji i profesjonalizm. Udzielamy porad zgodnych ze sztuką i zasadami bezpieczeństwa.

  6. W tym dziale należy podać efekty podjętych czynności w celu zdiagnozowania usterki/uszkodzenia.

  7. W sprawach nieuregulowanych w tym temacie, obowiązuje oczywiście Regulamin forum Elektroda pl.  Instrukcja zamieszczania zdjęć oraz obrazków na forum
 • Automation24