Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Re: schemat instalacjii na podkowe

22 Nov 2009 21:31 9186 5
  • Level 1  
    WItaM.kto mi może pomuc w podłonczeniu ogrzewania centralnego z pieca kuchennego kaflowego na podkowe
  • Level 14  
    Tylko tyle na pewno pomoże Re: schemat instalacjii na podkowe .
  • Level 24  
    To jest schemat na cwu a nie c.o.
  • Level 14  
    Chodziło o zasadę działania , w miejsce wężownicy wymiennika zakładasz grzejnik tzw kaloryfer.Jest to obieg grawitacyjny.W twoim przypadku podkowa ma 2 wejścia rurowe jedno wyżej /wypływ wody ogrzanej /,dolne powrót wody chłodnej z kaloryfera.Podkowę montuje się w poziomie,aby nie tworzyły się korki parowo-powietrzne,które nie pozwolą na grawitacyjny obieg wody.
  • Level 2  
    Może mi ktoś powiedzieć jak uruchomić to coś na obrazku? Taką zastałem instalacje
    w domu. Podobno gość który wcześniej tu mieszkał sam sobie ją zrobił. Niestety teraz nie działa bo wężownica od C.O. jest przepalona i chyba jeszcze pompa jakaś miała być.
    Jeśli tak, to jaką najlepiej założyć zakładając że ta instalacja ma obsłużyć dwa grzejniki?
    chyba że grawitacyjnie da rade. Dodam że jestem zielony w tych sprawach.

Re: schemat instalacjii na podkowe

Re: schemat instalacjii na podkoweRe: schemat instalacjii na podkoweRe: schemat instalacjii na podkowe
  • Level 18  
    Poprzednik zaczął ale nie skończył.Dwa grzejniki dodane na grawitacji ruszą gdy będą za ścianą tego pomieszczenia,jak najbliżej kuchni- ,powieszone wysoko prawie jak bojler i podłączone rurami dużej średnicy/najlepiej grzejniki stare żeliwne -uwaga bo ciężkie lub aluminiowe ale te z korkami z otworem min.0,75" /.Gałązki 1 " lub 0,75 ",zawory: aby nie termostaty.Szczególną uwagę zwrócić na odpowietrzenie a i syfony w tej instalacji: niedopuszczalne.
    W kuchni 2 kostki : bo poprzednik chciał mieć więcej ciepła dla instalacji/.Bojler należy traktować jako 3 grzejnik.Pozdr.