logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak podłączyć agregat od szafy chlodniczej do sieci 220 V ??

wlodek 01 Lip 2004 13:38 3712 3
REKLAMA
  • #1 720991
    wlodek
    Poziom 12  
    Posty: 42
    Pomógł: 2
    Ocena: 7
    Posiadam agregat od lodówki i chcialbym podlaczyc go do sieci. Jest tylko maly problem bo nie wiem jak to zrobić. Szafa chlodnicza w której byl zainstalowany ten agregat byla zasilana napieciem z "siły". Chcialbym dowiedziec sie czy da rade jakos podlaczyc go do sieci 220 V i czy bedzie jakos dzialal. Tabliczka znmionowa jest troche zatarta i nie wiem dokladnie jakie sa parametry silnika. Wiem tylko tyle ze czestotliwosc wynosi 50 Hz. Z silnika wychodzą 3 przewody oznaczone nastepująco: C1, C2, C3 (sprzęt produkcji radzieckiej). Moze zna ktos jakies stronki na ten temat. Prosze o pomoc i POZDRAWIAM !!!!
  • REKLAMA
  • #2 721642
    Tomasz Cichocki
    Poziom 12  
    Posty: 79
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    Prawdopodobnie masz trojfazowy silnik,aby go podlaczyc w ukladzie jednofazowym musisz zastosowac kondensator rozruchowy , i licz sie z tym , ze silnik straci ok.1/3 mocy . Kondensator najprosciej dobrac w prosty sposob przyjmujac 7uF na kazde 100W mocy silnika ( silnik 1KW=70uF).

    Powodzenia
  • REKLAMA
  • #3 721710
    karo33333
    Poziom 15  
    Posty: 148
    Pomógł: 8
    Ocena: 59
    dobór kondensatora oraz podłączenie silnika 380v na 220v.
    Załączniki:
    • dobór kondensatorów.jpg (8.84 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #4 721857
    wlodek
    Poziom 12  
    Posty: 42
    Pomógł: 2
    Ocena: 7
    wielkie dzieki za pomoc :)
REKLAMA