logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak przestroić tuner UNITRA FAUST AS-205S? Wskazówki dla laika

miq 01 Lip 2004 14:33 3624 5
REKLAMA
  • #1 721081
    miq
    Poziom 11  
    Posty: 21
    Ocena: 2
    Witam!
    Chciałbym przestroić sobie tuner radiowy UNITRA FAUST AS-205S. Znalazłem w internecie instrukcję jak to zrobić, ale niestety nie jestem elektronikiem i nie wiem jak to zrobić.
    Treść instrukcji: Usunąć pojemności C104(33p), C110(24p), C124(24p). Zamienić C125(10) na 3,3pF. Aby wyłączyć ARCz należy zewrzeć wyprowadzenia 7 i 10 układu scalonego US1 (TDA1200).
    Usunąć to znaczy tylko wylutować czy wylutować i połączyć je?? Co to jest to ARCz?? :?
  • REKLAMA
  • #2 721147
    nowypn
    Poziom 23  
    Posty: 526
    Pomógł: 64
    Ocena: 68
    Witam
    Usunąć to znaczy wylutować i nic więcej.
    Mam co do tego jeszcze jedną uwagę a mianowicie pojemność w heterodynie może okazać się konieczna więc zamiast tej wylutowanej możesz wlutować rzędu 1-2 pF.Dokładny opis tej zabawy znajdziesz na stronie: www.elektronika.owg.pl w opracowaniach poświęconych przestrajaniu głowic strojonych kondensatorem obrotowym.Jeśli nie znajdziesz Fausta to szukaj Amator-a bo głowica jest ta sama.
    ARCz to automatyczna regulacja częstotliwości którą podczas strojenia trzeba wyłączyć.
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 721154
    h jaworski
    Specjalista AGD
    Posty: 4786
    Pomógł: 466
    Ocena: 716
    faust ma chyba klawisz arcz gdzie można go wyłączyć dlatego nie trzeba zwierać nużek układu wystawczy arcz wyłączyć klawieszem a cały problem to dobre zestrojenie głowicy szeżej proces strojenia co prawda dotyczy amatora ale głowica jest ta sama opisałem tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic148357.html
  • REKLAMA
  • #4 3667426
    PiAsKoS
    Poziom 15  
    Posty: 223
    Pomógł: 3
    Ocena: 12
    Witam. Po przestrojeniu jest brak stereo. co moze byc tego przyczyna?? pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #5 3667936
    dybas
    Poziom 38  
    Posty: 3128
    Pomógł: 419
    Ocena: 337
    Przede wszystkim zła regulacja, lub uszkodzenie potencjometru R29.
  • #6 4560431
    wmr
    Poziom 17  
    Posty: 189
    Pomógł: 7
    Ocena: 20
    nie zestrojone obwody wzmacniacza wcz a tym samym niska czulosc.
REKLAMA