Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CD Teac PD-H300C nie czyta plyt, rowniez po wymianie lasera

02 Gru 2009 22:08 3500 8
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam problem z odtwarzaczem Teac PD-H300C.
    Objaw poczatkowy, w dosc szybkim czasie tracil zdolnosc czytania plyt.
    Najpierw przestal czytac CD-R'y, potem czesc oryginalow.
    Ostatecznie czyta 3-4 plytki z mojej kolekcji.
    Diagnoza - padniety laser. Kupilem caly mechanizm KSS-213C w jednym z polecanych
    tu sklepow. zmienilem....i kiszka.
    Objaw jest taki, ze kreci plyta dosc dlugo, po pewnym czasie staje i rozkreca ja
    w przeciwna strone. Na wyswietlaczu wszedzie zera.
    Zworke rozlutowalem, zabym PR'kiem nie krecilem.
    Wymienilem na gwarancji na inny naped, i znow to samo.

Poradzcie co moze byc przyczyna?
    Jak podmienie na stary laser - czasem potrafi przynajmniej odczytac spis plyty. Na nowych nic

pozdrawiam,

Martti
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Kupilem caly mechanizm, prawie zadna roznica w kosztach.
    Wlasnie w Impelu...
    Ale miec takiego pecha?
    2 pod rzad?
    Ale kupilem u nich kss-210 i zadzialal bez problemow
    Narazie zreanimowalem stary laser, krecac PR'kiem udalo mi sie go zmusic,
    aby czytal choc oryginaly.

To jakiego dostawce polecicie?
    Ew sprawdzony sklep w Wawie, oprocz wolumenu,
    albo jakis zaklad, ktory mi to wymieni a nie zedrze 200 pln za wymiane,
    bo taka cene uzlyszalem i powiem szczerze, wlasnie ona strasznie mnie zniechecila

pozdrawiam,

Martti
  • Admin grupy audio
    Ja zamawiam lasery w north (Koszalin), jeszcze się nie naciąłem. Serwis bierze 200zł, ponieważ dolicza do tego robociznę (za darmo przecież nikt nie będzie pracował) i często też wstawia oryginalne podzespoły, a nie ich chińskie zamiennik - wtedy nie ma problemów.
  • Poziom 9  
    Martti ja miałem również problem z laserem lecz model KSS-210A ale objawy podobne.

Najpierw kupiłem w tym samym sklepie co Ty laser KSS-210A (nie oryginalny) po zamontowaniu nie czytał płyt lub czytał z przeskokami, generalnie z przekłamaniami.
    Pomyślałem więc, że problem tkwi w podróbie - zamówiłem oryginalny i to samo.

Dowiedziałem się, że laser należałoby podstroić (NIE KRĘCIĆ POTENCJOMETREM PRZY LASERZE !!!) za pomocą podkówek (potencjometrów) na płycie głównej odtwarzacza.

POMOGŁO - sprzęt czyta 100 na 100 :)

Opis czynności strojenia:

Jeżeli mamy oryginalny dobry laser KSS-210A a mimo to nie czyta nam niektórych utworów, płyt muzycznych lub są przekłamana to należy zestroić laser.

Strojenie polega na odpowiednim ułożeniu głowicy lasera (dól, góra, lewo, prawo) za pomocą odpowiednich potencjometrów na płycie głównej odtwarzacza CD.

Podkówka (potencjometr):

F.OFFSET -- jeżeli nie czyta poszczególnych utworów, płyt

F.GAIN -- jeżeli podczas odtwarzania utworu są przeskoki, utwór odtwarzany jest "za szybko"

TO SĄ MOJE WNIOSKI !!!

są jeszcze inne podkówki ale nimi nie kręciłem.

Nie zrażać się od razu, czynność czasochłonna lecz pomaga.

Wykonywać małe ruchy aż do uzyskania pożądanego efektu.
    Sprawdzić na kilku dziesięciu płytach.

Powodzenia.
  • Serwisant
    Czy laser który założyłeś ma wytłoczony na górze napis Sony?Tylko taki gwarantuje dobrą jakość.Jeśli stary czyta TOC,a nowy nic.To wniosek jest prosty.Podmień może jeszcze taśmę do lasera.To 16 pinowa.
  • Poziom 9  
    Oryginalny nie ma żadnego napisu Sony, natomiast są znaczne różnice w opakowaniu i w sposobie pakowania lasera oryginalnego niż podróbki.
  • Serwisant
    Jeśli założysz laser o którym pisałem np.z Impela nie będziesz miał problemów.