Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 307 2.0 HDI 110 km '01 uszkodzony kalkulator abs/esp

05 Dec 2009 17:45 10896 14
  • Level 2  
    Witam proszę o pomoc.Otóż mam uszkodzony moduł (na pompie abs)ale nie mechanicznie lecz problem musi tkwić w środku bo nie ma pęknięć a nie hula (standartowe objawy).
    Ciężko jest dostać akurat taki (po numerach pompy).
    Zatem może ktoś wie czy można inny przeprogramować lub ten naprawić w Kielcach, bo znani mi "spece'' mówią tylko o wymianie na identyczny.
    Z góry dzięki.
  • User under supervision
    A jakie faulty łapie?
  • Level 2  
    ja osobiście go nie podpinałem pod lapa mam tylko informację od poprzedniego właściciela auta że magik mu mówił że do wymiany ja już w poprzednim 307 miałem to samo i stąd znam objawy
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    To Kolega pofatyguje się na DIAGNOSTYKĘ komputerową, wtedy dopiero napisze co i jak. Dobrze by było z numerami błędów i interpretacją parametrów rzeczywistych.
  • Level 9  
    Powoiem Ci, że kalkulator abs do c3 popsuł się znajomemu i zapłacił za wszystko 1500 zł
  • Level 10  
    sprawdź w serwisie po numerze VIN czy auto nie figuruje w kampani weryfikacyjnej na blok ABS-ESP jeżeli jest to BOSCH 8.0 to prawdopodobnie jest do wymiany na gwarancji i bezpłatnie dla właściciela auta . Jeżeli masz kłopot żeby podjechać do serwisu możesz podać osiem ostatnich cyfr a ja sprawdzę i napiszę czy jest w kampanii

Dodano po 3 [minuty]:

sprawdź w serwisie po numerze VIN czy auto nie figuruje w kampani weryfikacyjnej na blok ABS-ESP jeżeli jest to BOSCH 8.0 to prawdopodobnie jest do wymiany na gwarancji i bezpłatnie dla właściciela auta . Jeżeli masz kłopot żeby podjechać do serwisu możesz podać osiem ostatnich cyfr a ja sprawdzę i napiszę czy jest w kampanii
  • Level 12  
    Nieszczelny ukłda ABS w peugeocie 307

--------------------------------------------------------------------------------

Zakupiłem samochód z 2006r 1,6HDI 110KM ma tylko ABS nie ma ESP wyczytałem na forum że ten roczniki mają wadę. Mianowicie nieszczelny układ ABS może dostać się woda i dojść do pożaru.
    Samochód mój jest sprowadzony z Francji data produkcji 01.08.2006r a przywieziony do Polski 15.07.2008r. I teraz nie wiem czy był na serwisie i usunęli usterkę czy nie, jak to sprawdzić. Mam wydruk z usterek serwisowych jakie były robione we Francji lecz tam nic nie pisze. Po czym poznać że coś tam robili. Mam taki typ ABS BOSCH 8 0. Proszę o pomoc. Jeżeli byś mógł sprawdzić to są to moje ostatnie osiem numerów Vin 84706520 z góry bardzo dziękuje za pomoc.
  • Level 35  
    nie jaze. to abs działa czy nie?
    jak nie, czy ktos to diagnozował? jakie wnioski? jakie usterki?
  • User removed account  
  • Level 12  
    ABS działa prawidłowo, tylko nie wiem na czym polega ta nieszczelność i gdzie występuje, jak to sprawdzić wizualnie. Czy ktoś widział w serwisie na czym to polega. Błagam o pomoc boje się jeździć teraz po tym błocie pośniegowym. Czekam na rzetelną odpowiedzi. Koledzy mi sprawdzili że samochód za granicą miał dwie usterki jedną z zablokowanie zaworu EGP, a draga coś z elektroniką a o ABS nic nie wspomnieli. Typ ABS to Bosch 8 wyczytałem to z wydruku po nr vin przy zakupie samochodu a fizycznie to nie wiem jaki jest. Proszę o pomoc.
  • User removed account  
  • Level 10  
    kalkulatory się programuje ABS<-> ESP NIE SĄ ZAMIENNE kampania polegała na wymianie kalkulatora {nie zawsze konieczne} izmianie zasilania kalkulatora + po zapłonie.jeżeli masz przekażnik za lewą lampą na obudowie skrzynki bespieczników to auto jest po akcji .troche tego zrobiłem!!.
  • Level 12  
    Miki 419 dziękuje za pomoc trochę mnie uspokoiłeś mam przekaźnik zamontowany na obudowie przekaźników. To by znaczyło że samochód był po kampanii tzn po modernizacji ABS w ASO. Jeszcze raz bardzo dziękuje.:D
  • Level 15  
    Witam obawiam się ,że auto o numerze 84706520 nie miało kampanii na moduł abs. Jeśli jest tylko jeden przekażnik na obudowie skrzynki bezpieczników to jest to moduł świec żarowych (niebieskie zapięcie kostki ) jeśli są dwa przekażniki (czerwone i niebieskie zabezpieczenie kostki przekażnika ) to kampania była zrobiona.Auto jest sprowadzone z Francji i nie podlega w Polsce kampanii na wymianę modułu abs . Pozdrawiam
  • Level 1  
    Witam jestem posiadaczem Peugeota 307sw 2.0 hdi 110 fap.Wczoraj po podłaczeniu peugeot planet wyskoczyl taki bladbład stały odległy.Brak komunikacji can.Brak komunikacji z ABS.Nie wyswietlilo zadnego komunikatu na wyswietlacz.Bede wdzieczny za jaka kolwiek pomoc