logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak wyciąć otwór 20cm w cienkiej blasze bez użycia wiertła?

rajczak14 06 Gru 2009 20:32 31037 13
REKLAMA
  • #1 7354187
    rajczak14
    Poziom 14  
    Posty: 164
    Pomógł: 1
    Ocena: 91
    Witam! Potrzebuję otwór o średnicy 20cm. Chcę go wykonać w cienkiej blasze. Nie wiem w jaki sposób to zrobić bo chyba nie ma takich wierteł a ja innych sposobów nie znam. Proszę o pomoc.
  • REKLAMA
  • #2 7354200
    romoo
    Użytkownik obserwowany
    Posty: 6492
    Pomógł: 242
    Ocena: 1377
    TIG/palnik+cyrkiel , wyżynarka, CNC.
  • #3 7354204
    mrcn1
    Poziom 12  
    Posty: 85
    Pomógł: 1
    Ocena: 66
    jak najszybciej...
    kup otwornice i pilota do niej, w kazdym wiekszym markecie z narzedziami dostaniesz
  • REKLAMA
  • #4 7354211
    hackermen
    Poziom 12  
    Posty: 101
    Pomógł: 1
    Ocena: 14
    można pobawić się boszką lub punktowo nawiercał dużo mniejszymi wiertłmi
  • #5 7354230
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6904
    Pomógł: 531
    Ocena: 2095
    Wiertło stożkowe. Szybko bez kombinacji załamań itd.
  • REKLAMA
  • #6 7354249
    romoo
    Użytkownik obserwowany
    Posty: 6492
    Pomógł: 242
    Ocena: 1377
    goldwinger napisał:
    Wiertło stożkowe. Szybko bez kombinacji załamań itd.


    Nie widziałem dla 20cm raczej głowice wiertniczą.
  • #7 7354279
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6904
    Pomógł: 531
    Ocena: 2095
    Aaaa fakt, centymetry!
    Jo myślał że mm. Mój błąd
  • #8 7354287
    on117
    Poziom 27  
    Posty: 931
    Pomógł: 77
    Ocena: 74
    Narysuj cyrklem koło, wywierć na środku otwór największym wiertłem jakie posiadasz, następnie nożycami do blachy wycinaj taką spiralę aż dojdziesz do linii, następnie tnij po linii.
  • REKLAMA
  • #9 7354545
    rajczak14
    Poziom 14  
    Posty: 164
    Pomógł: 1
    Ocena: 91
    dzięki Wam wszystkim
  • #10 7354599
    supermario_x
    Poziom 12  
    Posty: 24
    Ocena: 12
    Elektryczne nożyce do blachy zaczynając od środka okręgu o średnicy20 cm.
  • #11 7355137
    marcin25g
    Poziom 12  
    Posty: 59
    Pomógł: 4
    Ocena: 23
    Trzeba najpierw narysować cyrklem okrąg a póżniej wyżynarką oczywiście po założeniu brzeszczota do cienkich blach
  • #12 7355157
    romoo
    Użytkownik obserwowany
    Posty: 6492
    Pomógł: 242
    Ocena: 1377
    Jak blacha jest cienka to zrób kanapkę z 2 desek i blachy w środku.
    Jakie głośniki montujesz?
  • #13 7355690
    BRYS_
    Poziom 22  
    Posty: 433
    Pomógł: 46
    Ocena: 270
    romoo napisał:
    Jak blacha jest cienka to zrób kanapkę z 2 desek i blachy w środku.
    Jakie głośniki montujesz?

    To nie głośniki,to okrągły szyberdach :D
  • #14 7358588
    rajczak14
    Poziom 14  
    Posty: 164
    Pomógł: 1
    Ocena: 91
    nie montuje głośników tylko chcę zamontować w ciągniku nad przednią szybą światła od stara 200 i włożyć tam żarówkę R2 halogen ale nie mam jak tych lamp przymocować dlatego to montażu jest potrzebny otwór o średnicy 20 cm w którym przykręcę reflektor a pozostałą część blachy przykręcę do kabiny

Podsumowanie tematu

✨ Aby wyciąć otwór o średnicy 20 cm w cienkiej blasze, użytkownicy forum sugerują kilka metod. Można użyć otwornicy z pilotem, co jest najprostszym rozwiązaniem dostępnym w marketach budowlanych. Alternatywnie, można narysować okrąg cyrklem, wywiercić otwór w centrum największym wiertłem, a następnie wycinać spiralnie nożycami do blachy. Inne opcje to użycie elektrycznych nożyc do blachy lub wyżynarki z odpowiednim brzeszczotem. W przypadku cienkiej blachy, zaleca się również wykonanie kanapki z desek, aby uzyskać stabilność podczas cięcia.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA