Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers WRP 250 5 KB (2000 r.) - gdzie tanio kupić części?

sebastek09 06 Dec 2009 22:02 17967 36
    sebastek09
    Level 9  
    Witam.
    Jak w temacie - mam piecyk WRP 250 5 KB - rocznik 2000.
    Ostatnio szwankował - miał problemy z zapalaniem, co jak zdążyłem poczytać tutaj jest jego utrapieniem.
    Był mechanik, poczyścił itd. i stwierdził że może szwankować cewka zaworu zapalającego, oraz może szwankować urządzenie zapłonowe (sterownik?).
    Cena cewki to ok. 100zł, cena urządzenia zapalającego to ok. 300zł.

W związku z tym mam pytanie - czy jest możliwe że to "to"? I gdzie kupić takie elementy taniej? Bo ładowanie tyle kasy w wiekowy piecyk, to mi się średnio widzi - ciut więcej dołożę i mam nowy...
    Pozdrawiam.
    12B
    Level 21  
    U serwisanta części trochę taniej niż piszesz - cewka ok.67, sterownik ok 233 + robota + dojazd. A ten mechanik to stwierdził że szwankują obie części czy nie jest pewny która? Coś słaba diagnoza!!!
    akwedukt
    Level 24  
    Cewka mało prawdopodobne przynajmniej nie w tym modelu.Ja stawiam na elektrodę zapłonową i jonizacyjną jakieś 40 zł.Ale najlepiej zadzwoń na infolinię junkersa tam dostaniesz telefon serwisanta.
    systemgaz
    Level 23  
    sebastek09 wrote:
    Witam.
    Ostatnio szwankował - miał problemy z zapalaniem, co jak zdążyłem poczytać tutaj jest jego utrapieniem.
    Był mechanik, poczyścił itd. i stwierdził że może szwankować cewka zaworu zapalającego, oraz może szwankować urządzenie zapłonowe (sterownik?).

W związku z tym mam pytanie - czy jest możliwe że to "to"? I gdzie kupić takie elementy taniej? Bo ładowanie tyle kasy w wiekowy piecyk, to mi się średnio widzi - ciut więcej dołożę i mam nowy...
    Pozdrawiam.

Części zamienne możesz zakupić i nie ma z tym żadnych problemów. Jeśli nie masz nikogo sensownego do naprawy lub nie wiesz gdzie kupić c.z., to napisz do mnie email
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    systemgaz wrote:
    Jeśli nie masz nikogo sensownego do naprawy lub nie wiesz gdzie kupić c.z., to ...

To zadzwoń: 0801 300 810 funkcjonujący od poniedziałku do soboty w godz. 8.00-20.00. Z każdego miejsca w Polsce istnieje możliwość automatycznego i bezpośredniego połączenia się z najbliższym Centrum Serwisowym Junkers.
    systemgaz
    Level 23  
    systemgaz wrote:
    sebastek09 wrote:
    Witam.
    Jak w temacie - mam piecyk WRP 250 5 KB - rocznik 2000.... gdzie kupić takie elementy taniej? Bo ładowanie tyle kasy w wiekowy piecyk, to mi się średnio widzi - ciut więcej dołożę i mam nowy...
    Pozdrawiam.

Części zamienne możesz zakupić i nie ma z tym żadnych problemów. Jeśli nie masz nikogo sensownego do naprawy lub nie wiesz gdzie kupić c.z., to napisz do mnie email

mirrzo wrote:
    systemgaz wrote:
    Jeśli nie masz nikogo sensownego do naprawy lub nie wiesz gdzie kupić c.z., to ...

To zadzwoń: 0801 300 810 funkcjonujący od poniedziałku do soboty w godz. 8.00-20.00. Z każdego miejsca w Polsce istnieje możliwość automatycznego i bezpośredniego połączenia się z najbliższym Centrum Serwisowym Junkers.

panie mirzo skoncz pan z agresywnymi zaczepkami...juz naganiał pan do RCSJ, teraz na infolinię.... daj pan sobie z tym spokój. Frustracja i niedowartościowanie powoduje rozdrażnienie postami "systemgaz"...zdrówka życzę w te dni... :)
    mirrzo

A gdzie tu agresja z mojej strony ?
    Czy podanie numeru telefonu do miejsca, gdzie części są z pierwszej ręki (najtańsze) i do tego klient otrzymuje serwisanta, który naprawi termę i odda w użytkowanie sprawne i bezpieczne, a do tego ma stosowne uprawnienia do tych prac, jest agresją ?
    Czytaj ze zrozumieniem
    gazokizior
    Level 13  
    Kolego, kupiłem w SG części do Junkersa i okazało się, że zapłaciłem tyle co chciał RCSJ. Więc gdzie tu "najtańsze"? A Uprawnienia Gazowe to nie upoważniają do prac naprawczych urządzeń gazowych?
    Coś "kolega" kręci.
    akwedukt
    Level 24  
    Nie, raczej do prac instalacyjnych.
    gazokizior
    Level 13  
    To chyba w tajnej drukarni wydrukowano na świadectwie kwalifikacyjnym:
    - urządzenia, instalacje i przubory gazowe o ciśnieniu do 5 kPa włącznie...
    - przemysłowe odbiorniki paliw gazowych o mocy powyżej 35 kW (w tym kotły 373 K).
    Nie wiem jakie kolega uprawnienia posiada ale może są różne w różnych częściach Polski.
    sebastek09
    Level 9  
    12B wrote:
    U serwisanta części trochę taniej niż piszesz - cewka ok.67, sterownik ok 233 + robota + dojazd. A ten mechanik to stwierdził że szwankują obie części czy nie jest pewny która? Coś słaba diagnoza!!!

No to nie wiem, bo ten mechanik co był, to miał na pieczątce "Junkers". I dlatego właśnie pytam - bo widzę że co rusz to inne ceny części.
    A w ogóle to chodzi o Katowice.

Wolę zapytać, żeby nie było tak jak z częścią do mojego samochodu - w serwisie firmowym zaśpiewali mi 650zł za część zamienną, 300 za niefirmowy zamiennik, a ja na allegro kupiłem zamiennik za 65zł.
    gazokizior
    Level 13  
    [quote="sebastek09]
    Wolę zapytać, żeby nie było tak jak z częścią do mojego samochodu - w serwisie firmowym zaśpiewali mi 650zł za część zamienną, 300 za niefirmowy zamiennik, a ja na allegro kupiłem zamiennik za 65zł.[/quote]
    Tylko nie zapomnij kolego, że gdy kupisz na aukcji to nie zwrócisz części jeżeli będzie niesprwna.
    akwedukt
    Level 24  
    Koledzy z rejonu gazowniczego posiadają uprawnienia dużo lepsze od ciebie i nadają się jedynie do zakładania gazomierzy.Nie o to chodzi,dzisiaj zdać uprawnienia gazownicze to mały pikuś.Jestem pewien że 99 procent termogrzebaczy na tym forum (za wyjątkiem serwisantów) nie wytrzymałoby 10 minut weryfikacji w Junkersie.
    mirrzo

gazokizior wrote:
    - przemysłowe odbiorniki paliw gazowych o mocy powyżej 35 kW (w tym kotły 373 K).
    Nie wiem jakie kolega uprawnienia posiada ale może są różne w różnych częściach Polski.

To są uprawnienia eksploatacyjne, które zezwalają Ci do instalowania urządzeń i posiadają je również serwisanci.
    Jednak do naprawy urządzeń, niezbędny jest certyfikat producenta (serwis), bo tu o naprawach mówimy.
    sebastek09
    Level 9  
    gazokizior wrote:
    sebastek09 wrote:

Wolę zapytać, żeby nie było tak jak z częścią do mojego samochodu - w serwisie firmowym zaśpiewali mi 650zł za część zamienną, 300 za niefirmowy zamiennik, a ja na allegro kupiłem zamiennik za 65zł.

Tylko nie zapomnij kolego, że gdy kupisz na aukcji to nie zwrócisz części jeżeli będzie niesprwna.

Kupuję tylko z "kup teraz" i nówki a nie używki, więc nie ma problemu. A jak już się decyduję na używkę tom świadom ryzyka :)
    gazokizior
    Level 13  
    akwedukt wrote:
    Koledzy z rejonu gazowniczego posiadają uprawnienia dużo lepsze od ciebie i nadają się jedynie do zakładania gazomierzy.Nie o to chodzi,dzisiaj zdać uprawnienia gazownicze to mały pikuś.Jestem pewien że 99 procent termogrzebaczy na tym forum (za wyjątkiem serwisantów) nie wytrzymałoby 10 minut weryfikacji w Junkersie.

Weryfikacja w Junkersie to nic takiego. Wiele krzyku o nic. Żadne aj waj.
    Jeszcze, żeby był to egzamin państwowy dający jakieś konkretne prawa to byłoby coś. A tak to byle dupek z ulicy przejdzie szkolenie i jest "serwsant Junkersa". Nie ma czym się chwalić.
    akwedukt
    Level 24  
    Pojechałeś zdrowo i dlatego stać cię tylko na uprawnienia gazownicze.Ale jak tak mówisz to proszę w Junkersie drzwi otwarte.Uprawnienia masz na pięć lat a certyfikat producenta na rok.
    mirrzo

gazokizior wrote:
    A tak to byle dupek z ulicy przejdzie szkolenie...

To postaraj się być tym byle dupkiem. Powodzenia życzę. Wiele wody musi upłynąć... :D a Ty wiele nauczyć.
    gazokizior
    Level 13  
    akwedukt wrote:
    Pojechałeś zdrowo i dlatego stać cię tylko na uprawnienia gazownicze.Ale jak tak mówisz to proszę w Junkersie drzwi otwarte.Uprawnienia masz na pięć lat a certyfikat producenta na rok.

A skąd wiesz, że stać mnie tylko na uprawnienia gazowe? Wernyhorą jesteś czy co? Tak piszesz jakbyśmy znali się długo i zjedli beczkę soli. Ale ja od takich „fachowców”, „serwisantów Junkersa (pożal się boże)” trzymam się z daleka. Tacy jak ty tylko robią krecią robotę i na innych wylewają tony szamba. Jako lepszy (serwisant Junkersa) powinieneś mieć odrobinę pokory, a nie olbrzymią dawkę buty.
    W związku z tym uważam, że dalsza dyskusja z „panem” jest stratą mojego czasu i dobrego smaku.
    sebastek09
    Level 9  
    No ładnie mi zaspamowaliście wątek :) A ja dalej nic nie wiem :)
    gazokizior
    Level 13  
    mirrzo wrote:
    gazokizior wrote:
    A tak to byle dupek z ulicy przejdzie szkolenie...

To postaraj się być tym byle dupkiem. Powodzenia życzę. Wiele wody musi upłynąć... :D a Ty wiele nauczyć.

Usunąłem EMOCJE
    mirrzo

Dodano po 9 [minuty]:

sebastek09 wrote:
    Witam.

Pozdrawiam.

Najtaniej można kupić na Allegro. Tylko nie od serwisantów bo ceny biorą sobie z księżyca. W ostateczności możesz kupiś w JCSJ lub innej Warszawskiej firmie .
    gazokizior
    Level 13  
    I dowiedz się w Warszawie. Mają sporo części.
    mirrzo

gazokizior wrote:

Najtaniej można kupić na Allegro. Tylko nie od serwisantów bo ceny biorą sobie z księżyca.

Najtaniej w allegro? Porównaj ceny.
    Serwisanci biorą ceny z aktualnego cennika, nie z księżyca. Jeżeli znasz inne zwyczaje, to zgłoś problem do "centrali"

sebastek09, poproś innego serwisanta. Na wymienione części i robotę otrzymasz protokół naprawy, który jest jednocześnie gwarancją. Nie przypuszczam, żeby serwisant podał ceny inne niż w cenniku. Masz do niego prawo wglądu i skorzystaj z tego. Ten, który był, raczej nie był prawdziwym, tylko przebierańcem.
    Na stronie http://www.junkers.com/pl/pl/kontakt_2/kontakt_3.html wybierz swoje miasto i zadzwoń
    akwedukt
    Level 24  
    Mam trochę więcej kultury bo nie nazywam nikogo ,,byle dupkiem,,.A co do cen to serwisanci mają te same ceny co RCSJ.Zastanawiam się co na forum o godzinie 11;20 robi taki fachowiec jak ,,Gazokizior,,.
    gazokizior
    Level 13  
    akwedukt wrote:
    Mam trochę więcej kultury bo nie nazywam nikogo ,,byle dupkiem,,.A co do cen to serwisanci mają te same ceny co RCSJ.Zastanawiam się co na forum o godzinie 11;20 robi taki fachowiec jak ,,Gazokizior,,.

Myśl, może będziesz trochę mądrzejszy.

Moderated By serwisant73:

Pomimo napomnień moderatorów , kolega dalej swoje prywatne frustracje demonstruje na forum i narusza tym samym regulamin w p.10.8.Za powyższe udzielam ostrzeżenia.

sebastek09
    Level 9  
    mirrzo wrote:
    gazokizior wrote:

Najtaniej można kupić na Allegro. Tylko nie od serwisantów bo ceny biorą sobie z księżyca.

Najtaniej w allegro? Porównaj ceny.
    Serwisanci biorą ceny z aktualnego cennika, nie z księżyca. Jeżeli znasz inne zwyczaje, to zgłoś problem do "centrali"

sebastek09, poproś innego serwisanta. Na wymienione części i robotę otrzymasz protokół naprawy, który jest jednocześnie gwarancją. Nie przypuszczam, żeby serwisant podał ceny inne niż w cenniku. Masz do niego prawo wglądu i skorzystaj z tego. Ten, który był, raczej nie był prawdziwym, tylko przebierańcem.
    Na stronie http://www.junkers.com/pl/pl/kontakt_2/kontakt_3.html wybierz swoje miasto i zadzwoń

Heh, ciekawa ta lista serwisantów w województwie śląskim... :)
    Code:
    http://www.junkers.com/pl/media/system/html/layoutimages/delicate_arch.jpg
    . Ale spróbuje z instalatorami...
    Uranus
    Level 2  
    No nie, ponoć serwis wg. akwedukta i mirrzo jest najlepszy na świecie i co roku weryfikowany przez najlepszych z najlepszych. I tylko tuzy (dla serwisu wiadomość - asy) ponoć je przechodzą. Z doświadczenia powiem: Boże chroń przed serwisantami z Junkersa bo z awarią sam sobie poradzę".
    bak987
    Level 10  
    mirrzo wrote:
    A gdzie tu agresja z mojej strony ?
    Czy podanie numeru telefonu do miejsca, gdzie części są z pierwszej ręki (najtańsze) i do tego klient otrzymuje serwisanta, który naprawi termę i odda w użytkowanie sprawne i bezpieczne, a do tego ma stosowne uprawnienia do tych prac, jest agresją ?
    Czytaj ze zrozumieniem

Chyba mija się pan z prawdą nt. "...części są z pierwszej ręki (najtańsze)"... Jest wolny rynek i części zamienne do Junkersa są dostępne w sieci Junkers ale również w tych samych cenach z ta samą gwarancją w warszawskiej firmie. Oczywiście nie napiszę nazwy tej firmy...
    Panu jak widać wolno reklamować sklepy Junkersa, a o tej firmie która ma części zamienne w cenach katalogowych Junkersa nie wolno tu pisać...bo pan to usuwa.
    Jeszcze pan nie może zrozumieć, że klienci mają prawo (ustawa GVO z 1997r.) kupić, a firmy producenci nie mogą im odmówić?

mirrzo wrote:
    gazokizior wrote:

To są uprawnienia eksploatacyjne, które zezwalają Ci do instalowania urządzeń i posiadają je również serwisanci.
    Jednak do naprawy urządzeń, niezbędny jest certyfikat producenta (serwis), bo tu o naprawach mówimy.

W dodatku podważa pan zakres kwalifikacji uprawnień gazowych pomocny będzie odpis aktu prawnego http://www.mg.gov.pl/NR/rdonlyres/F705CB79-27FB-43B0-86AC-388B0BFF4F5B/48010/kwalifik.pdf

Do napraw urzadzeń gazowych nie jest wymagany "certyfikat producenta - serwis" Naprawiać może każdy posiadający odpowiednie uprawnienia gazowe. Proszę nie wprowadzać forumowiczów w błąd.
    mirrzo

bak987 wrote:
    ...ale również w tych samych cenach z ta samą gwarancją w warszawskiej firmie.

Do napraw urzadzeń gazowych nie jest wymagany "certyfikat producenta - serwis" Naprawiać może każdy posiadający odpowiednie uprawnienia gazowe...

Czy ta firma udziela gwarancji każdemu z ulicy?
    Naprawiać może każdy naprawiacz, jednak dla uprawnień gwarancyjnych tylko serwis. A tylko serwis konkretnej firmy jest jego ręką w tym temacie.
    Spróbuj uruchomić urządzenie grzewcze i niech się ono popsuje w okresie trwania gwarancji. Co powiesz teraz?