Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka ARISTON AVL84 po nabraniu wody dziwnie buczy

r_putek 07 Dec 2009 00:07 2230 2
 • #1
  r_putek
  Level 9  
  Witam,

  Jak napisałem w tytule po wybraniu np. 1-go programu i włączeniu pralki ARISTON AVL84 pralka pobiera wodę i po zakończeniu nabierania zaczyna coś "buczeć" na dole po prawej stronie (w okolicy tego sitka), zaczynają migać kontrolki (pulsują jednostajnie, z jednakowymi przerwami, nie w żadnych seriach) oraz zaczyna szybko pulsować dioda od zamykania drzwiczek.
  Poczyściłem wszystkie sitko na wężu i ten filterek (czy co to tam jest :))) ) na dole z przodu i nic sie nie zmieniło.
  Czy możecie mnie naprowadzić co to może być,

  Pogmerałem troche w sieci i udało mi się ustalić (na podst. instrukcji od AVL109EU-chuba kody te same) że jest to kod 07 - to chyba cos z grzałką (jeżeli dobrze kombineją to podpowiedzcie jak ją sprawdzić)
  Z góry dzięki
 • #2
  sonyq
  Level 14  
  Ciężko cokolwiek powiedzieć po tym co napisałeś ale grzałkę sprawdza sie podłączając ja bezpośrednio pod 230V ale po uprzednim sprawdzeniu czy grzałka nie ma przebicia na masę. Upływność do masy sprawdzamy ustawiając multimetr w pozycje testu diody/przejścia i kolejno jedna sonde podłączając do bolca zasilającego a druga do masy i z drugim bolcem tak samo. Pozdrawiam
 • #3
  inż81
  Level 16  
  Jeśli pralka ma system natrysku wody to możliwe że pompa się zacina. Odkręć tylną pokrywę i spróbuj określić która część wydaje ten dźwięk.