Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Superb 2003r problem z czujnikiem Parkowania

menus2324 26 Dec 2009 19:19 12956 5
    menus2324
    Level 2  
    :cry: Witam Wszystkich.Mam problem zwiazany z czujnikiem parkowania tył
    Skoda Superb rok 2003 .Czujnik załacza sie długim jednolitym sygnałem przy wciskaniu biegu wstecznego, ale nie daje zadnego sygnału, gdyz znajduje sie jakas przeszkoda z tyłu.Bardzo prosze o pomoc dziekuje z gory :::(((
    michal.enter
    Level 10  
    Domyslam się ze mróz był ? U mnie w be6 też wszystkie swirują jak jest mróz ;) Przejdzie mu samo ;) Mozesz jeszcze ewentualnie umyć wszystkie czujniki.
    bierdek12
    Level 14  
    wyczyść wszystkie czujniki sprawdz polączenia niektóre czujniki mają to do siebie że muszą być dobrze ułożone są opisane np. up lub kropką do góry jeśli nic nie bylo kombinowane przy tylnum zderzaku to zacznij od wyczyszczenia ich powodzenia
    ZBIGNIEW H 1962
    Level 10  
    po włączeniu wstecznego jeśli jest ciągły sygnał to układ jest w stanie awaryjnym, przyczyną może być nieszczelnośc jednego z czujników ( mają wtedy wpływ wilgoć i mróz) lub jest mechanicznie uszkodzony, sprawdź czy nie masz świeżych śladów uszkodzeń na zderzaku nie koniecznie w okolicach czujników, może być również uszkodzona wiązka łącząca poszczególne czujniki, przebiega w okolicy belki zderzaka.

Dodano po 1 [minuty]:

po włączeniu wstecznego jeśli jest ciągły sygnał to układ jest w stanie awaryjnym, przyczyną może być nieszczelność jednego z czujników ( mają wtedy wpływ wilgoć i mróz) lub jest mechanicznie uszkodzony, sprawdź czy nie masz świeżych śladów uszkodzeń na zderzaku nie koniecznie w okolicach czujników, może być również uszkodzona wiązka łącząca poszczególne czujniki, przebiega w okolicy belki zderzaka.
    niger_psq
    Level 12  
    Mam to samo, z tym że nie ma reguły. Nieraz czujki działają prawidłowo a nieraz tylko to ciągłe piknięcie i pogoda nie ma wpływu na to ( teraz jest bardzo ciepło i dzieje się to samo). Podejrzewam że jedna z czujek jest uszkodzona, ale jak sprawdzić która?? Dodam że w tył wjechał mi 3 miesiące temu pewien starszy pan, zderzak był zmieniany, ale uszkodzenie pozostało...
    adrian24
    Level 11  
    Jeżeli chodzi o czujniki to sprawdzić można przez podłączanie przez Vag (mowa tu o oryginalnym systemie parkowania) i odczytanie błędów i odległości od przeszkody poszczególnych czujek lub dotknąć palcem poszczególnych czujek, jeżeli czuć charakterystyczne "pukanie" w palec to znaczy, że działa oczywiście auto musi być na biegu wstecznym,
    pozdrawiam