Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Superb 2003r problem z czujnikiem Parkowania

menus2324 26 Gru 2009 19:19 7568 5
  • #1 26 Gru 2009 19:19
    menus2324
    Poziom 2  

:cry: Witam Wszystkich.Mam problem zwiazany z czujnikiem parkowania tył
    Skoda Superb rok 2003 .Czujnik załacza sie długim jednolitym sygnałem przy wciskaniu biegu wstecznego, ale nie daje zadnego sygnału, gdyz znajduje sie jakas przeszkoda z tyłu.Bardzo prosze o pomoc dziekuje z gory :::(((

0 5
  • #2 26 Gru 2009 21:04
    michal.enter
    Poziom 9  

Domyslam się ze mróz był ? U mnie w be6 też wszystkie swirują jak jest mróz ;) Przejdzie mu samo ;) Mozesz jeszcze ewentualnie umyć wszystkie czujniki.

0
  • #3 27 Gru 2009 00:13
    bierdek12
    Poziom 14  

wyczyść wszystkie czujniki sprawdz polączenia niektóre czujniki mają to do siebie że muszą być dobrze ułożone są opisane np. up lub kropką do góry jeśli nic nie bylo kombinowane przy tylnum zderzaku to zacznij od wyczyszczenia ich powodzenia

0
  • #4 27 Gru 2009 23:57
    ZBIGNIEW H 1962
    Poziom 9  

po włączeniu wstecznego jeśli jest ciągły sygnał to układ jest w stanie awaryjnym, przyczyną może być nieszczelnośc jednego z czujników ( mają wtedy wpływ wilgoć i mróz) lub jest mechanicznie uszkodzony, sprawdź czy nie masz świeżych śladów uszkodzeń na zderzaku nie koniecznie w okolicach czujników, może być również uszkodzona wiązka łącząca poszczególne czujniki, przebiega w okolicy belki zderzaka.

Dodano po 1 [minuty]:

po włączeniu wstecznego jeśli jest ciągły sygnał to układ jest w stanie awaryjnym, przyczyną może być nieszczelność jednego z czujników ( mają wtedy wpływ wilgoć i mróz) lub jest mechanicznie uszkodzony, sprawdź czy nie masz świeżych śladów uszkodzeń na zderzaku nie koniecznie w okolicach czujników, może być również uszkodzona wiązka łącząca poszczególne czujniki, przebiega w okolicy belki zderzaka.

0
  • #5 08 Cze 2010 12:57
    niger_psq
    Poziom 12  

Mam to samo, z tym że nie ma reguły. Nieraz czujki działają prawidłowo a nieraz tylko to ciągłe piknięcie i pogoda nie ma wpływu na to ( teraz jest bardzo ciepło i dzieje się to samo). Podejrzewam że jedna z czujek jest uszkodzona, ale jak sprawdzić która?? Dodam że w tył wjechał mi 3 miesiące temu pewien starszy pan, zderzak był zmieniany, ale uszkodzenie pozostało...

0
  • #6 18 Cze 2010 17:53
    adrian24
    Poziom 10  

Jeżeli chodzi o czujniki to sprawdzić można przez podłączanie przez Vag (mowa tu o oryginalnym systemie parkowania) i odczytanie błędów i odległości od przeszkody poszczególnych czujek lub dotknąć palcem poszczególnych czujek, jeżeli czuć charakterystyczne "pukanie" w palec to znaczy, że działa oczywiście auto musi być na biegu wstecznym,
    pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo