Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z ustawienie satelity (cyfrowy Polsat)

27 Gru 2009 13:11 4668 6
 • Poziom 10  
  Mam pewien problem z ustawieniem satelity u dziadków. Dekoder to echostar dwa dni temu sygnał spadł do ok. 30% wiec ustawiłem częstotliwość 12188/V jak to jest zalecane po kilkunastu próbach nic się nie dzieje jedyną siec jaka mi wykrywa to Astra1 kiedy zmieniam cześtotliwośc i polaryzacje na 12284/H znajduje mi sieć polsat ale tylko część kanałów a reszty nawet nie ma (takich jak polsaty TVNy itp.) poziom sygnału to 55% Za cholerę nie mogę ustawić satelity na polaryzacji V co się dzieje. Nie wiele wiem na ten temat wiec proszę o pomoc.
 • Moderator na urlopie...
  Wymień konwerter.
 • Poziom 10  
  na ile jesteś pewien ze to konwerter? Ja to wykluczyłem ponieważ inne sieci znajduje na polaryzacji V
 • Poziom 23  
  Drogi Kolego coś ten sygnał Masz kiepski istotny jest poziom sygnału na max i jeszcze
  jakość sygnału/dolna podziałka/.Gdy jakość jest niska to szkoda "zdrowia" na zabawy
  w szukanie czegokolwiek?
 • Poziom 10  
  sorry stary ale się trochę nie jasno wyraziłem górna podziałka sięga 85% a dolna jest taka małą zawsze taka była u mnie jest około 60% i wszystko jest ok na transponderze 12188 wiec nie rozumiem tu kilku kwestii i proszę o wyjaśnienie
 • Moderator na urlopie...
  Jest coś takiego jak VL i VH.
 • Warunkowo odblokowany
  madozzi napisał:
  Mam pewien problem z ustawieniem satelity u dziadków. Dekoder to echostar dwa dni temu sygnał spadł do ok. 30% wiec ustawiłem częstotliwość 12188/V jak to jest zalecane po kilkunastu próbach nic się nie dzieje jedyną siec jaka mi wykrywa to Astra1 kiedy zmieniam częstotliwość i polaryzacje na 12284/H znajduje mi sieć polsat ale tylko część kanałów a reszty nawet nie ma (takich jak polsaty TVNy itp.) poziom sygnału to 55% Za cholerę nie mogę ustawić satelity na polaryzacji V co się dzieje. Nie wiele wiem na ten temat wiec proszę o pomoc.


  Sprawdź napięcie na wyjściu głowicy czy się zmienia 14/18V.