Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kasowanie inspekcji w Citroenie C4

LadyV 09 Jan 2010 17:18 46736 8
    LadyV
    Level 2  
    Nie będę cytować treści instrukcji kasowania, ale proszę o wskazanie sposobu na usunięcie ponownego pojawienie się symbolu kluczyka tuż po kolejnym rozruchu,taką przypadłość ma mój Citroen C4 /2005r./
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Elektron 125
    Level 18  
    Ten typ Citroena jak i większość innych odliczają przebieg w km do następnego przeglądu. To ,że wyświetla Ci się kluczyk z pozostałym przebiegiem do przeglądu po przekręceniu zapłonu i przez chwile po zapaleniu silnika to normalne w tym samochodzie.

P.S. Wnioskuje, że usunąłeś inspekcje.
    LadyV
    Level 2  
    Dziękuję za odzew,ale muszę uzupełnić opis problemu.Kasowałem już kilkakrotnie ten kluczyk zgodnie z instrukcją fabryczną C4,owszem kluczyk znikał, gdy odliczanie widoczne na ekranie górnego wyświetlacza doszło do wartości 10 .. 9.. 5.. 1 i zero.Radość trwa do momentu wyłączenia silnika,po kolejnym uruchomieniu znowu mam kluczyk obok przebiegu całkowitego i tak cały czas podróżuje ze mną ten mały kluczyk.Proszę o pomoc,jaksię z nim rozstać, czy interfejs ELM 327 v.1.3a może tu coś zdziałać.
    Elektron 125
    Level 18  
    C4 posiada funkcje kasowania inspekcji ''ręcznie'' czyli wciskasz guzik TRIP na pulpicie i przekręcasz zapłon komputer odlicza od 10 w dół aż do 0. Gdy odliczy do 0 puszczasz guzik wyłączasz zapłon i włączasz jeszcze raz i powinno być ok. Elm 327 nic nie zdziała.
    LadyV
    Level 2  
    Taką procedurę wykonałem, ale gdy następnego dnia rano uruchomiłem auto kluczyk wrócił na poprzednie miejsce obok liczby wskazującej przebieg auta,czy tak musi być?
    jaros1
    Level 11  
    Jeśli można to ja dopytam w tym temacie.
    Wykasowałem w moim C4 tym samym sposobem inspekcję (kluczyk) i pokazało mi 18000km jednak wartość ta się nie zmniejsza mimo codziennej jazdy. Jaka może być przyczyna?
    mczapski
    Level 39  
    Pewnie taka, że wartości zmieniają się skokowo. Nie kojarzą w jakim postępie. Ale nie mniej niż 100 km. Widocznie nie przebyłeś trasy wystarczająco długiej do zmiany wskazań.
    jaros1
    Level 11  
    mczapski wrote:
    Pewnie taka, że wartości zmieniają się skokowo. Nie kojarzą w jakim postępie. Ale nie mniej niż 100 km. Widocznie nie przebyłeś trasy wystarczająco długiej do zmiany wskazań.

1700 km - już by coś zmieniło :D
    19.09.2010
    Gdzieś po 2000 km ruszyło i odejmuje po 100 km.
    Abuhasan
    Level 1  
    Żeby skutecznie skasować inspekcje należy zastosować inną kombinację przycisków.Jakieś podpowiedzi o akumulatorze,czy dolewce płynow itp.są niepoważne.